• BIST 97.890
 • Altın 145,753
 • Dolar 3,5793
 • Euro 4,0024
 • Trabzon 18 °C
 • Giresun 17 °C
 • Ordu 17 °C
 • Rize 18 °C
 • Gümüşhane 20 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 19 °C
 • Artvin 23 °C

TRT Spikeri Kerem Öncel Otto Bariç Olayını Yıllar Sonra Gün Yüzüne Çıkardı

TRT Spikeri Kerem Öncel Otto Bariç Olayını Yıllar Sonra Gün Yüzüne Çıkardı
Cevat Kol'un Ali Kırca'yı hayal kırıklığına uğratan cevabı.
TRT Spikeri Kerem Öncel Otto Bariç Olayını Yıllar Sonra Gün Yüzüne Çıkardı TRT Spikeri Kerem Öncel Otto Bariç Olayını Yıllar Sonra Gün Yüzüne Çıkardı

Taka Gazetesine Röportaj veren TRT spikerlerinden Kerem Öncel Trabzon ile ilgili anılarını anlattı. Özellikle Fenerbahçe maçında Otto Bariç'in kendini yere atması ile ilgili anlattığı olay o zaman istanbul medyasının nasıl taraflı davrandığının bir örneğiydi adeta.

İşte Kerem Öncel'in Cevat Kol ile yaşadığı o yıllar sonra ortaya çıkan, gerçekleri gün yüzüne çıkaran anısı;

"Çok enteresan hikayelerimiz vardır mesela Cevat Kol çok dürüst bir insandır. Otto Bariç Fenerbahçe teknik direktörü, maçı ben anlatıyorum, Cevat Kol da Sabah Gazetesi’nde çalışıyor. O maçta Otto Bariç kendini yere attı, taş geldi diye. Halbuki ne taş var, ne bir şey. Hiç bir şey yok. Yani o tribünlerde, bir herkül olması lazım, o tribünden taş atsın da Otto Bariç’e gelsin. Kendini yere attı. Şehrin içinde de hiçbir hastaneye götürmediler, doğrudan sedyeye koyup uçağa götürdüler. Trabzonspor’un doktorlarına bile görünmedi.

 Ali Kırca bana sordu, akşam yayına bağlanacaklardı. İşte o grubun haklarını savunacak, o gruba yakın olan da o zaman Fenerbahçe. Yani gözümün önünde oldu, adam kendini yere attı. Trabzon ezdi geçti o maçta Fenerbahçe’yi. Sonra zaten 3-0 tescil edildi Ortaya resimler çıktı, o zaman taş atılan fotoğrafın rengi daha koyu, öbürlerinin daha açık. Cevat’ı aramışlar, Cevat’a demişler ki “Resimler var, taşın görüldüğü, sana bağlanacaklar, sen de söyle, Otto Bariç’e  taş atıldı… Cevat bana sordu, oturuyoruz,  ilk pideyi de onunla yiyoruz, pideciye gitmeden o söylerdi oradan gelirdi.

Bana dedi ki, ne yapacağım? Ben de “Doğruyu söyleyeceksin.” dedim. “Ne yapacağım yani, soracak bana şimdi, biliyorsun, grup Fenerbahçe’yi destekliyor.” dedi. “O senin vicdanına kalmış.”dedim. “Bana soruyorsan, doğruyu söyleyeceksin, taş gelmedi diyeceksin.” dedim. “Bu koca bir yalan.” diyeceksin dedim. “Ama işten atarlar, ben bilemem, bana soruyorsan bunu söyleyeceksin.”dedim,

Ali Kırca akşam bağlandı. Ali Kırca bekliyor ki: Taş atıldı, Otto Bariç’e  isabet etti,  çünkü resimler öyle, tabii sansasyon olacak. Trabzon muhabirimiz de bunu doğruladı. Zaten insan içine de çıkamazsın, tersini de söylersen söyleyeceksin dedim. Cevat’ın tabi insan içine çıkmakla ilgili tabiî ki korktuğu bir şey yok. Ben de otelde seyrediyorum.

Ali Kırca, “Ne oldu, Cevat da, “Hayır öyle olmadı.” dedi . Ali Kırca’nın şaşırdığını gördüm ekranda. “Ne oldu peki?” dedi.

[417 ‘KAHRAMANIMIZ’ OLDU] Cevat, “Hayır taş atılmadı. Otto Bariç kendini yere attı, hiçbir şekilde tedaviyi kabul etmedi. Otto Bariç direkt havaalanına gidip, oradan uçakla İstanbul’da bir  hastaneye gittiler, Trabzonspor ısrarla hastaneye götürelim demesine rağmen Fenerbahçe yanaşmadı.” dedi.

“Ya, sen emin misin?” diye sordu Ali Kırca tekrar. Cevat Kol, “Evet eminim, kesinlikle taş atılmadı.” dedi.

Sonra Cevat Kol’u işten çıkardılar. Sonra Trabzonlu yürütme kurulu üyesi Kenan Bey, bir gün sonra ağırlığını koyup Cevat’ın işine dönmesini sağladı.Yani Trabzon’da yaşayan Cevat Kol’un da hakkını vermek istiyorum buradan. Ahlak açısından, gerekli olanı yaptı, cesur yürekli insanlar vardır hep Trabzon’da"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim