• BIST 104.001
 • Altın 145,411
 • Dolar 3,5083
 • Euro 4,1894
 • Trabzon 25 °C
 • Giresun 21 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 17 °C
 • Gümüşhane 11 °C
 • Samsun 22 °C
 • Bayburt 14 °C
 • Artvin 21 °C

"Yargılanmaktan Korkuyorlar"

"Yargılanmaktan Korkuyorlar"
MHP İstanbul 3.bölge adayı Fuat Çakıroğlu Bahçelievler Trabzonlular Derneği’nde net mesajlar verdi:

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3.Bölge’nin Trabzonlu milletvekili adayı Fuat Çakıroğlu, kamuoyunda konuşulmaya başlanan koalisyon söylentilerinin Ak Parti iktidarını telaşlandırdığını söyledi. Çakıroğlu, İstanbul 3.bölge 5.sırada. Yani seçileçek sıralamada. Diğer partileri ve oy oranlarını düşündüğünüzde İstanbul 3.bölgede meclise gidebilecek bir iki Trabzonlu vekil adayından biri. İşadamı, sanayici Fuat Çakıroğlu, Bahçelievler Trabzonlular Derneği’ni MHP İstanbul 3.Bölge Milletvekili Arzu Erdem ile ziyaret etti.

MHP adayı Çakıroğlu, partilerinin iktidara yürüdüğünü görenlerin koalisyon projelerini sunarak algıyı değiştirmek istediğini söyledi. İktidarın değişmesi durumunda işadamından siyasetçisine herkesin yargılanacağını ve bunun da korkuya neden olduğunu açıklayan Çakıroğlu, ‘Özelleştirme marifetiyle yapılan kanunsuz işler var. İşadamları paraları yurt dışına kaçırmaya başladı. İktidardakiler zaten paraları çoktan yurt dışına kaçırmıştır. Devletin uçakları emirlerinde, kaldırır uçağı istediği ülkeye gönderir.  Şimdi de yandaş işadamları kaçıyor. Ben seçilirim seçilmem önemli değil, bu gerçekleri herkes bilsin’ şeklinde konuştu. MHP’nin İstanbul 3.bölge adayı Çakıroğlu sözlerine şöyle devam etti:

‘Türkiye’nin toplumsal yapısı zedelenmiştir. Kutuplaşma siyasetiyle iktidarını devam ettirmek istiyor. Yolun sonu görünmüştür. 12 yıldan beri ekonomik politikalar ülkeyi açmaza sürüklüyor. Türk halkının elinde ekonomik varlık anlamında gelecek yoktur. İthalata, dış borça, al sata dayalı bir ekonomik model var. Dışardan borçlanıyorsunuz ve halkı da borçlandırıyorsunuz. Dışardan alınan borçlar, inşaat ve konut sektörüne gidiyor. Devletin arazileri yandaş işadamlarına peşkeş çekiliyor. Adına da gelir dağılımı deniyor. Halka dağıtılan bir şey yok. Özelleştirmeler denetimden uzaklaşmıştır. Gelir dağıtımında adalet yok. En alttakiler herkese borçlu. Bu ekonomik model size borçla yaşayın dışında bir şey sunmuyor. İnsanları borçla yaşatarak esir alıyorlar. 8 Haziran’da tokatı yiyecekler,çünkü halk bu adaletsizliğe daha fazla dayanamaz. Kısaca halka şunu demek istiyorlar; onlar konuşur, biz bu hukuksuzlukları, kanunsuzlukları yaparız. Halkın bu darboğazdan çıkışının tek yolu, üretim ve ihracattır. Katma değeri yüksek ürün üretemiyoruz. Üretimimiz pahalı. Sanayi altyapısı on iki yıldır ihmal edilmiştir. Üretimi, imalat sanayii, KOBİ’lerin yeniden ekonomik çarkın içine katmamız lazım. Parti olarak tek başına iktidar eşğindeyiz ve 7 Haziran’a kadar da oylarımızı artacaktır. Kimseye koalisyon sözümüz yok. Koalisyon çok konuşuluyor; demek ki, hiçbir parti tek başına iktidar olamıyor. MHP iktidarının şimşek çalktığı noktadayız.’

MHP İstanbul 3. Bölge adayı Arzu Erdem, Bahçelievler Trabzonlular Derneği’nde kadın adaylara 4 kat destek vermelerini istedi. MHP adayı Erdem, ‘Kadın nüfusumuz yüzde 50. Kalan yüzde ellimizi de yetiştiren kadınlar. Trabzonluların desteğini bekliyorum. Hemşehrilerinize bir destek verecekseniz ben sizden 4 kat fazla destek istiyorum. Çünkü kadınım, sizi parlementoda temsil etmem için bu desteği bekliyoruz’ şeklinde konuştu.


 
Bahçelievler Trabzonlular Derneği’ndeki organizasyona, dernek başkanı Timur Şahin, yönetim kurulu üyeleri, Of Hayrat Birleşik Makililer Dernek Başkanı İdris Türk, MHP Bahçelievler ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim