• BIST 108.277
 • Altın 151,616
 • Dolar 3,6780
 • Euro 4,3348
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 19 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 20 °C
 • Gümüşhane 18 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 17 °C
 • Artvin 18 °C

Trabzonspor'da O Toplantı Yapılıyor!

Trabzonspor'da O Toplantı Yapılıyor!
Trabzonspor’da Divan Kurulu Başkanlığı’nın kulübün sorunlarını masaya yatıracağı, çözüm önerilerini tartışacağı toplantı bugün yapılıyor...
Trabzonspor'da O Toplantı Yapılıyor! Trabzonspor'da O Toplantı Yapılıyor!

Yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı'nın ardından Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen konuşmasını yaptı.

ALİ SÜRMEN'İN DİVAN KONUŞMASI

toplantımızın isminden ve süreçte toplantı ile iligli verdiğimiz demeçlerden anlaşılacağı üzere bu toplantı suçlu arama toplantısı değildir. Bu toplantı Trabzonspor'un sorunlarına çözüm bulmak için düzenlenen bir toplantıdır. Bilindiği üzere medeni kanunda ve Dernekler Knununda büyük kulüplerin tamamında kurullar vardır ve benzeri başka kuruluşlarda vardır.

Divan kurulunun yapısı gereği seçimle göreve gelen Divan Başkanlık Kurulu görev ve yetkilerini kulanmalıdır. Ancak bu kurulları ve yetkililerini muhatap almamak Divan'a karşı çıkmak olur. Biz sözümüzü sizlere verdik. Bu sözümüzün arkasındayız. Trafasızlık her konuda herkesle istişareyi gerektirir. Biz kurullar arasında diyalog ve sevgiden yana oluduğumuzdan yazılı olarak kendilerine bildirip alt yapı konusunda kendilerinden görüş istedik.

Ayrıca üyelerin kulüp binasına gitmesi konusunda sekretertyanın Ziyabey Tesislerine alınması istedik geri dönüş alamadık. Yönetim dışındaki kurulların yönetimi maddi kaynak ve külfetten kurtaracak maddeleri tüzüğe eklenmesi gerekli olumuştur. doğru olan tüzük komisyonunu bir an önce kurmak ve yeni tüzüğü yapmaktır. Geçmişte Trabzonspor'un 100 bin üye projesi vardı. Bu proje devam etmelidir. Yönetimin harcama üst yetkisi ne kadar olmalıdır. Bu konular burada konuşulmalıdır.

Türk futbolunun düştüğü bu durumdan çıkarmak amacıyla ceza yağdırmaktan başka bir şey yapman TFF'ye çağrıda bulunmak isteriz. Türkiye'de yeni bir yol haritası belirlenmelidir. Stadlara taraftarların gelemmesi ve stadların savaş alanına döçnüşmesi konusunda kulüplerin tarfatar analizi yaptırması gerektiğini belirtmek isteriz.

Anamızın ak sütü kadar helal olan 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasının müzemize gelmesi için mücadelenin sonsuza kadar sürsede devam etmelidir. 2011 yılından sonrada ciddi harcamalar yapılmasına rağmen alınamayan her kupanın nedeni irdelenmelidr.

Hepimizin en büyük sorunu diyalog eksikliğidir. herkez ben Trabzonspor'unmenfaatini düşünüyorum diyor. Ama bir masa etrafında toplanmayı ve kanvga etmden konuşmayı başaramıyoruz. Umarım bugün burada Trabzonspor'un yönetimine Trabzonspor'un geleceği için çağrılarınız olur. Biz bu toplantıyı özellikle sizlerin çözüm önerilerinizi dinlemek için toplandık.

 

AHMET METİN GENÇ NELER SÖYLEDİ?

Trabzonspor bu şehrin tezahürüdür. Trabzonspor sadece kupa mücadelesi yapan bir takımdeğildir. Trabzonspor aynı zamanda haksızlığa karşı çıkmanın tezahürüdür. Ben Burada Ortahisar belediye Başkanı olarak bir protokol konuşması yapmak yerine fikir beyan etmek isteyen bir Trabzonsprolu olarak konuşmak istiyorum. Bir diyalog eksikliğimiz var.

Bugün Divan Kurulumuz bu toplantıyı yapmak gereğimi hissetmiş ise sorunlarımızı konuşalım. Halen gündemde olan ve Trabzonspor üzerinden şehrimize karşı yapılan bir haksızlığı mücadele ediyoruz. Trabzonspor'un ortak menfaatini gerektiren konularda beraber olamıyoruz. Konuşuyoruz eleştiriyoruz.

Tamam eleştiriyoruz ama biz Trabzon olaak ne yaptık. Tespitleri iyi yapmamız lazım. Ankara'da ki bürokrasimiz nerede. Ana sütü gibi helal bir şampiyonluğumuz var diyoruz. Eski başkanlarımızı ziyaret etmemiz lazım. Yüzde yüz hüküm gyimiş olan bir kulübün camiası birlik görüntüsü verebiliyor ama biz vermedik. Genel Kurul seçmiş. Seçilmişse hep beraber başkanın arkasında durmamız lazım. Yarıştığımız kulüpler bizden maddi olarak, siyasi olarak, basın olarak güçlü olarak ama biz haklıyız. Haklıysak bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürmeliyiz.

ÖZKAN SÜMER NELER SÖYLEDİ?

Doğru bir azınlık yanlış bir çoğunluktan fazladır. Birkaç saptama yapmamın bu toplantının ruhuna uygun olduğunu düşünüyorum. Evet kupa hakkımız. Ama haklı olmak değil hakkımızı almak istiyoruz. Zafiyetimiz nereden geliyor. Bir kupaya saplanıp kaldık. Diğer kupalardan da olduk.  Önce durumumuzu anlamamız lazım. Trabzonspor’un bugünkü rekabet pozisyonu nedir. Rekabeti düşündüğümüz kulüplerle kendi aramızda bir kıyaslama ihtiyacı var. İstanbul hangi potansiyele sahip. Ekonomik potansiyelleri çok yüksek. Oyuncuların önce İstanbul demeleri her yönde önde. Siyasetin medyanın desteği kimden yana İstanbul’dan yana. Stat reklam ve diğerlerini kattığımız zaman fark çok büyük. İstanbul kulüpleri bu kaynağı çok yanlış kullanıyor ki biz bizimkini doğru kullanalım geçeriz. Onları takip etmekten kurtulmamız lazım. Bu yaşam alanında doğru yol almayı bilmeliyiz. Sevmeyi sevilmeyi gururlanmayı biz bu alanda öğrendik.

Trabzonspor’u acıları Trabzonspor’u sevenlerin eksikliğinden kaynaklanıyor. Trabzonspor’da farklılıklar ve aşırılıklar olacak. Ama bunları bir araya getirmek ve üretim kabiliyeti olduğuna inanarak bunlardan yararlanmak gerekir.

YUSUF ZİYA YILMAZ NELER SÖYLEDİ?

Bu toplantının amacı sorunlarımızı ortaya koymak geleceğe dair neler yapabiliriz bunları ortaya koymak. Camianın geniş katılımı ise sorunlara çözüm aranacağı yerler bu toplantılardır. Gördüğüm kadarıyla bu kadar önemli saydığımız bu toplantıya katılımın bu düzeyde kalması üzücü. Trabzonspor’un bir takım güncel ve temel sorunları vardır. Güncel sorunlarından en önemlisi 1,5 yıldır yaşadığımız kaos ortamıdır. Eleştiri anlamını kaybetmiştir. Bundan sonra eleştiri yapmanın önemli bir katkı sağlayacağına inanmıyorum. Öncelikle Trabzonspor’un kaos ortamına sebebiyet veren bir takım şeyleri ortaya koymamız lazım. Uzlaşma mesajı vermek yeterli değil. Son dönemde camiası ile federasyonla ve kendi içinde kavga etmenin hiçbir faydası yoktur. Yönetim hukuki açıdan ömrünü tamamlamıştır. Gerekenin yapılması lazımdır. Bugün çok büyük bir borçla karşı karşıyayız. Hemen En kısa zamanda mevcut bu camiaya eski başkanların katılacağı bir toplantı yapılıp gerekli görüşlerin belirtilmesi gerekir. Ben sen kavgasından uzak yakın planlama ile beraber Trabzonspor gerekli yapıya kavuşturulacağı görüşündeyim.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim