• BIST 104.341
 • Altın 145,340
 • Dolar 3,4840
 • Euro 4,1760
 • Trabzon 25 °C
 • Giresun 21 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 17 °C
 • Gümüşhane 11 °C
 • Samsun 22 °C
 • Bayburt 14 °C
 • Artvin 21 °C

Tkdk Trabzon İl Koordinatörlüğü Yeni Binasına Taşındı

Tkdk Trabzon İl Koordinatörlüğü Yeni Binasına Taşındı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Başkanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon İl Koordinatörlüğü Kaşüstü mevkiinde bulunan yeni hizmet binasının açılışı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün katılımıyla gerçekleştirdi.
Tkdk Trabzon İl Koordinatörlüğü Yeni Binasına Taşındı Tkdk Trabzon İl Koordinatörlüğü Yeni Binasına Taşındı

- Gıda Tarım ve Hayvancılık Başkanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon İl Koordinatörlüğü Kaşüstü mevkiinde bulunan yeni hizmet binasının açılışı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün katılımıyla gerçekleştirdi.

Açılışa törenine Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sekreteri Davut Çakır, DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, İlçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarının mülkü amirleri,sivil toplum kuruluşları, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ali Recep Nazlı, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarının mülkü amirleri, sivil toplum kuruluşları, genel koordinatörler, koordinatörler, il koordinatörlüğü personeli ve davetliler katıldı.

Burada bir konuşma yapan TKDK Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, İl Koordinatörlüğü olarak 1 Koordinatör, 29 Uzman, 7 destek personeli ve 10 hizmet personeli olmak üzere toplam 47 personelle hizmet verdiklerini söyledi. Aydoğdu “Yeni hizmet binamızın Trabzon’a ve TKDK ailesine hayırlı olmasını diliyorum. 1 Nisan 2008 tarihinde faaliyete başlayan İl Koordinatörlüğümüz 29 Ağustos 2011 tarihinde aldığı yetki devrinin ardından hibe programını yürütmeye başladı. İl Koordinatörlüğü olarak 1 Koordinatör,29 Uzman,7 Destek personeli ve 10 hizmet personeli olmak üzere toplam 47 personelle hizmet veriyoruz. . Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak bugüne kadar 12 başvuru çağrı ilanına çıktık. İl Koordinatörlüğü olarak toplam 12 başvuru çağrı döneminde 62 faydalanıcı ile sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşmeler kapsamında 34 milyon 12 bin 787 TL’lik yatırım gerçekleştirilecektir. 62 faydalanıcımıza toplam 15 milyon 182 bin 816 TL hibe desteği vereceğiz, Şu an 32 faydalanıcımıza 7 milyon 307 bin 972 TL ödeme gerçekleştirilmiştir. Trabzon İl Koordinatörlüğü olarak 42 il İçerisinde verilen hibe miktarı açısından; Kırsal Turizm başlığında 1 milyon 679 bin 34 TL ile birinci; Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması başlığında da 3 milyon 448 bin 453 TL ile ikinci sırada yer almaktadır. Ödemesi yapılan tüm projelerde toplam 311 kişiye istihdam sağlanmıştır. Geriye kalan 30 faydalanıcımıza devam eden yatırımlarını tamamladıktan sonra 7 milyon 874 bin 844 TL daha hibe ödemesi gerçekleştirilecek” dedi.

TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı da 2008 yılından beri hizmet verdiklerini ifade ederek, “Kurumumuz 2008 yılından beri hizmet ediyor, 2009 yılından itibaren proje almaya başladı. Trabzon’umuza yakışır daha fazla proje, daha fazla destek daha fazla kaynakla sizlere hizmet vermeye hazırız. İnşallah kamu kurumlarımız ve, diğer sivil toplum örgütleri, yatırımcıların hepsini kurumumuza yatırım yapmaya bekliyoruz” şeklinde konuştu.

SON YILLARDA TRABZON’UN YÜKSELEN SEKTÖRÜ TURİZM

Son alarak söz alan Vali Abdil Celil Öz ise son yıllarda Trabzon’un yükselen sektörü turizm olduğuna dikkat çekerek, “Trabzon, üreten, ticareti belli markaları olan bir şehir. Trabzon’un başka güzel bir avantajı da proje üreten ve proje yöneltme kabiliyeti yüksek olması. Bu anlamda bakıldığı zaman Trabzon, gerek DOKA, gerek Tarım Kırsal Kalkınma Kurumumuz, gerekse yurt içi ve yurt dışı hibe destek veren kurumlarımıza proje sunma açısından hem bölgede hem de ülke genelinde hep öncelikleri almış bir şehir. Bu önceliğimizi devam ettirmemiz için bu kurumlarımızın daha nitelikli alanlarda hizmet vermesi. Biz bu kurumlarımıza her platformda, çalışmalarda şunu söylüyoruz. Proje sahipleri, yatırımcıları, girişimcileri bize gelmesini beklemeden biz onların ayağına gideceğiz, onlara fırsatlarımızı sunacağız ve onlara destekleme konusunda yeni tekliflerimizi yeni çağrılarımızı biz iletip onları biraz daha zorlayacağız. Trabzon her ne kadar kırsaldan göç verse de başta su ürünleri olmak üzere tarımsal ve hayvancılıkla ilgili ürünleri ile güçlü bir ilimiz. Bugün Trabzon 1 milyar 250 milyon TL bulan tarım ve hayvancılıkla ilgili milli hasılası ile aslında çok küçüksenmeyecek bir şehir. Trabzon’un son yıllardan yükselen sektörü turizm ve kırsal turizm. Kırsal turizmle ilgili kurumun desteklemelerinde de Türkiye birincisiyiz. Ancak bu bize yeterli değil daha fazla çalışacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından törene katılanlar kurdela keserek binanın açılışını yaptı.

Tkdk Trabzon İl Koordinatörlüğü Yeni Binasına Taşındı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim