• BIST 104.123
 • Altın 145,814
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 21 °C
 • Giresun 19 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 22 °C
 • Gümüşhane 17 °C
 • Samsun 23 °C
 • Bayburt 16 °C
 • Artvin 19 °C

Trabzonlu Öğrenci İhale Kanunu Kitabını Yazdı

Trabzonlu Öğrenci İhale Kanunu Kitabını Yazdı
Trabzonlu Üniversite Öğrencisi Ahmet Semih Hacıabdullahoğlu İhale Kitabını yazdı.
Trabzonlu Öğrenci İhale Kanunu Kitabını Yazdı Trabzonlu Öğrenci İhale Kanunu Kitabını Yazdı

27 yaşındaki Çaykaralı Üniversite öğrencisi Ahmet Semih Hacıabdullahoğlu “YAPIM İŞLERİ İHALELERİ” adlı kitap yazdı. 

Kamu ihale sistemini kendine özgü sistematiği ve akıcı üslubu ile açıklayan, sorun çözümleri bölümleri ile uygulamada karşı karşıya gelinebilecek soru ve sorunlara ışık tutan, en son 01.01.2015 tarih itibariyle yürürlüğe girecek maddeler ile eski ve yeni maddeleri karşılaştırarak açıklamalı örneklerle açıklayan Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Semih Hacıabdullahoğlu örnek olaylarındaki güncel bakışı gösteren çalışmasını 1.Baskı kitabıyla okuyucuya sundu.

AHMET SEMİH HACIABDULLAHOĞLU KİMDİR?

02.07.1987 Ankara , Çankaya doğumludur. Aslen Trabzon, Çaykara, Ataköy (Şinek) Mahallesindendir. İlk ve Orta Okulunu Kılıçali Paşa İ. Ö. Okulun da okumuştur. Lise öğrenimini Ö. Yavuz Sultan Fen Lisesi (Muradiye Erkek Fen Lisesi) nde tamamlamıştır. Kırıkkale Üniversitesi İnşaat bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde halen öğrenciliği devam etmektedir. İş hayatına orta okul yıllarından itibaren Babasının yanında çalışarak başlamıştır. İnşaat Bölümü Öğrencisi iken Askeri Kooperatife bağlı üst yapı projesinde , mezuniyetinden sonra  Torunlar GYO Korupark II. Etap Projesinde ve Sinpaş GYO İncek Life Projesinde çalışmıştır. Şuan Ziver İnşaat A.Ş. ihale departmanında çalışma hayatına devam etmektedir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurulu üyelikleri devam etmektedir.  İyi derecede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Rumca bilmektedir. Trabzon’ lu, Trabzonspor’ lu ve Trabzon sevdalısıdır. 

KİTABIN ÖNSÖZÜ

4734 Kamu İhale Kanunda ve Yapım işleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde neredeyse her sene yapılan değişiklikleri takip etmekteyiz. İhalelere katılan istekliler bu değişiklikleri daha yakından takip etmek durumundadırlar. Aksi taktir de binlerce lira ve zamanlarını harcayarak hazırlandıkları ve belki de milyonlarca lira kazanabilecekleri ihalelerden çok küçük nedenlerden, bilgi eksikliğinden, güncellemeleri takip etmediklerinden elenmek durumunda kalacaklardır. Elendikten sonra elendikleri konuyla alakalı çok ciddi bilgi ve tecrübe sahibi olacaklarından şüphemiz yoktur. Fakat bizim amacımız bu tecrübeye kayıplardan önce varmalarıdır. Bu sebeplerden ötürü böyle bir eserle alakalı kollarımızı sıvadık.

Bilindiği üzere öğrencilik hayatım devam etmektedir. Çalışırken okumanın insana verdiği irade ile kurumların ihale birimleriyle sürekli istişare halinde maddelerimizi doğru bir şekilde yorumladık. Eski ve yeni maddeleri, dokümanları bilgisayarına indirmeden inceleme yapabilmeniz ve zamandan tasarruf edebilmeniz için tek bir sayfada topladık. Yorumumuzu ve gerekli olan maddelerde daha iyi anlaşılabilmesi için örneklendirmelerimizi yaptık. Standart formlarımızın eski ve yeni hallerini fark anlaşılsın diye eserimizde peş peşe sunduk. Şunu da çok iyi bilmeliyiz ki maddeleri herkes okuyabilir, herkes yorumlayabilir, fakat herkes doğru yorumlayamaz. Ve yanlış yorumlanan bir maddenin ne gibi yanlış sonuçlar doğurabileceğini belirtmeye gerek bile duymuyorum.

Buna istinaden yapılan bu çalışmanın tüm okurlarımıza faydalı olmasını temenni eder, katkı, teşvik ve tavsiyede bulunan herkese tekrardan şükranlarımı sunarım. 

Yorumlar
Hasan Sönmez
30 Ekim 2014 Perşembe 15:01
15:01
Tebrik ediyorum kardeşim..
78.187.171.88
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim