• BIST 106.991
 • Altın 151,567
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196
 • Trabzon 15 °C
 • Giresun 16 °C
 • Ordu 16 °C
 • Rize 14 °C
 • Gümüşhane 10 °C
 • Samsun 17 °C
 • Bayburt 7 °C
 • Artvin 8 °C

Sarialioğlu, 'Projelerle Of’u Hizmete Boğacağız'

Sarialioğlu, 'Projelerle Of’u Hizmete Boğacağız'
Sarıalioğlu, bakanlıklara sunduğu toplam 222 milyon TL’lik projelerle, ilçeyi hizmete boğacaklarını söyledi.
Sarialioğlu, 'Projelerle Of’u Hizmete Boğacağız' Sarialioğlu, 'Projelerle Of’u Hizmete Boğacağız'

Başkan Sarıalioğlu’nun sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:

SORU – 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Salim Salih Sarıalioğlu: “Ülkemiz çok yoğun bir seçim dönemi yaşadı. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri ile ülkemiz 5 aylık süreçte 2 seçim birden yaşamış oldu. Partimizin yetkili kurumları 7 Haziran seçimleri sonrası ortaya çıkan tablo sonucu iyi niyetiyle çalıştı. Bu süreçte bütün partileri ziyaret etti ve Türkiye’nin istikrarlı bir ülke olması adına çaba sarf etti. Hem içerde, hem de dışarıda ülkemizin bütünlüğünü bozmak ve ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyenlere karşı mücadele verdik. Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını istemeyen ve bölgedeki karışıklıklardan nemalanmaya çalışanlara karşı mücadele verildi. 7 Haziran seçim sonuçları, bu zihniyette olan insanları maalesef harekete geçirmiştir. Gerek ana muhalefet, gerek yavru muhalefet bu duruma çanak tuttu.”

SORU – Koalisyon sürecinin olumsuz sonuçlanmasının nedeni neydi?
Salim Salih Sarıalioğlu: “Partimizin yürüttüğü koalisyon çalışmaları maalesef olumsuz sonuçlanmıştır. 4 eski bakan üzerinden sürekli haberler yapılarak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili asılsız suçlamalarda bulunularak yıpratılmaya çalışıldık. Siyaseten etik olmayan ve bir takım ahlak dışı söylemlerle hedef haline geldik. Dertleri hiçbir zaman bu ülkeyi yönetmek olmadı. 2001 yılında seçimleri nasıl bırakıp kaçtıklarını gördük. Bu particikler ve bu particiklerin lidercikleri ortaya koydukları tavırla amaçlarının ülkeyi yönetmek olmadığını göstermişlerdir. Biz AK Partililer olarak, el ele vererek, kapı kapı dolaşıp oynanmak istenen oyunları anlattık. Biz Allah’ın adaletine, milletin ferasetine inandık, hepsi bu.”

SORU – 1 Kasım seçimlerinde Of’ta AK Parti’ye yüzde 81 oy çıktı. Bu rakamın sorumluluğunu hissediyor musunuz?
Salim Salih Sarıalioğlu: “Türkiye genelinde yüzde 49, Of’ta yüzde 81 ile çalışmalarımızın karşılığını aldık. Milletimizin iradesi sandığa yansımıştır. Milletin derdi ile dertlenenler kazandı. Bu rakamlar bize ağır bir sorumluluk yükledi. Biz sorumluluğumuzun farkındayız. ‘Hakim değil, hadim olmaya geliyoruz’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, onun birer neferi olarak bu millete hizmetkar olmaya talip olduk. Ben milletimize inanıyorum ve bu süreçte bize inanan tüm Oflu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu sonuç sorumluluğumuzu arttırdı ve bunun farkındayız. Of’un tamamı bize destek veriyor, yüzde 81 bunu ifade ediyor. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.”

SORU – Yakın zamanda Ankara ziyaretiniz oldu, bu ziyaretten Of’a müjdeniz var mı?
Salim Salih Sarıalioğlu: “Ankara’ya görüşmeler için gittim ve bazı projelerimiz var. Bu projelerin halka sunulması için temaslarda bulundum. Bu anlamda bir takım çalışmalar yaptım. Bir dönem Of Belediye Başkanlığı ardından İstanbul Milletvekilliği ve şimdi Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı’nı yapan Oktay Saral hemşehrimizle görüştük. Spordan siyasete her şeyi konuştuk. Hizmetler konusunda da zamana ve şartlara bağlı olarak gücümüz yettiği kadarını yapacağız. İlimizin ve ilçemizin kalkınması adına projelerimizin takipçisi olacağız. Her bir projemiz müjde olacak.”

SORU – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, iki önemli makamda bulunan isimler ve ikisi de Oflu. Of’un bu iki hemşehrisinden kazanımı ne olur?
Salim Salih Sarıalioğlu: “İki kardeşimi de geldikleri makamdan dolayı tebrik ediyorum, Allah hayırlı etsin. Başarılı olacaklarına inanıyorum. Tabii ki onların o makamlarda olması bizlere de olumlu yansıyacak. Devam eden projelerimiz var, bu projelere ödenek aktarılması yönünde görüşmelerim oldu. Bu projeler hızlı bir şekilde devam ediyor zaten. Bir Of–Balaban grup yolumuz var, 15 kilometrelik bir yol. Aynı zamanda TİSKİ’nin 32 milyon liralık bir içme suyu projesi var. İhalesi yapıldı ancak bazı aksaklıklar nedeniyle ihale iptal edildi yeniden yapılacak. Bu proje önemli çünkü şu an içme suyu kuyularımızdan yüksek yerlere su basmada enerji sarfiyatı var ve bu epey yüksek bir rakama denk geliyor. Yeni proje ile hem elektrik sarfiyatı tamamen ortadan kalkacak, hem de hatlarımız yenilenmiş olacak.”

SORU – Of’la ilgili başka projeler var mı?
Salim Salih Sarıalioğlu: “15 milyon liralık elektrik hatlarının yenilenmesi projesi var. Bunun dışında elektrik hatlarının yer altına alınması ile ilgili master planımız var, ilgili bakanlık olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na iletildi. Bu da 25 milyon liralık bir proje. Bu konuda da hemşehrimiz Berat Albayrak, bizim için çok büyük bir şans. 150 kişilik yeni bir hastane yapımı söz konusu, bu da ilçe stadının yerine yapılacak ve maliyeti 15 milyon. İlçe stadının yerine hastane yapılması ile yeni 5 bin kişilik stat yapımı için de 10 milyon lira ödenek söz konusu. Tüm bunların yanında organize çay sanayi ve çay tarım bölgesi düşünüyoruz. Bu projeyi de ilgili mercilere ilettik. Daha önce altyapısı ve çalışması yapılmıştı. Şu anda kamulaştırma alanları hazırlanıyor. Yaklaşık bin dönümlük bir arazi. Bu bahsetmiş olduğum proje hayata geçirilecek. Bu projeyi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a ileteceğiz. Ön görüşmeyi Soylu ile yaptık. Bu projenin maliyeti de 100 milyon. Yat limanı projemiz var, bunun da yatırımlar kapsamına alınması için Devlet Planlama Teşkilatı’nda ön çalışmalarını yaptık. Bu projenin maliyeti de 25 milyon. Cezaevinin bulunduğu arsa için de müracaatlarımızı yapıldı. Eğer bu alanının belediyemize tahsisini sağlayabilirsek, kapalı pazar yeri yapmayı düşünüyoruz. Biz önce hayalini kurduk, şimdi de hayata geçmesi için ilgili bakanlıklara koşturuyoruz. Rabbim hepsine birer tuğla koymayı nasip etsin.”

SORU – Siyasi yönünüzün dışında sporla da ilgilendiğinizi biliyoruz, sporcu yönünüzle Trabzonspor hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Salim Salih Sarıalioğlu: “Trabzonspor olmazsa olmazımızdır, bu hep böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacak. Çocukluğumdan bugüne sporla hep iç içe oldum. Atletizmle ilgilendim, güreş yaptım, yüzmeyi çok severim ama futbol birinci sırada geliyor. Trabzonspor’umuzun hem futbol, hem de basketbol takımı var. Bizim de Of Belediyesi olarak, kendi şartlarımızda gençlerimize eğitim ve teknik anlamda desteklerimiz var. Gençleri ancak spor ve eğitimle kötü alışkınlıklardan koruyabiliriz. Bu manada Trabzonspor’a çok büyük görevler düşüyor. Bunu her yerde dillendiriyorum. Geçmişteki yönetime de bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Sayın Hacıosmanoğlu ile de bu düşüncelerimi paylaşmıştım. O da sağ olsun, bu konuda adım atacağını ifade ederek, bir şeyler yaptı fakat yetmedi. Aynı şeyleri Muharrem Bey ile de paylaştım. Yönetimde birçok arkadaşımız var, bunlardan biri de Gökhan Saral’dır, aynı zamanda akrabamız olur. Hepsine başarılar diliyorum. Oktay Saral vekil olduğu zaman şike sürecini dile getirdiği için günah keçisi ilan edilmişti. Şike her daim olmuştur. Eğer spor kardeşlik ruhunu pekiştirmiyorsa, önce yöneticilerimizin düşünmesi lazım. Bu düşüncelerimin hepsini eski yönetime de, yeni yönetime de söyledim. Eğer spor kardeşlik ruhunu pekiştirirse devrim olur. Bu devrimi de Trabzonspor yapsın istiyorum. Yeni, temiz bir sayfa açalım.”

İLKHABER

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Araplar Trabzon'a akın ediyor!15 Şubat 2017 Çarşamba 18:54
 • Trabzon'da mezarlıkta fuhuş!15 Şubat 2017 Çarşamba 17:34
 • Meteoroloji'den kar uyarısı!15 Şubat 2017 Çarşamba 14:25
 • Trabzon'a kritik kar uyarısı!10 Şubat 2017 Cuma 18:12
 • Karadeniz'e kritik deprem uyarısı!08 Şubat 2017 Çarşamba 17:09
 • Gümrükçüoğlu'dan kuğuları kurtaran işçiye hediye!06 Şubat 2017 Pazartesi 19:08
 • Trabzon zehirden kurtuluyor!28 Ocak 2017 Cumartesi 16:04
 • Trabzon'da uyuşturucu operasyonu!27 Ocak 2017 Cuma 21:54
 • Akyazı'ya Belediye taşıyacak!27 Ocak 2017 Cuma 17:15
 • Trafik kazası: 1 ölü!24 Ocak 2017 Salı 20:30
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim