• BIST 109.024
 • Altın 151,143
 • Dolar 3,6591
 • Euro 4,3237
 • Trabzon 20 °C
 • Giresun 18 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 15 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 14 °C
 • Artvin 16 °C

Yavuz Aydın'dan Flaş Açıklama

Yavuz Aydın'dan Flaş Açıklama
Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Adayı Yavuz Aydın çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.
Yavuz Aydın'dan Flaş Açıklama Yavuz Aydın'dan Flaş Açıklama

MHP’de yaşanan değişim sürecini değerlendiren Yavuz Aydın, kamuoyunun konuştuğu tüm konulara içtenlikle cevap verdi.

TAKA: MHP’de yaşanan değişim sürecini değerlendirir misiniz?

Yavuz AYDIN: 1 Kasım seçimleri hem MHP hem de ülkemizin geleceği acısında çok olumsuz bir tablo oluşturmuştur. Bu sonuçtan sonra ülkücü irade partide bir değişimin olmasını şart gördü. Tabandan başlayarak yayılan müthiş bir değişim dalgası oluştu. Bizlerde Anadolu’nun çeşitli bölgelerini gezdik. Trabzon’daki partimizin yöneticileri, neferleri ne düşünüyorsa Anadolu’daki partililerimizde aynı düşünüyorlar. Ben değişim istemiyorum diyen yok. Değişimin ülkemizin geleceği için çok olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Yeterli sayının çok çok üstünde imzayı genel merkezimize bütün ülkücüler adına tebliğ ettik. Bundan sonraki süreçte Genel Başkanımızın, genel merkezimizin tavrını bekleyeceğiz.

Biz istiyoruz ki; Bu aşamaya geldikten sonra merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’ten sonra bu partiye çok büyük hizmetler yapan, emek veren Genel Başkanımız da büyüğümüz olarak kalsın. Bizim büyüğümüz abimizdir. Ben şahsen, Genel Başkanımızın, genel merkezimizin en üst katına çıkmasını, orada oturmasını, mevcut aday adaylarını çağırarak sizin önünüzü açıyorum demesini bekliyorum. Sonrasında da adaylara ağabeylik, babalık yaparsa bu hareketin abisi babası olmuş olur. Birlik ve beraberliğimizi sağlayarak değişim yaşarsak bu hakaretin önünde kimse duramaz.

Kimsenin dışlanmadığı, toparlayıcı bir MHP bir araya gelirse Ülkücü Hareketin önünde kim durabilir. Şuanda insanlarımız AKP’den bıkmış usanmış sığınacak bir liman arıyorlar. Bu birliktelik sağlanırsa bu liman MHP olur. Milletimize sığınacak limanını göstermiş oluruz. Seçimlerde de gördük ki, MHP, AKP’den de, CHP’den de oy geçişkenliği olan bir parti. Demek ki, MHP partimize oy vermeyen AKP ve CHP’ye oy veren bütün vatandaşlarımızın ikinci partisi. Neden birinci partisi olmasın. Biz Genel Başkanımızdan bu birlikteliğe öncülük etmesine bekliyoruz.
Çok Zor Bir Yıl Olacak

TAKA: Ülkemizin genel gidişatını nasıl görüyorsunuz?   

Yavuz AYDIN: Ülkemizde hem iç güvenlik sorunu var, hem de dış politika ile ilgili sorunlar yaşanıyor. Birdeönemli bir mali kriz var. Ben Trabzon’da dostlarımızı, partililerimizi, arkamızda duran yiğit insanlarımızı ziyaret ediyorum. Bunların çoğu da esnaf. Arkadaşlarımız iş yerlerimizi kapatacağız, iş yapamıyoruz diyorlar. Kapatamayanlarda onurundan kapatamıyorlar. Birde büyük esnaflar var. Ben Ankara’da olmama rağmen bölge ile olan temasım devam ediyor. Sonuna kadar da devam edecek. Bu siyaseten değil vefa gereği, insanlığın gereği olarak devam edecek. Benim telefonum haftada 20 kere aranıyor ve bu arayan insanlarımız taleplerde bulunmak için arıyorlar. İş talebi, finanas talebi. İnsanlarımızın ihtiyacı olmasa bu taleplerle gelemezler. 2016 yılının ekonomik olarak çok zor bir yıl olacağını düşünüyorum.

Kendisini Sorgulamalı

TAKA: 7 Haziran’da büyük bir başarı kazanan MHP 1 Kasım seçimlerinde neden bu hüsranı yaşadı?

Yavuz AYDIN: Değişim istememizin ana sebebi budur. 7 Haziran seçimlerinde partimiz Trabzon’da % 40, Büyükliman’da % 80’e varan bir oy artışı sağladı. 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayları aynı, teşkilatlar aynı, seçmenler aynı, aradan üç ay geçti. Demek ki genel merkezimizde ve uyguladığı politikalarda bir sorun var. Maalesef Genel Başkanımızın memleketinde bile biz birinci parti çıkamadık. Acı tablo budur. Bir Genel Başkan kendi ilinde birinci parti olamıyorsa kendisini sorgulamalıdır.

İnsan Olmanın Gereği

TAKA: Hem Büyükliman Yöresi’nde hem de Trabzon’da bir Yavuz Aydın gerçeği var. Bunu taraflı tarafsız herkes kabul ediyor. Bundan sonraki hedefleriniz için neler söylersiniz?

Yavuz AYDIN: Ben ömrüm boyunca davamın arkasında olmuş bir neferim. Allah nasip etti her iki seçimde demilletvekili adayı olarak insanlarımızın karşısına çıktık. Kendimi çok profesyonel bir siyasetçi olarak görmüyorum. İnsanın önce kendisine saygısı olması lazım. Biz seçimlerden sonra tüm Trabzon’a teşekkür ettik. Şimdi geldik gönül dostlarımızı, teşkilatlarımızı ziyaret ediyoruz. Onlarla birlikte olmaktan, onlarla düşüncelerimizi paylaşmaktan çok mutlu oluyorum. Bunu önce kendime sonra insanlarımıza, sonra da milletimize olan saygımdan yapıyorum. Bundan sonrada ziyaretlerimiz sürecek. Bunu siyaseten değil, vicdanen insan olmanın gereği olarak yapacağız.

Bu Bir Yıpratma Politikasıdır

TAKA: Koray Aydın’ın Trabzon’dan milletvekili adayı olması çok sorgulandı. Değişim sürecinde de genel başkan adaylığı için konuşulan isimlerin başında geliyor. Sizin bu konulardaki düşüncelerinizi merak ediyoruz.

Yavuz AYDIN: Partimizin çok değerli genel başkan adayları var. Hepsi ile birlikteliklerimiz oldu. Ancak şunu şöyle değerlendirelim. Trabzon’un bir evladı, bir babayiğit çıkmış genel başkan adayı olmuş. Bizler Trabzonlu olarak onun arkasında durmamız lazım. Kendi insanımıza sahip çıkmamız lazım. Devlet Beyin, ısrarla Koray Beyi Trabzon’dan aday göstermesi onu yıpratma politikasıdır. Koray Bey kendisine giderek ısrarla Trabzon’dan değil Ankara’dan aday gösterilmesi ricasında bulunmuştur. Bunun nedenlerinden birisi de Trabzon’un önünü açmaktır. Birisi Trabzon’dan milletvekili olsun, bir Trabzonluda Ankara’dan milletvekili olsun istemiştir. Bu talebe rağmen Devlet Bey’in, Koray Beyi ısrarla Trabzon’dan aday göstermesi çok manidardır. Koray Beyi Trabzon’da tartışılır hale getirmek istemiştir. Bu bir yıpratma politikasıdır. Genele baktığımızda ise Trabzon’da 16 üst delegemizin 16’sınında Koray Beye destek verdiğini görüyoruz. Lütfen Koray Beye Trabzon’dan değil, Malatya’dan, Aydın’dan, Manisa’dan, Çanakkale’den bakın. Oradaki insanların Koray Beye verdiği desteği ilgi ve alakayı göreceksiniz.


Kaynak: Taka / Tuncay Hacıfettahoğlu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim