• BIST 107.923
 • Altın 152,674
 • Dolar 3,7140
 • Euro 4,3692
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 17 °C
 • Ordu 17 °C
 • Rize 19 °C
 • Gümüşhane 9 °C
 • Samsun 24 °C
 • Bayburt 9 °C
 • Artvin 13 °C

Türkiye Bu Alanda Da Liderliğe Oynuyor

Türkiye Bu Alanda Da Liderliğe Oynuyor
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır İmer, her yaşta erkek veya kadının estetik tercihleri arasına girmeyi başaran saç ekiminde sağlanan başarıdan dolayı, Türkiye’nin dünya genelinde haklı bir konuma yükseldiğini söyledi.
Türkiye Bu Alanda Da Liderliğe Oynuyor Türkiye Bu Alanda Da Liderliğe Oynuyor

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır İmer, her yaşta erkek veya kadının estetik tercihleri arasına girmeyi başaran saç ekiminde sağlanan başarıdan dolayı, Türkiye’nin dünya genelinde haklı bir konuma yükseldiğini söyledi.

Modern çağın getirdikleri ve günlük iş temposundan dolayı insan vücudunda etkilenen organlar kadar, kişinin saçları da olumsuz etkileniyor. Beslenme alışkanlıkları, genetik yapı, stres, yaşlılık , hastalık veya hormonel değişimler sebebi ile saçlarımızın normalden fazla döküldüğünü dikkat çeken Özel Çağıner Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanı Op.Dr. Bahadır İmer, artık erkekler kadar bayanların da saç ektirdiğini söyledi.

Her 5 erkekten ikisinde saç dökülmesi olduğunu ancak donör alanında yeterli kök olması halinde saç ekiminin yapılabildiğini belirten İmer, “Lokal anestezi ile yapılan işlem ile artık kellik sorunu ortadan kaldırılıyor. Saç dökülmesi ile karşılaşan kişi sosyal ve kültürel olarak kendini eksik hisseder ve özgüven kaybı yaşar. Saçlarını geri kazanan ve gizlemek zorunda kalan kişi, ameliyat sonrası hem öz güvenlerini kazanıyorlar hem de psikolojik olarak çok rahatlamaktadır” dedi.

"İLK BEŞTEYİZ"

Dünya genelinde, sağlık alanında elde edilen başarılar kadar estetik ve plastik cerrahi girişimler ile saç ekiminde alınan sonuçlarla Türkiye’nin bu alanda ilk beş ülke arasına girdiğini söyleyen Op.Dr. Bahadır İmer, sağlık turizmi kapsamında ülkemizde gelen hasta sayısının her yıl arttığını belirterek şunları söyledi:

“Ülkemiz son yıllarda sağlık konusunda iyi bir noktaya geldi. Artık dünyanın her yerinden insanlar cerrahi girişimler veya tedavi için ülkemizi tercih eder oldular. Özellikle de saç ekimi konusunda da en çok hasta çeken ülkelerden biri haline geldi. Avrupa kadar , Ortadoğu, Amerika ve Uzakdoğu’dan saç ekimi için ülkemize hastalar gelmektedirler. Çoğu erkek ne yazık ki erken yaşlardan itibaren saçlarını kaybetmeye başlar. Saç dökülmesinin en önemli nedeni hormonal ve genetik nedenlerdir. Saçını kaybetmiş bir erkekte depresif, agresif bozukluklar gibi psikolojik problemler ortaya çıkabilir ve bu kişinin özgüvenini azaltabilir. Birçok erkek bunu kabullenir, hissettirmemeye çalışır ama bütün kellerde mutlaka az ya da çok psikolojik olarak etkilenmektedir. Ancak günümüzde FUE yöntemiyle yeter ki ense bölgesinde yeteri kadar kök olsun. Hastanın ihtiyacı ve donör alanın el verdiği ölçüde, maksimum düzeyde alım yapıp tek seansta ekiyoruz. İlerleyen teknoloji ve mikro aletlerin kullanılmasıyla eskiye göre daha fazla sayıda saç kökü toplanabiliniyor. Alınan kökler, açık olan bölgelere naklediliyor. Kendi saçınız olduğu için tamamen doğal bir görünüm sağlıyor".

Saç ekimlerini ve saç ile ilgili problemlerin çözümü için Mezoterapi ve PRP sistemi ile kombine ettiklerini belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Badadır İmer, saç ekimi her mevsim yapılabilmesine kış aylarında kardan, yağmurdan hastanın yeni ekilen saçları koruması gerekiyorken, yaz aylarında aşırı güneşten yeni ekilmiş saçların korunması gerektiğini belirtti.

Saç ekimi konusunda yeni yöntemler ve arayışlar devam ederken, saç ekimlerinde suiistimalleri ortadan kaldırmak için, kök sınırlamasını kaldırdıklarını da belirten Op.Dr. İmer, “Saç ekimlerini sınırsız graft ve tek fiyat uygulamamız var. Ayrıca ekimlerimizi PRP ile de destekliyoruz ki, hem mevcuttaki saçların korunması hem de ekilen saçların daha sağlıklı büyümesini sağlıyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim