• BIST 107.303
 • Altın 152,986
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 18 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 18 °C
 • Gümüşhane 18 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 16 °C
 • Artvin 17 °C

Trabzon'un Ankara'dan Nasıl Göründüğünü Anlattı

Trabzon'un Ankara'dan Nasıl Göründüğünü Anlattı
CHP Trabzon Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu, Ankara'dan bakıldığından Karadeniz'in ve Trabzon'un atıl bırakıldığını daha net bir şekilde gördüğünü belirterek, iktidarın Trabzon Milletvekillerinin TBMM etkin olmamakla bi
Trabzon'un Ankara'dan Nasıl Göründüğünü Anlattı Trabzon'un Ankara'dan Nasıl Göründüğünü Anlattı

- CHP Trabzon Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu, Ankara'dan bakıldığından Karadeniz'in ve Trabzon'un atıl bırakıldığını daha net bir şekilde gördüğünü belirterek, iktidarın Trabzon Milletvekillerinin TBMM etkin olmamakla birlikte seslerini dahi çıkaramadıklarını söyledi.

CHP Trabzon Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu, seçim çalışmaları kapsamında İl Başkanı Yavuz Karan ve Partililerle birlikte, Trabzon Türk-İş İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Hasan Basri Hatipoğlu'nu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaretti etti.

Volkan Canailoğlu'nun sendikayı ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını dile getiren Hatipoğlu, yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi verirken, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde, işçilerin sorunlarıyla yakından ilgilenen Canalioğlu'na teşekkür etti. Hatipoğlu, bölge olarak hak ettikleri değeri görmediklerini belirterek, "Doğuya alınan işçiye bakıyorsunuz bizim iki katımız. Niye aramızda fark var dediğimizde orada istihdama ihtiyacı var deniyor. Oranın sayısı yüksek bize sıra geldiğinde, 'ihtiyaca göre alıyoruz' deniyor. İş-Kur'dan işe giren arkadaşlarının morali işe girerken bozuluyor. Siz şimdi gidin çocuğunuzu evlendirmeye kalkın, 9 ay çalışan bir işçi nasıl bir yuva kuracak. Bugün asgari ücretle çalışanların 5'de 1'i üniversite mezunu. Maalesef bizim Karadeniz insanının göç etmesini herkes bir marifet olarak kabul ediyor. Karadeniz'in çocuğu mecbur göç ediyor" dedi.

CHP Trabzon Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Volkan Canalioğlu, Ankara'daki siyasi tabloya baktıklarında Karadeniz'in ve Trabzon'un biraz atıl bırakıldığını daha net gördüğünü belirterek, "Bize bakış çok iyi değil. Yatırımlar bazında bile hak ettiğimiz payı alamıyoruz. Oysa Karadenizli olarak bu yörenin çocuğu olarak hepimiz görevimizi yapıyoruz.Vergimizi veriyoruz, askerliğimizi yapıyoruz. Vatanın birliğine ve bütünlüğüne bağlıyız. Gelenek ve göreneklerimize bağlıyız. Baktığımız zaman taş örenlerin sorunları hale çözülmedi. Bununla ilgili soru önergesi de verdim ama hale cevap alamadım. İktidar çoğunluğuna güveniyor. Kabul edelim-etmeyelim noktasına getiriyor. Ülkeyi bir kişi yönetiyor. İktidar Milletvekilleri parlamentoda etkin değil. Kendi başlarına karar veremiyorlar. Öyle olsaydı bizim Trabzon Milletvekilleri çıkarlardı meclis kürsüsüne bunları ortaya koyarlardı. Ama bakıyoruz ne konuşuyorlar ne bir şey yapıyorlar. Ben Ankara'dayım bunların konuştuklarını hiç duymadım. İşsizlik oranı yüzde 10 çıktı" diye konuştu.

"Sivil Toplum Örgütleri ve sendikalar olmadan demokrasi olmaz" diyen Canalioğlu, "Bu olgular kentin bileşenleridir. 30 Mart'ta yapılacak olan seçimlerde Trabzon bize yetki verirse, biz ortaya koyacağımız her kararda mutlaka sendikalarımızla ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek çalışmalarımızı yürüteceğiz" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir yasası kapsamında 315 Bin Nüfuslu bir ilçe kurulduğunu belirten Canalioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

" Bu rakam önemli bir rakam ama bu nüfusa baktığımız zaman bölge illerimizde fazla bir nufus. Biz istedik ki merkezde iki tane ilçe kurulsun. İstihdam açısından da önemliydi. Dediler ki büyük külfet getirir, baktığımız zaman Hatay'da, Zonguldak'ta, Muğla'da ve Balıkesir'de bir den fazla ilçe kurmuşlar hatta bizim buradan az nüfusa sahip olmalarına rağmen Trabzon'a gelince farklı bakıyorlar."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim