• BIST 103.804
 • Altın 162,444
 • Dolar 3,9188
 • Euro 4,6119
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 23 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 17 °C
 • Gümüşhane 12 °C
 • Samsun 16 °C
 • Bayburt 8 °C
 • Artvin 17 °C

Yılmaz Özdil'den Cevap Geldi

Sedat Tunalı

Bu köşeden kıvrak zekası, kalemi ve yakın zamana kadar sığınabileceğimiz kadar güvendiğimiz vicdanına seslenip şike davası ve Aziz Yıldırım özelinde "birkaç soru" yönelttiğimiz Yılmaz Özdil'den yanıt geldi.

Yalnızlığıma sessizce gömülüp içimdeki sarsıntıları en kolay kontrol edebildiğim bir mekanda ve Antalya - BJK futbol şölenine bir köşeden tanıklık ederken çaldı telefonum. Ekranda Y.Ozdil yazdığını görünce de maç keyfine ve zahiri yalnızlığıma ara verip gürültülü mekanı terk ettim.

- Sedat, meraba ben Yılmaz Özdil

+Merhaba abi (benden 2 yaş büyüktür kendisi)

-Sedat 7 soru sormuşsun bana, şimdi sırasıyla yanıtlıyorum. Yazabilir misin

+Hay hay

- 1. soru: FB- GS sidik derbisi demiştim. Evet hala öyle diyorum, Sidik Yarışı Derbisidir

- 2. soru: Sürmene saldırısı sonrası süt dökmüş kediye döndü demişsin. Saldırı 4 Nisan'da oldu, ben 7 Nisan'da Hürriyet'te yazım konuyu ( Bu yanıt üzerine, faili meçhul kalmış bu saldırıyla ilgili tek bir yazı yeterli mi diye sordum ve ekledim, Aziz Yıldırım bu saldırıyı fenerbahçelilerin yapmış olabileceği imasında bulundu, bir daha yazmamnızın bununla bir ilgisi var mı diye sordum yanıt vermedi ..ST)

-3. soru: Balyoz ve Ergenekon gibi Şike davasının da Kumpas olduğuna inanıyorsunuz, gerçeği aramak gibi bir derdiniz var mı diye sormuşsun. Bu soruya tek bir yanıtım var, Zekeriya Öz şu an yurt dışında kaçak hayatı yaşıyor! ( 16 acm reisi Mehmet Ekinci ve savcı Mehmet Berk te Türkiye'de legal bir hayat yaşıyor. ölçü savcıların kaçması -kalması mı  yoksa gerçek mi olmalı? ST)

-4.soru: Balyoz ve Ergenekon'da sahte deili üretildi, Şike davasıdna deliller gerçekti demişsiniz diye sormuşsun, buna cevabım da şu; Yeniden yargılama ile herkes beraat etti ve kumpas tescillendi! ( Demek ki o lanetler yağdırılan mahkeme lehte karar verilince pekala referans olabiliyormuş. Oysa bizim sorumuz şu, Balyoz ve Ergenekon'da bazı deilleler sahte olarak üretildi, oysa şike davasında  sahte tek bir delil yok. ST)

-5. soru: AY'nin avukatları 16 ACM'nin karrıan neden esastan değil de usülden itiraz ettiler demişsin. Bu sorunun muhatabı ben değil Fenerbahçe'nin avukatlarıdır. ( YO dahil herkes biliyor ki, şike sabit ve deliller de gerçektir. Esastan itiraz edemeyeceklri kadar mükemmel ve adil bir yargılama yapılmıştı ve oradan "birşey" çıkmayacağı çok açıktı. ST)

-6. soru: Trabzonporluların uğradıkları haksızlık sizi ilgilendirmiyor demişsin. Sedat bu ülkede Trabzonspor'un haklarını benim kadar savunan ulusal ölçekte bir yazar olmadı. Ama bu ülkede Trabzonspor taraftarı kadar da bana küfreden, ağır hakaretler savuran bir başka taraftar grubu olmadı. Ben de bu kırgınlıkla Trabzonspor yazmayı bıraktım. ( Yılmaz beye bu konuda söyleyecek söz bulamıyorum. Evet Trabzonspor taraftarı bu aralar sadece küfrediyor, üstelik bunu yaparken de kimseyi ayırmıyor. Bu şehre aşık, şehirle simgeleşmiş Şenol Güneş'e Serdar Bali'ye , Mustafa Reşit Akçay'a vb ana avrat düz gidecek kadar zaviye kaybı yaşamış ahlak ve vefa, Özdil'e de acımaz zaten.. Ame yine de Yılmaz beye şunu hatırlatmak istiyorum. Tescilli Şikeci Aziz Yıldırım tarafından çalınan şampiyonluk nedeniyle intihar eden, kalp krizi geçirip ölen insanların hakkı var üzerinizde..ST)

-7.soru: Elini vicdanına koy, kumpası balyozu bir yana bırakarak Aziz Yıldırım şike yaptı mı söyle demişsin. Aziz Yıldırım beraat ettiğine göre kumpas gerçek şike de yapılmamış demektir! (Yılmaz Özdil düzeyindeki bir zeka bile ısmarlanmış mahkeme hissi veren mahkemenin kararına inanmayı yeğleyip, şike davasındaki delillerin ve şikenin  gerçek olduğuna gözünü kapatıyorsa, gerçeği dillendirmelerini de beklemiyorsunzu artık. Tabi ki ikili hukukumuzdan dolayı konuşup yazmadıklarım da oldu. ST)

Yılmaz Özdil'e yanıt verme nezaketi için teşekkür ederim. Ama sidik derbisi tespiti ve Trabzonspor taraftarlarının küfürleri dışında tüm soruları geçiştiren yanıtlardı bunlar.

Galileo'ya zorla "dünya dönmüyor" dedirttiler diye dünya dönmekten vaz geçmedi.

Biz de vaz geçmeyecek ve hakikatin sözcüleri olmaya, gerçeği ve hakkı,  zalimin yanında durmayı yeğleyenlerin yüzüne yüzüne vurmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Burak
27 Ekim 2015 Salı 16:31
16:31
Şehir kendi vicdanını hiçe sayıyor, başkalarının vicdanına laf etse ne olur etmese ne olur!
212.252.97.172
Yazarın Diğer Yazıları
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim