• BIST 97.926
  • Altın 144,080
  • Dolar 3,5648
  • Euro 3,9975
  • Trabzon 17 °C
  • Giresun 18 °C
  • Ordu 17 °C
  • Rize 19 °C
  • Gümüşhane 19 °C
  • Samsun 21 °C
  • Bayburt 15 °C
  • Artvin 20 °C

Trabzonspor Sahadan Çekilirse Ne Olur ?

Trabzonspor Sahadan Çekilirse Ne Olur ?
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun "Fenerbahçe maçında hakem hatası olursa sahadan çekiliriz" açıklaması gündeme bomba gibi düştü ancak bir takımı sahadan çekmenin ağır faturaları var.
Trabzonspor Sahadan Çekilirse Ne Olur ? Trabzonspor Sahadan Çekilirse Ne Olur ?

Türkiye Futbol Federasyonu'nun düzenlediği Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24. maddesine göre; Başlamış müsabakayı terk eden takım, o karşılaşmayı 3-0 hükmen kaybetmiş sayılıyor. Ayrıca takımın mevcut puanlarından 3 puan silinmesiyle birlikte, hakem masrafları, diğer masraflar ve karşı takımın zararlarını ödemek üzere TFF tarafından belirlenecek bir tazmat cezası veriliyor.

Tekrarda, küme düşme cezası!

Sahadan çekilmenin aynı lig devresi içinde tekrarlanması halinde ise takım yine hükmen mağlup sayılıyor ve bir alt lige düşürülerek o yılkı karşılaşmaların hepsinde hükmen yenik olarak kabul ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Fellaini Trabzonspor'a Yeşil Işık Yaktı!25 Mayıs 2017 Perşembe 08:13
  • Trabzonspor Kasımpaşa'dan O Oyuncuya Talip Oldu!25 Mayıs 2017 Perşembe 08:09
  • Tudor'un Trabzonspor Umudu!25 Mayıs 2017 Perşembe 08:06
  • Trabzonspor'a Tarihi Şok!25 Mayıs 2017 Perşembe 08:02
  • TFF 1.Lig'e Çıkan Son Takım Belli Oldu!24 Mayıs 2017 Çarşamba 17:49
  • Boşuna Bize Her Yer Trabzon Demedik!24 Mayıs 2017 Çarşamba 17:29
  • Trabzonspor Fırsatları Harcadı!24 Mayıs 2017 Çarşamba 17:26
  • Trabzonspor Şenol Güneş İle Görüşme Yaptı Mı?24 Mayıs 2017 Çarşamba 17:19
  • Takımların Toplam Borç, 6,5 Milyar Liraya Yaklaştı!24 Mayıs 2017 Çarşamba 17:14
  • Ahmet Çubukçu Fenerbahçe Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu!24 Mayıs 2017 Çarşamba 12:35
  • Tayfa Haber - ÖZEL-
    Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim