• BIST 107.302
 • Altın 151,442
 • Dolar 3,6681
 • Euro 4,3165
 • Trabzon 14 °C
 • Giresun 6 °C
 • Ordu 7 °C
 • Rize 9 °C
 • Gümüşhane 2 °C
 • Samsun 13 °C
 • Bayburt 2 °C
 • Artvin 7 °C

Trabzon Saadet Partisi'nin Tavrı Net

Trabzon Saadet Partisi'nin Tavrı Net
Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt Ak Parti ile ittifak söylentilerine sert ve net cevap verdi
Trabzon Saadet Partisi'nin Tavrı Net Trabzon Saadet Partisi'nin Tavrı Net

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, AK Parti’yi kardeş olarak tanımlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın Al Jazeera'ye verdiği röportajda Ak Parti ile ilgili olarak söylediği; “Resmi görüşme yok. Ev yanarken itfaiye görevlisinin düşüncesi sorulmaz.” ifadelerini değerlendirdi. Teşkilat adına konuşmaktan kaçınan Kurt, “Ben şahsen Cevat Kurt olarak AK Parti ile ittifaka sıcak bakmam, doğru da bulmam. Çok net söylüyorum; Bu benim şahsi görüşüm. Yanlış adreslerde ittifak arayışı çözüm değildir. Erbakan Hoca’nın yol haritası ve güzergâhına baktığımızda bunu kabullenmek mümkün değil. Biz AK Parti amblemi altında mı seçime gireceğiz?” ifadelerinde bulundu.

İttifaka sıcak bakmamasını gerekçelendiren Kurt, “Partiler neden ittifak yaparlar? İttifak elbette yapılabilir, yanlış değildir. Büyük Birlik Partisi ile yaptık nihayetinde. Ancak ülkeyi maddi ve manevi uçuruma sürükleyen bir parti ile ittifakı doğru bulmam. Böyle bir durumda belki siz 5-10 milletvekili ile Meclis’e kendinizi taşıyıp grup kurabilirsiniz, bu Saadet Partisi açısından bir avantaj gibi görünebilir. Ama ülkeyi yeniden bu siyasi kadroya teslim edeceksiniz. Bunun da bedeli çok ağır olur.” dedi.


TABAN BUNU DOĞRU KARŞILAMAZ
Böyle bir ittifakı tabanın hoş karşılamayacağı kanaatinde olduğunu ifade eden Kurt, “Çünkü biz Milli Görüş’ü Erbakan Hoca ile anladık ve kavradık. Erbakan Hoca’nın yol haritası ve güzergâhına baktığımızda bunu kabullenmek mümkün değil. İktidar partisinin seçim arifesinde rey istemesi çok anlaşılır gelmez. Taban da bunu doğru karşılamaz.” şeklinde konuştu.

Kurt, Büyük Birlik Partisi’yle yapılan ittifakı göstererek, seçim barajının adaletsiz ve antidemokratik oluşuyla ilgili bir ittifak yapılabileceğini, bunun barajı aşamadığınız için ülkenin geleceği adına milli bir ittifak olarak yapılabileceğini vurguladı. Kurt, “Ancak ülkeyi bu noktaya sürükleyerek ülkenin maddi ve manevi çöküşüne öncülük eden ve şu anda ülkemizin gelmiş olduğu bölünme tehlikesi, izlediği 13 yıllık politikanın sonucu olan AK Parti ile Saadet Partisi’nin ittifak yapıp AK Parti’yi adeta yeniden iktidara taşımasını şahsen Cevat Kurt olarak doğru bulmuyorum.” ifadelerinde bulundu.

Hiçbir siyasi partinin şahıslarını biz hedef almıyoruz diyen Kurt, sözlerine şöyle devam etti: “Şahıslara herhangi bir garezimiz ve düşmanlığımız olmaz. Çünkü hepimiz kardeşiz ve bu ülkenin insanıyız. Ancak şöyle olur ise; hükümet yaptığı yanlışlardan, temel politikalardan vazgeçer, milli ve yerli politika uygulamaya karar verir ve derse ki gelin bana bu milli politikalarda destek verin. Benim bugüne kadar yaptığım yanlışları bir kenara bırakıyoruz. Ancak görüyoruz ki şu ana kadar hükümette bir milli politikaya dönüş yok. Ki sadece sözlü beyanla da bu iş olmaz.”


İNŞALLAH BÖYLE BİR İTTİFAK OLMAZ
 İttifakları koalisyon anlaşması gibi algılamadıklarının altını çizen Kurt, şöyle devam etti: “İnşallah böyle bir ittifak olmaz. Seçim ittifakı farklı bir şeydir. AK Parti kendi politikalarında bir değişim mi yapacak? Biz AK Parti amblemi altında mı seçime gireceğiz? Hayır! Milli Görüş, hakkı ve hakikati savunan bir ismin görüşüdür. Milli Görüş sıradan bir parti değildir. Milli Görüş her zaman ve her şartta hakkı ve hakikati söylemek zorundadır. Bu sebepten Milli Görüş’ü, Milli Görüşçüler ve Saadet Partisi, AK Parti çatısı altında logolanamaz. Ancak Saadet Partisi çatısı altında tüm partilerle ittifak olabilir. Bugünkü konjonktür de şunu gösteriyor ki Saadet Partisi’nden ve onun savunduğu değerlerden başka bir çare yoktur. Eğer biz gerçekten ülkenin kurtulmasını istiyorsak hep birlikte bu dönem Saadet Partisi’ne destek verip onu Meclis’e taşımalı ve iktidar yapmalıyız. Başka çare yok. Yanlış adreslerde ittifak arayışını çözüm olarak görmüyorum.”  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim