• BIST 104.918
 • Altın 147,092
 • Dolar 3,4930
 • Euro 4,1820
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 23 °C
 • Ordu 24 °C
 • Rize 24 °C
 • Gümüşhane 14 °C
 • Samsun 24 °C
 • Bayburt 15 °C
 • Artvin 22 °C

Soylu'dan Şaşırtan Açıklama

Soylu'dan Şaşırtan Açıklama
Soylu, 20 Mart ile 30 Mart tarihleri arasına dikkat çekti.
Soylu'dan Şaşırtan Açıklama Soylu'dan Şaşırtan Açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, itibarsızlaştırma girişimlerinin şimdiki iktidara karşı yapıldığını açıklayarak 20 Mart ile 30 Mart tarihleri arasına dikkat çekti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, itibarsızlaştırma girişimlerinin “20’si ile 30’u arası Türkiye’de büyük olaylar olacak” diyorlar. Ben buradan söyleyeyim: Bu tarihte sokağa çıkamayacaklar. Türkiye’yi nasıl bir tablo ile karşı karşıya bıraktıkları, ayan beyan gösterilecek" dedi.

Süleyman Soylu, 24 TV’de ‘Doğrusu Ne?’ programına konuk oldu. Erbakan, Demirel, Hasan Polatkan’a karşı yapılan itibarsızlaştırma girişimlerinin benzer olduğuna vurgu yapan Soylu şunları söyledi:
 
DEMİREL'İN HANIMINA SALDIRI
"Bu Türkiye’de denenmiş bir iş. Menderes’e ne yapmışlarsa, ne ortaya koymuşlarsa aynısını yapıyorlar. Sedat Simavi denen adam Demirel’in rahmetli hanımıyla ilgili Günaydın Gazetesi’ndeAnkara’daki ayakkabıcı ile ilişkisini, bir Başbakan’ın hanımına yapılan saldırıyı ben ‘bir ülkenin bağımsızlığına saldırı’ olarak görürüm. 
 
ERBAKAN YOLSUZLUKLA  İTİBARSIZLAŞTIRIMAK İSTENDİ
Bu ülkenin bir önceki Başbakan’ı; Erbakan’a yine aynı saldırı oldu. Erbakan’ı bir yolsuzluk meselesiyle ilgili kötürüm bırakmaya çalıştılar. Erbakan’a “partisinin parasını zimmetine geçirmiş” suçlaması yaptılar. Ve oradan mahkemelerde “itibarsızlaştırmaya” çalıştılar. 
 
POLATKAN'IN EVİNDE 4 MİLYON LİRA
Hasan Polatkan bu coğrafyacılarından en iyi maliyetçilerinden biriydi. Türkiye’nin at nalı üretecek çivisi bile yoktu. Bütün bu yatırımların tamamını sıfır bütçeyle 22 barajından tutun, yoluna kadar, fabrikalarına kadar, tarımına kadar yaptı. Ne dediler biliyor musunuz? 4 milyon lira evinde para bulundu.
 
Yöntem farklı yöntem değil, aynı yöntem. Bu operasyon Türkiye üzerinde yıllardan beri, Türkiye’yi yönetilemez hale getirmek ve Türkiye’yi demokrasiyle demokrasi varmış arasında arafta tutmak ve Türkiye’nin kendi reflekslerini tasfiye etmek amacıyla ortaya konulmuştur."
 
CHP OPERASYONUN MAYMUNCUĞU HALİNE GELDİ
17 Aralık’tan sonra yaptığımız bütün araştırmalar sonucunda AK Parti’de oy düşüşü görünmüyor. Ama yarattıkları tedirginlik şu; diyelim ki CHP’nin Ankara adayı ve İstanbul adayı direk cemaat tarafından gösterildi. “Evet geridesiniz, kaybediyorsunuz ama merak etmeyin, bekleyin. Şu ayın şu tarihinde öyle bir şey ortaya koyacağız ki kazanacaksınız.” Bundan büyük bir alçaklık yoktur. “Tam bağımsızlık diye, biz Atatürk’ün partisiyiz” diyen CHP bugün uluslararası bir organizasyonunun maymuncuğu haline geldi. Dün Silivri ile ilgili, Türkiye’deki yargılamalarla ilgili cemaat ve hükümeti suçlayan ondan sonra cemaatle kol kola Türkiye’nin geleceğini ve bağımsızlığını tasfiye etmeye çalışan bir anlayışla hareket ediyorlar. 
 
20’Sİ İLE 30’U ARASINDA SOKAĞA ÇIKAMAYACAKLAR
Cemaatten bazı kişiler sokakta bizim aleyhimizde kara propaganda yapıyor ama bizi görünce mahcup oluyor. Cemaatin alt tabanındaki kişilerde de bir vicdan sorgulaması söz konusu. Onlar da vicdanen “biz ne yapıyoruz?” diye soruyorlar.
 
“20’si ile 30’u arası Türkiye’de büyük olaylar olacak” diyorlar. Ben buradan söyleyeyim: Bu tarihte sokağa çıkamayacaklar. Türkiye’yi nasıl bir tablo ile karşı karşıya bıraktıkları, ayan beyan gösterilecek. Türkiye’ye hangi tezgah kurdukları, Türkiye’yi kimin kucağına ittikleri konusunda sokağa çıkamayacaklar."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Şimdi bana soruyorlar, 'AK Parti'ye niye geldin?' diye. Allah şahittir, ailem, akrabalarım, arkadaşlarım, Cenab-ı Allah biliyor, korktuğum için geldim AK Parti'ye, ürktüğüm için geldim" dedi.

Soylu, partisinin il başkanlığınca Esentepe'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 30 Mart'taki seçimlerin cumhuriyet ve demokrasi tarihinin en önemli seçimi olduğunu söyledi.

Birilerinin Türkiye'nin yükselebileceğini, hamleler yapabileceğini, hayal edilemeyecek noktalara gelebileceğini tahmin edemediğini, şimdi de ayağına çelme takmak istediklerini belirten Soylu, "Bu ülkenin, milletin, insanların yarınını yeni Türkiye ile kucaklaştırmamak, buluşturmamak, eski Türkiye'ye, geçmişte yaşadığımız, birçok kirli ittifakla karşı karşıya kaldığımız Türkiye'ye bu ülkemin insanını mahkum etmek istiyorlar" şeklinde konuştu.

"Eskiden istihbaratımızı, güvenliğimizi, ticari ilişkilerimizi başkalarının uydusundan temin ediyorduk" diyen Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Milliyetçilik nedir biliyor musunuz?
"Birilerine söylemek lazım. Milliyetçilik, 'asansör yapmak' değildir, 237 ülkeye ihracat yapmaktır. Milliyetçilik, nedir biliyor musunuz? Milli projelerin altına imza atmaktır. Bu ülkenin vatandaşı yurt dışına çıkarken, ay yıldızlı pasaportunu uzatırken tedirginlik çekiyordu ama Allah'a şükürler olsun, yeni Türkiye'de sadece 69 ülkeye ay yıldızlı pasaportuyla vizesiz, nüfus kağıdıyla gidiliyor.

İhracatını 35 milyar dolardan 152 milyar dolara çıkardı. Patlasalar da çatlasalar da tezgah da kursalar, şantaj da montaj da yapsalar 500 milyar dolara çıkaracağız Türkiye'nin ihracatını."

"Siyasette benim çok büyük iddiam söz konusu değil"
Siyasete devam etmeme kararı aldığını hatta hayatını ona göre dizayn ettiğini dile getiren Soylu, AK Parti'ye geçince bazı sorularla karşılaştığını aktardı.

Soylu, şunları belirtti:

"Şimdi bana soruyorlar, 'AK Parti'ye niye geldin?' diye. Allah şahittir, ailem, akrabalarım, arkadaşlarım, Cenab-ı Allah biliyor, korktuğum için geldim AK Parti'ye, ürktüğüm için geldim. Cumhurbaşkanlığı seçimi geliyor. Her cumhurbaşkanlığı seçiminde bu Türkiye'yi karıştıranlar, milletin huzurunu, istikrarını bozanlardan korktuğum için. Sayın Başbakan, bizi davet ettiğinde aynen kendisine anlattım, rica ettim. 'Ne zaman zorluk olursa ben bu milletin emrindeyim ama siyaset yapmak istemiyorum' dedim. 'Gün, bugündür' dedi.

'Korktuğum için bu güzel adama..'
'Bugün birlikte, beraber olmalıyız, Türkiye'nin bu karşı karşıya olduğu endişelerden beraber, milletimizle aydınlık günlere, aydınlık yarınlara ulaşmalıyız' dedi. Ülkemin yarınlarına ihanet edenlerden endişe ettiğim, korktuğum için bu güzel adama, memleketine ve milletine hizmetkar olan bu adama yol arkadaşı olarak geldim. Herkes bilsin, siyasette benim çok büyük iddiam söz konusu değil. Burada söylüyorum, 'koltuk, makam için, bir şey istiyor' diye gelmişsem 'namerdim, alçağım, ahlaksızım."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim