• BIST 104.001
 • Altın 145,411
 • Dolar 3,5083
 • Euro 4,1894
 • Trabzon 24 °C
 • Giresun 23 °C
 • Ordu 23 °C
 • Rize 25 °C
 • Gümüşhane 16 °C
 • Samsun 22 °C
 • Bayburt 13 °C
 • Artvin 23 °C

Trabzonlu Muhtar Başkanlık Yaptı

Trabzonlu Muhtar Başkanlık Yaptı
Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz’in istifası muhtarlar tarafından reddedildi.
Trabzonlu Muhtar Başkanlık Yaptı Trabzonlu Muhtar Başkanlık Yaptı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 81 İldeki 10 federasyon başkanı ve 153 dernek temsilci ile Ordu’da bir araya geldi.

Toplantıya Trabzon Soğuksu Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda Konfederasyon Genel Başkan Yardımcısı olan Bekir Aktürk başkanlık yaptı. Toplantı sonucunda 30 Mart yerel seçimlerinde mahallesinden muhtar seçilemediği için Konfederasyon Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Hüseyin Akdeniz’in istifasının kabul edilmediği ve görevine devam etmesi yönünde tüm muhtarların olurunun alındığı kararı açıklandı. 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu yönetim kurulu adına genel başkan yardımcısı Bekir Aktürk  tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerimiz ayrıca Konfederasyonumuza bağlı ve bağlı Muhtarlar Derneklerimiz yani 81 ilin temsilcileriyle birlikte, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu istişare toplantısını Ordu ilinde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu toplantının Konfederasyonumuz açışından önemli kararların alınacağı bir toplantı olacağını düşünmekteyiz. Bugün Ordu ilinde,  bir araya gelen Güneydoğu Muhtarlar Federasyon Başkanı (Hatip Şeran),Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyon Başkanı (Abdulah Butaku),Ege Muhtarlar Federasyonu Başkanı(Ayşe Taylan )

İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkan Yrd ( Figen Rençber),Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı (Ali Gürgen),Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı (Şerafettin Nas) ,İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı (Kadir Deli Balta) ve bizleri bir araya getiren Ordu Muhtarlar Federasyonunun değerli Başkan ve yöneticilerine sonsuz teşekkür ediyoruz.

YOK OLMAKTA OLAN BİR KİMLİĞE DEĞER KATTI 
Kurulduğu günden bu yana, dağınık olan Muhtar camiasını bir araya getirmek için büyük gayret gösteren ve bunu da başaran Türkiye Muhtarlar konfederasyonu ve Genel Başkanı yeni seçilen arkadaşlarımız ile birlikte yoluna devam edecektir. Bugün bünyesinde 10 Federasyon ve 153 dernek olan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonun bu başarısının altında Genel Başkanımız Sayın Hüseyin Akdeniz’in büyük gayretlerini ve çalışma azmini inkar etmek hiç mümkün değildir. Camiamızın son 3 yılı değerlendirildiğinde, neredeyse yok olmakta olan bir muhtar kimliğini inançlı , özverili azimli ve programlı bir çalışmayla Türkiye’nin her ili, ilçesi, köyüne giderek, yeniden şahlandıran ekibin başında o gelmektedir.

Birçok proje, Çalıştay, Sempozyum, Eğitim Seminerleri vs. gerçekleştirerek bu zamana kadar muhtarlarımızın hayal dahi edemeyeceği çalışmalar bu dönemde gerçekleşmiştir. Bugün Özlük haklarımızın kanunlaştırılmasında ve muhtarlık kurumunun kapatılmaması gerektiği hususundaki çalışmalar hep onun eseridir. Tüm bu çalışmaları yaparken Ailesini, Çocuklarını ve mahallesini ihmal ettiği de bir gerçektir.

KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR
Kendisi 30 Mart yerel seçimlerinde maalesef mahallesinden muhtar seçilememiştir ve etik bir davranış sergileyerek Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanlığından istifa etmiştir. Elbette seçilememesinde, camiamız için göstermiş olduğu çabaların, mahallesiyle ilgilenememesi sonucunu doğurduğunu, ancak yine de mahallesinin menfaatlerini korumak adına birçok çalışmaya imza attığını da iyi biliyoruz.

Camia da son 3 yılda yapılamayanları yaparak bizlere yeniden kazandırdığı bu kimliği asla unutmamız mümkün değildir. Kendisinin bu camia için yapacağı daha pek çok görevi vardır. Muhtar seçilememiş olması bu camia için yapacaklarının önünde bir engel olmayacağı kanaati taşıyan bizlerin Genel Başkanımızın bu kuruma saygı ve sevgisi adına teklif edilen siyasi talepleri de geri çevirdiğini bilmekteyiz.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu olarak yaptığımız toplantıda Genel Başkanımızın istifasını kabul etmediğimizin kararını almış bulunmaktayız. Konuyu değerli basın mensuplarımız aracılığıyla kamuoyunun bilgisine duyururuz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim