• BIST 104.001
 • Altın 145,411
 • Dolar 3,5083
 • Euro 4,1894
 • Trabzon 22 °C
 • Giresun 22 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 17 °C
 • Gümüşhane 13 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 9 °C
 • Artvin 18 °C

Türk Solunun Efsanevi Liderinden Tayyip Erdoğan'a Açık Destek!

Türk Solunun Efsanevi Liderinden Tayyip Erdoğan'a Açık Destek!
THKP-C Önderlerinden Münir R.Aktolga'dan Çarpıcı Erdoğan Analizi
Türk Solunun Efsanevi Liderinden Tayyip Erdoğan'a Açık Destek! Türk Solunun Efsanevi Liderinden Tayyip Erdoğan'a Açık Destek!

İşe Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı ne anlama geliyor? Nereye geldik? Nereye gidiyoruz? Ne yapmalaıyız? Sorularına cevap bulmaya çalıştığı yazısı ; 

"Ben diyorum ki, bugünün siyaseti içinde gerçek anlamda sivil toplum örgütü bütün o politiklesmis haliyle AK Parti’dir!

Peki, hepsi bu kadar mı? Eğer bu kadarla bitseydi is, o zaman isimizin daha kolay olması gerekirdi; çünkü bu durumda hepimiz AK Partili olurduk ve is biterdi!!.

Az önce dedik ki, bizde-hem Osmanlıda, hem de Türkiye Cumhuriyeti tarihinde- Devlete karsı direnisler kendi içinde daima iki damarı- dinamiği birlikte tasır. Bunlardan birincisi, mevcut sistemin kendi içindeki muhalefet dinamiği iken, diğeri de, her dönemin kendine özgü değistirici-dönüstürücü sivil toplum damarı-dinamiğidir. Öyle ki, bunlar, -yani bu iki dinamik- tıpkı anneyle onun karnındaki çocuğu gibidirler.. .

.Alın iste size AK Parti ve Erdoğan gerçeği!. "

iste, bugün Türkiye’nin, tabi bu arada AK Parti’nin ve Erdoğan’ın da yürüdükleri yol budur.. Tam anlamıyla bir bıçak sırtı!.. ”Kıldan ince kılıçtan keskin” bir sırat köprüsü sanki!.. Bir yanında, 20.yüzyıl paradigmasının -ve ideolojilerin- “aydınlattığı” bir karanlık(!), diğer yanında ise, 21.yüzyıl paradigmasının (yol aldıkça değeri anlasılan) aydınlık yolu!.. Ben, inanılmaz bir maharetle bu yolda yürümeye çalısan o insanlara güveniyorum!. Güveniyorum, çünkü benim asıl güvendiğim, girilen o yolun kendine özgü yönlendirici dinamikleridir. Öyle ki, bu yola bir kere girdin mi, artık ondan sonra geri dönüsü de yoktur bunun!. Çünkü, atılan her adımla birlikte, doğru yerde durup durmadığını sağlama olanağını da veriyor sana süreç. Üretici güçleri gelistirme yolunda elde edilecek her basarı bir sonraki adımın yolunu da açıyor..

Ayrıca, bütün bunlara ek olarak, Türkiye’nin demokratiklesmesi ve yeni bir Türkiye’nin insası sürecinin en önemli bir diğer teminatı da “barıs süreci”dir. Bu sürecin gelistirilerek Kürt sorununun bir sekilde çözüme kavusturulması zorunluluğudur. Bu dinamik, 21.yy dinamikleriyle öylesine içiçe geçmistir ki, Türkiye için adeta bir tür hızlı trenin üzerinde gidebileceği ray gibidir bunlar!..Yani, baska yolu yoktur, varolan bu rayların üzerinden gitmek zorundadır Türkiye!..Cari açık sorunu mu diyorsunuz, daha fazla demokrasi, yeni bir anayasayla birlikte yeniden yapılanma mı diyorsunuz, bütün bu sorunların çözümünün tek bir yolu vardır: Küresel sermayeyi ülkeye çekebilmek ve Kürt sorununu çözmek..Varsın bazıları konussun dursunlar; bu gemi simdiye kadar lafla mı yürüdüde buralara geldi sanıyorsunuz!!..

“Erdoğan Cumhurbaskanı olursa gücün tek bir elde toplanması Türkiye’yi diktatörlüğe götürürmüs”! Bazıları da böyle düsünüyor! Hiç kimsenin korkmasına gerek yok, ne yapacak Erdoğan, küresel sermayeye gelmeyin mi diyecek! Peki, ülkeye daha fazla sermaye çekebilmek için ne yapmak lazım, daha fazla demokrasi değil mi! Daha fazla demokrasinin yolu ise Kürt sorununu zamanın ruhuna uygun bir sekilde çözülmesinden geçiyor..Hangi “diktatörlükten” bahsediyorsunuz siz!.

Oyumu Erdoğana vereceğim tabii ki!.Çünkü, bugün Erdoğan’ın fonksiyonuyla Türkiye’nin içinde bulunduğu gelisme sürecinin dinamikleri bütünlesmistir adeta!. Eski Türkiye’nin Devletine karsı sistemin içinde gelisen muhalefet damarıyla, yeni Türkiye’nin sivil toplum dinamiği onun sahsında bütünlesmistir. Tamam, onu elestiriyoruz da, zaman zaman, etrafına topladığı o “danısmanlar” ordusuna teslim olduğunu, kendisini geçmisin travmalarından bir türlü kurtaramadığını söyleyerek elestiriyoruz da; ama bütün bunlar su anın gerçekliği içiinde ona verilecek desteğin önüne geçemiyor..Bu nedenle, elestirel desteğe, ya da, “yetmez ama evet”e davam diyoruz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim