• BIST 104.123
 • Altın 145,971
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 19 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 13 °C
 • Samsun 21 °C
 • Bayburt 11 °C
 • Artvin 20 °C

"Yatırımcıları Küstürmeyin" Çağrısı

"Yatırımcıları Küstürmeyin" Çağrısı
Sakarya, Adana'dan kaçtığını belirterek, "Yatırımcılar küstürülmesin, işadamlarımız Adana'dan kaçmasın" dedi.

- Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yatırımcıların, başta yerel yönetim olmak üzere çeşitli nedenlerle Adana'dan kaçtığını belirterek, "30 Mart'taki seçimlerin ardından Adana'da göreve gelen belediye başkanlarımızın ve kentimizin yöneticilerinin istihdamın önünü açacak destekler vermesini bekliyoruz. Yatırımcılar küstürülmesin, işadamlarımız Adana'dan kaçmasın" dedi.

Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcıları Kazım Tosun ve Hakan Burç, Genel Sekreter Kamer Acer, Sayman Gökalp Sofuoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Rafet Milli ve Ömer Ertuğrul, Adana Vergi Dairesi Başkan Vekili Recep Yavuz'u makamında ziyaret etti. 160 üyesi bulunan derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Sakarya, yönetim kurulunun 3 yıllığına seçildiğini, yeni dönemde de etkisi büyük projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Sakarya, “Faaliyetlerimiz, toplantılarımız, çalışmalarımız Adana markasına katkıdır diye düşünüyoruz. Adana'da 30 Mart seçimlerinin ardından yerel yönetimlerde güzel bir yapı oluştu. Yeni dönemde inşallah geçmiş dönemlerden daha vizyonlu çalışmalar yapılıp, daha fazla birliktelik sağlanarak Adana için bir şeyler yapılacak umudu taşıyoruz. Bakın, Adana'dan sanayiciler, işadamları kaçırılıyor. Adana büyük firmalarını kaybediyor, ekonomi kan kaybediyor. Sabancılar Adana'dan yerel yönetimler yüzünden kaçtı. Sabancılar’ın gönüllerini kırdılar. Sasa da satıldı. Sabancılar'dan ne kaldı Adana'da, Temsa. Yakında onu da satarlar diye endişe ediyorum. Biz yatırımcıların Adana’dan kaçırılmamasını istiyoruz. Adana işsizlik sıralamasında yer almasın, işsizlik azalsın, istihdam artsın isteniyorsa herkese görev düşüyor. Belediye başkanlarımızın, kentimizin yöneticilerinin istihdamın önünü açacak, yatırımcının işini kolaylaştıracak destekler vermesini istiyoruz. Yatırımcılar küstürülmesin, işadamlarımız başka kentlere kaçmasın. Herkese sesleniyorum. İşsizlik azalsın, istihdam artsın, ekonomi canlansın istiyorsanız, yatırımcıları küstürmeyin" diye konuştu.

YAVUZ'DAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Derneğin faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve katılmaya özen gösterdiğini belirten Vergi Dairesi Başkan Vekili Recep Yavuz, derneğe övgüler yağdırdı. Yavuz, "Gerçekten çok büyük, etkisi çok büyük faaliyetler yapıyorsunuz. Sadece Adana'da değil, tüm Türkiye'de ses getiren etkinlikler gerçekleştiriyorsunuz. Tabi gündemi takip etmek de önemli. Siz bu etkinlikleri gerçekleştirirken, gündemi de takip etmeniz gerçekten dikkat çekici. Yerel seçimler öncesinde Toronto ve Londra'nın eski belediye başkanlarını, dünyanın tanıdığı iki belediye başkanını konuk etmek de çok önemliydi" dedi. Vergi çalışmaları hakkında bilgi veren Yavuz, vergi incelemelerinin risk analizine göre yapıldığını, riskli mükellef grubunda bulunan kuruluşların her an incelemeye tabi olabileceğini söyledi. Adana'dan büyük şirketlerin gittiğinden de yakınan Yavuz, bunda yerel yönetimlerin de etkisinin büyük olduğunu kaydetti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim