• BIST 97.533
 • Altın 145,745
 • Dolar 3,5801
 • Euro 4,0019
 • Trabzon 16 °C
 • Giresun 14 °C
 • Ordu 13 °C
 • Rize 17 °C
 • Gümüşhane 8 °C
 • Samsun 14 °C
 • Bayburt 6 °C
 • Artvin 14 °C

Trabzonspor'a Kir Bulaştıramadılar !

Trabzonspor'a Kir Bulaştıramadılar !
Trabzonspor Hukuk Kurulu üyesi Atilla Dilaver Uefa'nın 17 Temmuz soruşturmasının perde arkasıyla alakalı maddeler halinde açıklamalarda bulundu.
Trabzonspor'a Kir Bulaştıramadılar ! Trabzonspor'a Kir Bulaştıramadılar !

İşte Atilla Dilaver'in şahsi sosyal medya hesabından maddeler halinde yayınladığı o açıklama :

1- UEFA'yı bu soruşturmayı açmaya zorlayan hukuk argümanlarımızı kullanan Fenerbahçe, bizim müracaatımız sonucu açılan soruşturmaya şike iddianamesinde yer alan Trabzonsporlu sanıkların suçlandığı bütün maçları UEFA'ya şikayet ederek bize de soruşturma açtırdı.

2-İşin kamuoyunca özellikle bilinmesi gereken tarafı; içeride,UEFA ve CAS'a yaptıkları savunmalarda;" bu soruşturma kumpastır, tapeler delil olamaz" diyen Fenerbahçe, Trabzonspor'u o soruşturma evrakları ve tapeler üzerinden şikayet etti.  Bu kamuoyuna karşı ne kadar samimi olduklarını gösteren bir unsurdur.

3- Bir türlü açtıramadıkları soruşturmayı; gönüllü çalışan Trabzonspor Hukuk Kurulunun bilgilerini kullanarak açtırmaları da ayrı bir dikkat çekici konudur.

4- Soruşturma açılınca; UEFA' bizden savunma istedi.
Haftalarca gece gündüz demeden çalışarak bir savunma hazırlandı.

5- Bu hazırlıkta değerli arkadaşlarım Av.Erdem Egemen ve Av. Hakan Orhan'ın çok büyük zaman harcaması ve katkıları oldu.

6- Ancak; büyük emek ve bilgiyle hazırladığımız bu savunmayı; SON GÜN DEĞİŞTİRME KARARI ALDIK.

7-  Savunmanın teslim edileceği günün öncesinde savunma stratejimizi değiştirmeye karar verdik.

8- Hepimizin ayrı şehirlerde, İsviçreli arkadaşlarımızın başka ülkede olduğu bir durumda; bütün bu tartışmalar, telefon konferansı ve e- posta üzerinden yapıldı.

9- Burada şunu özellikle -adil şahit olmak adına- belirtmeliyim ki; çok büyük ve tarihi sorumluluğu olan bu ve bundan önceki kararları alırken; Trabzonspor Yönetimi bize herhangi bir telkin ya da işimize karışma anlamında bir müdahalede bulunmadı.

10- Doğru neyse onu yapın yetki sizin dedi.
Tabii olarak; gelişmeleri TS Yönetimine bildiriyoruz ve ilk başta mutabık kaldığımız yol haritasına uyuyoruz.

11-Karar mekanizmalarında görev alan arkadaşlar çok iyi bilirler ki; bir camianın sorumluluğunu taşımak, çok ağır bir yüktür ve ahlaklı insanlar için ateşten gömlektir.

12- Karşımızdaki gücün farkında olarak, kendimize dev aynasından bakmayarak, bu mücadeleyi veriyoruz. Gelişmelere nesnel bakıyoruz. Ahlak ve adaletin emrettiğini yaptığımıza inanıyoruz.

13- Ancak; kabul etmemiz gerekir ki; gelişmeleri izleyen büyük bir kitle ne oynanan oyunların ne de sürecin farkında değildir ya da umursamamaktadır. Şike mücadelesini de 90 dakikalık bir maç gibi görüp; skora odaklıdır.

14-  Diğer taraftan şer cephesi, "Trabzonspor da yaptı ama ....... nedeniyle beraat etti" söylemini sürekli kullanmaktaydı. Hatta bu söyleme hukuka ihanetini bu söylemle açıklayan Trabzonsporlu avukatla da vardı. 
15- Bütün hukukçuların katılacağı gibi; disiplin yargılamaları, çok geniş yorum sahası olan şüphenin sanık aleyhine kullanıldığı ve hele de sporda en ufak bir şüpheye yer bırakılmayan yargılamalardır.

16- Ve şike hükümlüleri bütün güçlerini Trabzonspor'u da pisliğe bulaştırmak için kullanıyorlardı.

17-  Özetlemeye çalıştığım bu nedenlerle, bizim için 17 Temmuz soruşturması çok önemliydi.
Ve Hukuk Kurulu, bu kirli ve karanlık ortamda bütün sorumluluğu yüklenmişti.

18- Bunun verdiği gerginlik hayatımızın her alanına sirayet etti.
Rabbime nihayetsiz şükürler olsun ki; bu karanlık ve kirli ortamdan; her türlü güçlerini kullanmalarına rağmen tertemiz çıktık. BİZE KİR BULAŞTIRAMADILAR.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim