• BIST 104.123
 • Altın 145,971
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 24 °C
 • Giresun 21 °C
 • Ordu 24 °C
 • Rize 24 °C
 • Gümüşhane 24 °C
 • Samsun 23 °C
 • Bayburt 24 °C
 • Artvin 30 °C

"Vatana İhanette Başka Bir Şey Değil"

"Vatana İhanette Başka Bir Şey Değil"
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, ses kayıtlarının internet sitelerine sızdırılmasıyla ilgili konuştu.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, ses kayıtlarının internet sitelerine sızdırılmasının ’vatana ihanet’ olarak nitelendirilmesine ilişkin, "Bu vatana ihanetlik değilse başka ne olabilir? İnternete girdiğiniz zaman hemen hemen birçok internet sitesi ihanetin varmış olduğu boyutu göstermesi bakımından bunu bütün herkes vatana ihanet olarak ortaya koymakta" dedi.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Ankara’nın Kazan ilçesindeki temasları sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarının internete sızdırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan İşler, "Gerçekten üzücü bir hadise. Öncelikle bu işi yapanları şiddetle kınıyorum. Hakikaten milli güvenliğimizin bu kadar tehdit altında olduğu bir dönem ben hatırlamıyorum. Devletin bakanlığında yapılan çok gizli bir görüşmenin ve milli güvenliğimizle ilgili bir görüşmenin içeriğinin bu şekilde açıklanmasını doğrusu alçakça bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Bunu yapanları da şiddet ve nefretle kınıyorum. Bildiğiniz gibi ses kaydının yayınlanmasının tek bir hedefi var, o da 30 Mart’a şurada 3 gün kaldı. 30 Mart seçimlerinin sonuçlarını değiştirmeye, kendi istedikleri şekilde değiştirmeye yönelik bir girişim. Yapılan bu girişim doğrusu milletimizde bizim hükümetimize karşı ilgiyi daha da artıracağı kanaatindeyim. Öncelikle bu bir milli mesele. Milli bir meselede böyle bir ihanetin yapılması, böyle bir casusluk faaliyetinin yapılması bizim 76 milyonun da kabul edecek bir insan çıkacağını tahmin etmiyorum. Fakat, maalesef bu alçaklığı yapan birkaç kimse çıktı ve böyle bir yayını piyasaya sürdüler sosyal medya aracılığıyla. Dışişleri Bakanlığımız gerekli açıklamayı yaptı. Bu görüşülen konu Suriye konusu. Doğrusu birkaç gün önce de CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın belki bu konuşmaların açıklanacağı gibi böyle bir açıklama da bulunması da çok manidar. Bildiğiniz gibi ’ülke savaşa girecek ondan sonra seçim sonuçlarını değiştirmeye yönelik birtakım faaliyetler olacak’ gibi hükümetimize yönelik ithamları olmuştu. Doğrusu bu kaset de yayınlanınca aklıma o açıklama geldi. Acaba bu kaseti yayınlayanlarla Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP yöneticileri arasında ne tür bir ilişki var bunun halkımıza açıklanması kanaatindeyim. Hakikaten bütün internet sitelerine şimdi ben de baktım. Bu paralel ihanetin varmış olduğu boyutu göstermesi açısından son derece manidar" dedi.

İşler, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sayın Başbakanımızın da uzun zamandır bu olay çıktıktan sonra meseleyi bir istiklal mücadelesi olarak anlatması şimdi halkımız tarafından çok daha iyi anlaşılacağı kanaatindeyim. Bu, Türkiye’nin beka, var olma meselesidir. Bu çeteye milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’ni teslim etmeyecek, onlara bu cumhuriyeti yem etmeyeceğiz. 30 Mart zaten yaklaştı. 30 Mart’ta herkes de bir sonuç alınacağını çok iyi görmekte. Bütün kamuoyu yoklamaları ve yapılan araştırmalar da açık ara AK Parti bu seçimden zaferle çıkacak. Şimdi birilerini telaş sardı. Bu telaş neticesinde, ’acaba ne yaparsak ne edersek’ gibi bir çaba içerisine giriyorlar ama bundan sonra ne yaparlarsa yapsınlar kaybeden taraf olacaklardır. Kaybetmeye mahkumdur, biz milletimizin sağduyusuna güveniyoruz. Milli irade inşallah sandıkta tecelli edecek, biz zaten paralel çeteyle mücadelemizi başlattık, sürdürüyoruz. Bürokrasi ayağında diğer ayaklarda olsun gerekli suç duyurularında da bulunduk. Bundan sonra da herhalde yargı süreci yakında başlar. Bunlarla mücadelemizi sürdürüyoruz. 30 Mart’ta alacağımız sonuç elbette ki bu mücadelenin güçlü bir şekilde devam etmesine de yol açacak. Bundan dolayı 30 Mart seçimleri milletimiz için bir kader seçimi haline geldi. Türkiye’nin geleceği oylanacak bu seçimlerde. Milletimiz şunun farkında biz insanlarımızın arasındayız."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim