• BIST 104.123
 • Altın 145,814
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 22 °C
 • Giresun 19 °C
 • Ordu 21 °C
 • Rize 20 °C
 • Gümüşhane 11 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 10 °C
 • Artvin 19 °C

Trabzonspor Divan Kurulu Toplandı!

Trabzonspor Divan Kurulu Toplandı!
Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu'nun 35. Olağan Genel Kurulu (seçimsiz) bugün Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan Toplantı Salonu'nda yapıldı.
Trabzonspor Divan Kurulu Toplandı! Trabzonspor Divan Kurulu Toplandı!

Divan Genel Kurulu, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen'in konuşmasıyla başladı.

Sürmen konuşmasında Trabzonspor'un tashihi karar beklemeksizin kongre kararı alması gerektiğini bir kez daha yineledi.

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen'in konuşması şöyle;

''Ülkemizde futbola yapılan aşırı yatırıma rağmen bu sene liglerde seyir zevkinden uzak bir futbol izlememiz ve futbol takımlarının nerede ise tamamına yakının ekonomik zorluklar içerisinde bulunması, futbol ile ilgili tüm iyi niyetli kişileri kaygılandırmaktadır.

İşin ilginci sorunla ilgilenmesi gereken TFF ve siyasi irade seçim kaygısı ile gerekli tedbirleri almak yerine borçlanmanın önünü açabilmektedir.

Türk futbolunda yöneticiler, saha sonuçları, günü birlik kaygıları ve seçim beklentileri nedeniyle genç taraftar kitlelerini heyecanlandıracak transferler vaat edebilmekte ve rakip takım yöneticileri hakkında çatışma yaratabilecek söylemlerde bulunabilmektedir.

Bu yanlış uygulama, aklı selim ve programlı harcamadan yana olan tecrübeli taraftar ve siz değerli üyelerin sessiz kalması halinde doğru uygulama gibi algılanabilmektedir.

Bu nedenledir ki; kulüplere 25 yıl aidiyet bağı ile bağlanmış üyelerden ya da eski yöneticilerden oluşan siz değerli divan kurulu üyelerinin kulüp işleyişi ile ilgili daha objektif, yol gösterici ve seviyeli açıklamalarda bulunmasına ihtiyaç vardır.

Değerli Divan Kurulu üyeleri;

Yönetim kurulunun görev süresini uzatmaya yönelik genel kurul kararının iptalini takip eden Yargıtay'ın onama kararından sonra,

Tashihi karar süreci beklenmeksizin kongre kararı alınması gerektiği tavsiyemizi 04.04. 2015 tarihi toplantımızda siz değerli üyelerimiz ve basın ile paylaşmıştık. Bu tavsiyemizi yineliyoruz.

Kongre kararı almak hem mevcut yönetim için yeni 2015 - 16 futbol sezonu öncesi güven yolu oylaması olur hem de Trabzonspor'u yargı kıskacından kurtarmanın önü açılmış olur.

Neticede bu yıl Trabzonspor'umuz bir kongre yaşayacaktır.

Biz yönetime seçildiğimizden beri Trabzonspor’umuzun mali tablosu ve birlik beraberlik duygusunun kaybolmuş olmasıdır.

Biz de divan olarak bu kaygıya aynen katılıyoruz.

Elbette Trabzonspor başkanlığına aday olan her üye bizim için değerlidir. Ancak yapılacak ilk seçimli kongrede aday olmayı düşünen arkadaşlarımızın ekonomik tablo karşısında alacağı akılcı tedbirleri açıklaması kadar birlik, beraberliği mümkün olduğunca sağlayan yönetim kurulu kadrolarını tercih etmeleri tavsiyemiz olacaktır.

Değerli Divan Kurulu üyeleri;

Kaygı duyduğumuz bir diğer husus ise transfer politikalarıdır.

Trabzonspor’umuzun U - 16, U - 17 takımları Türkiye Şampiyonu olabiliyor, 1461 Trabzon takımı mütevazi kadrosuyla PTT 1. Lig'e çıkabiliyor ise Erdoğdu Lisesi Dünya Şampiyonu olabiliyorsa bu çocuklardan bizim neden yararlanamadığımızı bizim bir değil bin defa düşünmemiz gerekmektedir.

Trabzonspor’umuzun yeniden eski günlere dönebilmesi, kongrelerde çıkacak adayların oy veya para gücüne bağlı değildir.

Değerli Divan Kurulu üyeleri;

Bugün buraya davet etme imkanı bulduğumuz 1063 oy hakkı olan Divan üyesi olmasına rağmen gerçekte divan üyesi sayımız 1930'a ulaşmıştır.

25 yılını doldurmuş bir üyenin aidat borcundan bahsetmek üzücü olduğu kadar vefasızlıktır da.

Yapılacak ilk tüzük tadilatında bizlere yakışmayan bu aksaklığı gidereceğiz.

Bu genel kurulun Trabzonspor camiasına yararlı sonuçları üretmesi, birlik ve beraberliğe vesile olması dileğiyle. Saygılar .

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen'in konuşmasının ardından Divan Genel Kurulu faaliyet raporunun okunmasıyla devam ediyor.

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Denetleme Kurulu'nun raporuyla devam etti. 
Denetleme Kurulu Raporuna göre Nisan 2015 tarihi itibariyle Trabzonspor'un borcu 109 Milyon kısa vade 199 Milyon uzun vade olmak üzere toplam üzere 309 bin 395 694 TL borcu bulunma.

Öte yandan Denetleme Kurulu raporuna göre Trabzonspor'da 371 kişi giriş ve aidatlarını peşin olarak yatırmadığı için tüzük gereği üyelikten çıkartıldı. Trabzonspor Valiliğinden Trabzonspor Kulübü'nün bundan sonraki işlemlerini kanuna uygun yapması gerektiğine dair uyarı yazısı istendi.

1633 Kişinin Trabzonspor Tüzüğünün 10 - c maddesine göre tüzüğe uygun olmayan şekilde yapıldığı tespit edildi. Ancak Trabzonspor Yönetim Kurulu tarafından bu üyelerle ilgili bir işlem yapılmadı.

Bu süre zarfında Trabzonspor'a aynı zamanda 200 yeni üye yapıldı 2 üye ise istifa etti.

Ayrıca Denetleme Kurulu Raporuna göre Trabzonspor ve bağlı şirketlerinde 257 personel çalışmakta. Bu rakamlara teknik heyet dahil ancak profesyonel futbolcular bulunmamakta.

Trabzonspor'un mevcut üye sayısı ise 24 Bin 455 olarak belirlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim