• BIST 107.303
 • Altın 153,246
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624
 • Trabzon 16 °C
 • Giresun 17 °C
 • Ordu 17 °C
 • Rize 17 °C
 • Gümüşhane 12 °C
 • Samsun 12 °C
 • Bayburt 6 °C
 • Artvin 15 °C

Terör Bölgesindeki Esnafa Müjde!

Terör Bölgesindeki Esnafa Müjde!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör bölgesindeki esnafların vergi ve prim borçlarının vadesinin uzatıldığını açıkladı.
Terör Bölgesindeki Esnafa Müjde! Terör Bölgesindeki Esnafa Müjde!

Başbakan Ahmet Davutoğlu terör bölgesinde mağdur olan esnaf için aldıkları önlemi, AK Parti grup toplantısında açıkladı.

ESNAFA VERGİ VE PİRİM BORCU ERTELEMESİ

Davutoğlu terör bölgesindeki esnafın vergi ve pirim borçları mayıs ayına kadar uzatıldığını, üç aylık beyannamelerini de ağustos'a kadar ödeyebileceklerini söyledi.

DAVUTOĞLUNUN O AÇIKLAMASI

Bölgedeki Güneydoğu için hazırladığımız destek paketini devreye sokuyoruz. Esnaf kardeşlerimizin kayıpları ve mağduriyetleri giderilecek. Terör Mağdurlarına Destek Paketi'yle esnafın vergi ve prim borçlarının ödeme gününü Mayıs ayına kadar uzattık. Esnafımız 3 aylık beyannamelerini Ağustos'a kadar ödeyebilecek.

BAŞBAKANIN GURUP KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

- Teröre destek verenlerin yalanları hiç bitmiyor. Halkın zihnini bulandırmaya çalışıyorlar. Adını Hz. Peygamber'den alan bir ordunun neferleri cami bombalar mı? Mehmetçiğin birinci ve öncelikli vazifesi kutsal mekanlarımızı korumaktır.

TÜRKİYE İLE KİMİN DERDİ VARSA...

- (HDP lideri Demirtaş'ın Rusya ziyareti) Bunlar, milletle beraber hareket etmektense, Türkiye ile kimin derdi varsa onlarla birlikte işbirliği yapmayı kendilerine ahlak edinmişler. HDP'liler neden 1 sene, 2 sene önce gitmediler. Neden hava sahamızı işgal ettikleri gerekçesiyle düşürülen ülkeyle, kriz yaşadığımız ülkeyle şimdi görüşmeye gidiyorlar.

Seçmenden aldığı oya ihanet eden bir yapı var karşımızda. Bunlar Türkiye ile kimin derdi varsa onlarla işbirliği yapmayı kendilerine ahlak edinmişler. Bunların derdi Türkiye'nin birliğiyle bütünlüğüyle... Türkiye için rezil bir yalanı atan CHP'li vekil için partisinden hiçbir adım yok. Türkiye ile kimin derdi varsa bunlar onlarla birlikte. Kimin Türkiye ile problemi varsa onunla dostlar. Biz ise sadece milletle beraber yürüdük, yürüyoruz.

TERÖRİST İLE VATANDAŞIMIZI AYIRIYORUZ

- Halkımız terörün baskısına boyun eğmiyor, dirayetli duruşundan taviz vermiyor. Ben buradan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hiçbir vatandaşımız PKK'nın tuzağına düşmedi. Terör örgütü ve destekçileri çaresizliklerini yalanlarla kapatmaya çalışıyor. Herkesin hayat hakkını korumak devletin ve hükümetimizin asli vazifesidir. Vatandaş ile teröristi birbirinden net olarak ayıran bir dikkat ile hareket ediyoruz.

TERÖR MAĞDURLARINA DESTEK PAKETİ

-Bölgedeki Güneydoğu için hazırladığımız destek paketini devreye sokuyoruz. Esnaf kardeşlerimizin kayıpları ve mağduriyetleri giderilecek. 

-Terör sebebiyle ellerinde bir bavulla yola düşen vatandaşlarımızın, esnafımızın her türlü ihtiyacını karşılayacağız.

-Esnafın vergi ve prim borçları mayıs ayına kadar uzatıldı.

-Esnaf 3 aylık beyannemelerini ağustosa kadar uzatabilecek.

-Yeniden yapılandırmadan yararlanan mükelleflerin bu kanundan yararlanma süresi 31 Ağustos 2016'ya uzatıldı. 

-Hiçbir çocuğumuz mağdur olmayacak Milli eğitim Bakanlığı'mız eksikleri tamamlamak için tüm tedbirlerini aldı. Çocuklarımıza haftasonu ve ara tatilde yoğunlaştırılmış eğitim verilecek.

-Sokağa çıkma yasağının olduğu yerlerde öğretmeler izin izinli olacak.

RUSYA SİVİLLERİ HEDEF ALMAKTAN VAZGEÇMELİ

- Rusya'ya sesleniyorum, Suriye'de neden Türkmen dağlarını, masum sivil insanları bombalıyorsunuz? Rusya'nın alana girmesiyle mülteci akınında daha da artış yaşandı. DAEŞ ile mücadele halindeki muhaliflerin Rus uçakları tarafından hedef alındığına şahit olduk. Rusya, siviller ve ılımlı muhalifleri hedef almaktan vazgeçmelidir. Suriye'deki krizin çözümü ancak Esed'in meşru hükümete bırakmasıyla mümkün olur.

SURİYE HALKINI BOMBALAYANLARIN KARŞISINDAYIZ

Türkiye'nin, DAEŞ'e karşı mücadelede uluslararası koalisyonun parçası olduğunu hatırlatan Davutoğlu, "Ama ister Rusya olsun, isterse başka zalim bir devlet olsun, kim Suriye halkını bombalarsa onun da karşısındayız, karşısında olacağız" diye konuştu.

İSRAİL İLE MÜZAKERE

- İsrail vatandaşlarımızın içinde olduğu gemiyi uluslararası sularda katletmiştir. Türkiye'nin müzakereler için 3 şartı olmuştur. İlki özürdür. İsrail Türkiye'den özür dilemiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti böyle bir olay için İsrail'e özür dileten ilk devlet olma onurunu yaşatmıştır. Türkiye, ikinci tazminat şartı ve Gazze üzerindeki abluka ve ambargonun kalkması için bekliyor. Filistin özgürlük mücadelemizi kimse sorgulayamaz. Özgür Filistin devleti kuruluncaya kadar Filistin halkına desteğimiz devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim