• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 18 °C
 • Giresun 18 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 19 °C
 • Gümüşhane 18 °C
 • Samsun 23 °C
 • Bayburt 16 °C
 • Artvin 19 °C

Yavuz Aydın'dan Samimi Açıklamalar

Yavuz Aydın'dan Samimi Açıklamalar
Yavuz Aydın Karadeniz'de Sonnokta gazetesine açıklamalarda bulundu.
Yavuz Aydın'dan Samimi Açıklamalar Yavuz Aydın'dan Samimi Açıklamalar


7 Haziran seçimlerinde MHP’nin Büyükliman Bölgesi’nde (Vakfıkebir-Şalpazarı-Beşikdüzü-Tonya-Çarşıbaşı) oy patlaması yapmasında, Beşikdüzü’nde AK Parti’ye açık ara fark atılmasında büyük rol oynayan MHP Trabzon 2. Sıra Milletvekili Adayı Yavuz Aydın, AK Parti’nin bölgede etkili olmak için aday listesini değiştirmesine neden oldu. Aydın “Ne yaparlarsa yapsınlar. Bu kez oylarımızı daha da artırıp milletvekili seçilip rövanşı alacağız” dedi 

İŞİMİZ İNSANLARA HİZMET ETMEK 
7 Haziran’da aday gösterildiğinizde adaylar içinde fark yaratacağınızı ve özellikle Büyükliman’a bu kadar damga vuracağınızı bekliyor muydunuz?

İş dünyasının içerisinden geliyoruz. Sağlık ve turizm gibi hizmet sektöründe yatırımlarımız var. Bölge insanı beni, ben onları çok iyi tanıyorum. Kapımızı çalan her hemşehrimizin derdine derman olan bir aileyiz. Ankara’daki hastanemizi parası olsun olmasın gelen hemşehrilerimizin hep hizmetine sunduk. Onun sevgisinin karşılığını gittiğimiz her yerde alıyoruz. Bakın bugün sadece ben değil ailemin bütün fertleri benimle çalışıyor. Bizim sevdamız insanlarımıza hizmet etmektir. Kişisel hiçbir beklentim yok. Allah nasip eder seçilirsem herkes milletvekili nasıl olurmuş görecek. Hizmet sektöründe olmak demek insanlara hizmet etmek demek. Bu işlerimizi yaparken Trabzon’un ve Trabzonspor adının geçtiği her yerde bulunduk. Her zaman Trabzon isminin bir adım daha ileri gitmesi için elimizden gelen mücadeleyi verdik. Seçime girerken de gönüllere talip olmak istedik. Samimiyetle söylüyorum gerçekten vekillik benim için 2. plandaydı. Önce o insanların gönlünü kazanmak istedim. Çünkü insanların gönlünü kazanamazsanız size sempati ile bakmaz. Onun için gönüllere talip olmak sloganıyla çıktık ve Trabzon’un bütün coğrafyasında gönüllere girdiğimizi, oy veren de vermeyenin de gönlünde olduğumuzu seçimden sonraki teşekkür ziyaretlerinde yansımalarıyla gördük. 

AKP HAYAL GÖRÜYOR
AK Parti’de Salih Cora’nın 5. sıraya çekilmesi size karşı bir hamle olarak değerlendiriliyor.. Neler söyleyeceksiniz? 

Sık sık dile getiriyorlar ama AKP’nin beş alma gibi düşüncesi varsa bu bir hayal olur. Bölgemde de geziyorum, istişare ediyorum, bırakın beş almalarını şu anda 4’ü alamayacak durumda bir hava var. Ülkemizin içine düştüğü durumu insanlarımız çok iyi okuyabiliyor. Yani AKP’nin listesinde Salih Cora’nın 6’dan beşe çıkmasının çok büyük önem arz etmediğini düşünüyorum. Bölgede de bir heyecan yaratmadı. Seçilemeyenler içinde tek seçilebilecek aday olarak milletimiz bizi görüyor.

GÖNÜLLERE TALİBİZ
Yavuz Aydın’ı diğerlerinden farklı kılan ne?

Ben her şeyden önce olduğum gibi davrandım. Bundan önce nasıl bir yaklaşım tarzı içindeysem siyasete girince de o tarzımı değiştirmedim. Ben her zaman samimi olmayı ön planda tuttum. Ve bu süreçte de insanlar bizim samimiyetimize inandılar, bize güvendiler. Bizim siyaseten burada olmadığımızı insanlar fark etti. Neticede biz insanlarımızın gönüllerine talip olduk,  onlar da bizi gönlüne koydu. Ben seçimden sonraki süreçte şunu gördüm. Bize oy vermeyen insanlar da vermedim ama keşke gitseydiniz, Meclis’te olmanızı istiyordum dileklerinde bulundular. Bu temennileri Of’ta da, Sürmene’de de, Arsin’de ve daha bir çok ilçede duydum. Trabzon’da bizi gören de görmeyen de sevmiş. Bu da benim için çok önemli bir şey.  

 

ERDOĞAN FIRSAT VERDİ!

Bu seçimi bir fırsat seçimi olarak değerlendiriyorum. Fırsat çünkü bir önceki seçimdeki eksiklerimizi, gidemediğimiz yerleri, hatalarımızı biliyoruz. Neleri artı yaptığımızı biliyoruz. Şimdi eksilerimizi artıya çevirerek artılarımızı daha da artı yaparak hedefe gidebiliriz. Şu anda Trabzon’da az bir oyla seçilemeyen vekil adayı benim. Onun için fırsat seçimi olarak değerlendiriyorum. Tayyip Erdoğan 1 Kasım’da bize bir fırsat vermiştir. Trabzon’dan eksik aldınız, gidin 6’ya tamamlayın gelin demiştir. Biz böyle değerlendiriyoruz. Yapacağımız sıkı planlı çalışmayla bu başarıyı elde edebiliriz. Neticede şu an herkesin oyu elinde. Henüz sandığa bir oy gitmedi. Haliyle bu sonucu alma şansına sahibiz. Elimizden geleni yapacağız. 
 

SEÇİMDEN SEÇİME GELMEYECEĞİM 

Seçim sürecinde şunu gördük milletimiz ‘seçimden seçime gelmeyin’ diyor. Ben önce bunu üzerime alındım sonra dedim neden üzerime alınıyorum.  Seçimden seçime gelinmeyeceğini ben size göstereceğim, sizi utandıracağım dedim. Bunu da kazanamamış bir milletvekili adayı olarak Trabzon’un Of’undan başladım tüm ilçelere seçimden sonra burada bir ay kalarak bir teşekkür programı yaptım. Ve insanlar şaşırdılar. İnsanların alıştığı siyasetçi profilinden farklıyım. Onun için seçildiğimiz zaman da yine bu milletin içinde olacağız. Eğer insanların içinde olursanız o milletin derdini sıkıntısını anlayabilirsiniz. Yoksa burada seçildiniz gittiniz. Millete sırtınızı döndünüz mü milletin sorununu çözemezsiniz. Bölgenin sorununu bilemezsiniz. Onun için ben çok heyecanlı hareketli bir vekillik dönemi geçireceğimi düşünüyorum.  
İnsanlarımızda daha çok iş sorunu var. Her ailede işsiz çocuklar hatta işsiz aileler var. Çok acı bir tablo. Biz elimizden geldiğince buna çözüm bulmaya çalışıyoruz ama tabi o devletin gücünü elimize aldığımızda daha fazla yardımcı olacağız. Hem 7 Haziran’dan önce bu tür sıkıntıları görüyorduk şimdi bakıyoruz her şey daha kötüye gitmiş. Şehirde ciddi bir işsizlik sorunu var. Bunu çözmenin yolları var. Bu konuda gençler için girişimcilerimizle iş adamlarımızla görüşüp 100’den fazla işçi çalıştıranlardan kota isteyeceğim. Gençlerimizden büyük destek örüyorum. Bize inandılar. Onlar için elimden ne geliyorsa yapacağım.. ‘Gençlerimize ben sizin vekiliniz değil abiniz olacağım’ diyorum.  
 

BÜYÜKLİMAN’A 13 YILDA HİÇBİR YATIRIM YAPILMAMIŞ! 
Büyükliman’ın AK Parti iktidarı döneminde yatırım alamadığı konusunda serzenişleri var. Mevcut kapatılan kurumlar var? AK Parti’li Balta geçtiğimiz dönem bakan yardımcısıydı? 

Evet çok fazla bir yatırım yapılmamış o bölgeye. Büyükliman Bölgesi mağdur edilmiştir. Varolan kurumlar kapatılmış, tek bir yatırım dahi yapılmamıştır. Allah aşkına AKP iktidarı Büyükliman’da işsizler için ne yapmıştır. Çıksın bir açıklasınlar. O bölgenin istihdamını artırmak için yüksekokulu olmayan ilçelerimiz var. Bunları yapabilmek için bir siyasi elin o bölgenin, o ilçelerin üzerinde olması lazım. İlgilenmesi lazım. Yüksekokul  getirilmesi lazım. Turizmle ilgili öncelikli merkezleri varsa harekete geçirilmesi lazım. Siyasilerin yetkilerini ne oranda kullandığını da millet sorguluyor. Geçmişte kimin hangi yetkileri vardı ne yaptı. Diğerinin imkanları neydi ne yaptı. Onu bu millet takdir edecek. Ya da bizim elimizde yetki olsa neler yaparız biz de bunu milletimize anlatacağız. Son kararı onlar verecek. Şunu  açık ve net olarak söylüyorum. Bizimle birlikte Beşikdüzü’müz, Vakfıkebir’imiz ,Tonya’mız, Şalpazarı’mız, Çarşıbaşı’mız üvey evlat muamelesi görmeyecek, hak ettiği yatırımları alacak. Ben bunun için adayım..


CHP’DE ÖZTÜRK’E HAKSIZLIK EDİLDİ
CHP’de de liste değişi. Yavuz Karan 2. oldu. Bununla ilgili bir endişeniz oldu mu? 

En yakın anket sonuçları  7 Haziran seçimleri.  7 Haziran’da MHP 2. vekili kıl payı kaçırmış bir parti ama CHP için bunu söyleme şansımız yok. Haliyle bunun kıyas yapılmasını da doğru bulmuyorum. Yani CHP ve MHP’nin ikinci vekil şansı kıyas yapılacak derecede değil şu anda. Tabi kendi iç meseleleri ama Akçaabat’ta oldukça sevilen ve etkinliği olan Ali Türen Öztürk’e haksızlık yapıldığını düşünüyorum. 2.’liği ön seçimle kazanan bir ismin kazanılmış hakkının elinden alınması doğru bir yaklaşım değil. 

 

SEÇİLEMEDİĞİM İÇİN ÜZÜLEN BÜYÜK BİR KİTLE VAR
AK Parti’nin size karşı yaptığı hamleyi kırma adına karşı hamleniz var mı?

Ben bölgeyi geziyorum. Bizim seçilemediğimize üzülen büyük bir kitle var. Bu kitlenin bu seçimde bizi Meclis’e göndereceği ile ilgili söylemleri var. Bu bir fırsat seçimidir, gerekeni yapacağız diyerek bizim dışımızda bizi sevenler çalışma yapıyor. 7 Haziran’da 18 ilçede de çok ciddi çalışma yaptım. Gelinen noktada mevcudu muhafaza edip üstüne ne kadar oy ekleriz şeklinde bir çalışma yapacağız. Ben her zaman olduğum gibi davrandım. Ankara’da yaşarken terminalden çok hemşehrimi aldım. Ailemin 30 seneye dayanan bir hizmet geçmişi var. Biz hemşehrilerimizi her zaman el üstünde tuttuk. Yapılacak ne varsa sonuna kadar yaptık. 


MHP’Yİ BELEDİYELERLE BULUŞTURACAĞIM
Yavuz Aydın bundan sonra yerel seçimlerde de Beşikdüzü belediye başkanlarını belirleyecek konuma geldi?

Trabzon siyasetine artık malolduk. Yerelde de çalışmalarımız devam edecek. İlçemde MHP’yi belediye ile buluşturmak en büyük hedeflerimden biri olacak 1 Kasım seçimlerinden sonra. Onu da bir milletvekili olarak yapacağım. Sadece Beşikdüzü’nde değil bütün ilçelerde o siyasi çalışmayı yapacağım Allah’ın izniyle. Çünkü Trabzon’da 18 ilçeden Şalpazarı belediyemizi kazandık. Bunu  gücümüzü kullanarak artırmak istiyoruz. Yerel seçimde de meclis üyelerine bakınca da biz 2. parti olduk. 

 

TERÖR VE ÇÖZÜM SÜRECİ OLACAK
1 Kasım seçimlerine size göre ne damgasını vuracak. 

7 Haziran seçimlerinin önceliği hepimizin malumu işsizlikti. İstihdam ve ekonomiydi. Ama şimdi bakıyoruz ülkemizdeki son gelişmelerden sonra 1 Kasım’ın önceliği terör ve çözüm süreci. Ülkenin içine düştüğü kaos. 1 Kasım’ın önceliği bu. 7 Haziran’daki işsizlik ve ekonomi düzeldi mi hayır daha kötüye gitti. Negatif olarak daha kötüye giderek üstüne bir de çözüm süreci ve terörü koyduk. Trabzon insanının milli refleksleri kuvvetli. Bu hükümetin milli duruşunun zaafiyetini 7 Haziran öncesi algılayamadı ama 7 Haziran’dan sonra milli duruş AKP’de kalmadı. İnsanların bunu gördüğünü düşünüyorum. un rengini de ona göre şekillendireceğini düşünüyorum. 


ÇEYREK BİR  HESABIMIZ KALDI

Listeler ilk açıkladığında şunu söyledim. Bizim yarım değil çeyrek bir hesabımız kaldı. O nedenle rövanşı alacağız. Bu seçimi bir rövanş gibi görüyoruz. Bir fırsat seçimi olarak görüyoruz. Her siyasetçiye de az bir farkla kaybetmiş bir aday için 4 ayda bir seçim nasip olmaz. Milletimiz de böyle görüyor. Beni sokakta gören sırtıma vuruyor bu sefer olacak diyor. Elimi tutuyor zamanı şimdi diyor. Bu da bize heyecan katıyor.  İnşallah 1 Kasım seçimlerinde hedefimizi yakalayacağız. Çünkü bana birçok insan Yavuz Bey bir tek size üzüldük diyor. Üzülen hemşehrilerimizi bu seçimde sevindireceğiz inşallah onların da desteğiyle. 

CUMHURBAŞKANI KORKUYLA YAŞIYOR

Erdoğan’ın 7 Haziran’dan sonra koalisyon kurdurmayacağı belliydi.  Beklenen oldu ve ‘seçime gideceğiz’ dedi. Çünkü tek adamcılık veya başkanlık gibi bir ideali vardı. 7 Haziran’da bunun hayalden öteye geçemeyeceğini gördük. Şu an Cumhurbaşkanı başkanlık sistemini unuttu. Kafasındaki tek soru işareti, ‘yavaş yavaş gücümü kaybediyorum’ diyor. Eğer ben tek başıma iktidar olmazsam yargılanma süreci devreye girecek ve konu bana intikal edecek. Şu anda 1 Kasım seçimlerine gitmemizin tek sebebi var. 17-25 Aralık süreci. Şu anda Cumhurbaşkanı korkuyla yaşıyor.


KOALİSYON SÜRECİ AKP TİYATROSU

Çözüm sürecinin çözülme süreci olduğunu hep söyledik. Açılım bir bölünme sürecidir demiştik. Genel başkanımız geçmişten bugüne kadar çözülme süreciyle ilgili ne söylemişse bugün ne kadar haklı olduğunu şu an bütün herkes görüyor ve genel başkanımıza hak veriyor. Ayrıca özellikle 7 Haziran’dan sonra AKP’nin koalisyon görüşmelerindeki samimiyetsiz tutumu ve tavrının insanlarımız farkında. Bu süreçte CHP ile 32 gün süren, sıkışmış bir tarihte MHP ile yapılan görüşmeler AKP’nin ne kadar samimiyetsiz olduğunu ortaya koydu. Şayet Başbakan Davutoğlu kendi inisiyatifini kullanabilseydi koalisyon kurulabilirdi. Tamamen Erdoğan’ın inisiyatifiyle yürüyen bir süreç oldu. Saray tarafından organize edildi. Davutoğlu’na da 45 günlük tiyatroyu sürdür denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim