• BIST 107.633
 • Altın 152,738
 • Dolar 3,7116
 • Euro 4,3606
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 17 °C
 • Ordu 17 °C
 • Rize 19 °C
 • Gümüşhane 9 °C
 • Samsun 24 °C
 • Bayburt 9 °C
 • Artvin 13 °C

"Şikeyi Savunan Genel Başkanım Olamaz"

"Şikeyi Savunan Genel Başkanım Olamaz"
BBP Büyükşehir Belediye başkan Adayı İdris Kalyoncu Tayfa Haber’i Ziyaret ederek projelerini anlattı. Şike Konusuna da Değinen Kalyoncu Çok Net İfadeler Kullandı.

Tayfa haber - “Seçim çalışmalarımız milletin bize karşı olan sevgisine biz çok geç kalmışız” diyerek sözlerine başlayan Kalyoncu, “ Biz neden geç kaldık onun cevabını kendimize veremiyoruz. Bu kadar sempati olmaz” dedi.

Partimize oy vermemiş dahi olsa bizi gördüklerinde “neredesiniz yahu?” diyerek kucaklıyorlar. Biz bu mânada bu güzel sevgiye yetersiz kaldık. Soruyorlar “gücünüz nasıl?”. Biz partide topladığımız, kendi aramızda topladığımız bir bütçeyle gidiyoruz.Biz ayağımıza motor takmadık çakıllı yolda gidiyoruz. Biz hayallerimizle gidiyoruz. Allah nasip eder, milletimiz bizi tercih ederse, 1.'si Trabzon'da çok afaki milleti uçuracak bir proje yapma durumumuz yok. Ama her insan gibi hayallerimiz var. En güzeli dünyada çok müthiş bir sektör olan spor konusunda kolej düşünüyoruz. Bütün ilçe belediyelerimizle bir araya gelerek kolej konusunda çalışma yapmak istiyoruz. Futbolcu pazarlayan bir şirket konumuna getirmek istiyoruz Trabzon'u.

“Projelerimiz İnsan Kaynaklı”

Belli yaşlarda insanlarımızda romatizma ağrıları, eklem ağrıları var. İnsan akışının kalabalık olduğu yerlerdeki alt ve üst geçitlerde yürüyen merdivenler ve asansör yapmak istiyoruz. Bu yapılmak zorunda.  Seçilmesek bile bunun seçilen belediyelere baskısını yapacağız. Trafik var birde tabi. Yer üstüne dokunmadan yer altında Çömlekçi'den giriş İmperial'den girişlerle beraber araçların gidiş-gelişlerini sağlayıp üstten hafif raylı sistem gibi projemiz var.

Daha çok Trabzon'a trafik akışını engelleyebilmek için Trabzon'a otoparklar yapabilmek yer altında ve hatta tüneller gibi otoparklar yaparak güzel alanları da öldürmemeyi düşünüyoruz.

Bir çok ailemizin otomobili yok. Otomobili olmayan bir aileyi düşünün bir piknik yapma ihtiyacı duydu pikniğe gidecekler. Nereye gidecekler ? Arabamız yok ne yapacağız. Şehrin belirli yerlerinde belediyenin arazileri var. Bu arazilerde kamelya yapıyorsunuz, sandalyeleri koyuyorsunuz, yanına bir barbekü taşı, gidiyorsunuz oraya. Uzakta değil bu şehrin yakın yerlerinde. Gidiyorsunuz güzelce pikniğinizi yapıyorsunuz. Yani siz belli yerleri kiraları verip, satıp belediyeye para kazandırmaktansa oralarda bazı kişilerin çalışıp istihdamına izin vermelisiniz.

“Şikeyi Savunan Bir genel Başkanla Birlikte Olmam”

"Sizin genel başkanınız şike yapanları savunsaydı sizin tavrınız ne olurdu?" sorusuna, "Bir defa ben bu genel başkanla birlikte olmam. Şikenin yanında olan genel başkan dürüst değildir. Oy peşine giden başkanla benim ülke menfaatlerim bir arada olamaz. Oy için takım tutan genel başkan yarın başka yerden fazla oy gördüğünde o takımı satacak demektir. Bu da davasını, inançlarını, ideallerini satacak demektir ki benim öyle bir genel başkanım olamaz.

Kaldı ki benim genel başkanım da bunu yapmaz. Şike hak yemektir. Hak haram olan bir şeydir, günah olan bir şeydir. İnsan olan bunu yapmaz. Müslüman demiyorum insan olan bir başkasının hakkının üzerine sermayesini konduramaz. O onu perişan eder. Fenerbahçe hak etmişse, Trabzonspor haksız almışsa Trabzonspor bunu ona vermek zorunda kardeşim. Ama Trabzonspor'un hakkını da birileri almışsa Trabzonspor'un hakkını iade etmek zorundadır. Sen tescillenmişsen, tescilin koruyucusu federasyon olamaz.

Federasyon o hakkı alıp, gelip Trabzon'a hediye etmeli. Federasyon hem Trabzon'dan hem Trabzonspor'dan, hem de Türkiye camiasından özür dilemeli. Yanlış yaptık demeli.

PROJELERİMİZİ VERECEĞİZ, TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Trabzon'daki birinci mesele halkı kaynaştırabilmek. Trabzon için proje üretene biz ödül vereceğiz desek ne dersiniz? Sizin benim göremediğimiz ne projeler çıkar biliyor musunuz? Alın size proje kardeşim.

Eğer seçilemezsek Biz projelerimizi seçilen başkana vereceğiz ve takipçisi olacağız.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim