• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 18 °C
 • Giresun 18 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 19 °C
 • Gümüşhane 18 °C
 • Samsun 23 °C
 • Bayburt 16 °C
 • Artvin 19 °C

Saldırı Yok, Ceza Çok

Saldırı Yok, Ceza Çok
Trabzon-Gaziantep maçı sonrası yaşanan olaylarla ilgili raporlarda "Hakemlere fiziki ve sözlü saldırı yok" dense de PFDK göz ardı etti
Saldırı Yok, Ceza Çok Saldırı Yok, Ceza Çok

Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrası çıkan olaylar nedeniyle Trabzonspor'a eşi benzeri görülmemiş ağır cezalar verilmişti. Trabzonspor'a 2 maç seyircisiz oynama cezası kesen PFDK, başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve yöneticilere toplam 3311 gün hak mahrumiyeti vermiş, ayrıca da 2 milyon TL'lik para cezası faturası çıkarmıştı. Karadeniz ekibinin yöneticileri önceki gün bu cezalar açıklandığında "Biz hakemler zarar görmesin diye onların odalarının önünde saatlerce nöbet tuttuk. Hakemlere en küçük bir zararın gelmesini engelledik. Bu bir hukuk kıyımıdır, cinayettir" diyerek tepki göstermişlerdi. Bu şok cezalar sonrası herkes 'O gün Avni Aker'de ne oldu da bu kadar ağır cezalar uygulandı' diye merak ederken, Türkiye'nin bir numaralı spor gazetesi FOTOMAÇ, olayı tüm ayrıntılarıyla açıklayan temsilci raporlarını ele geçirdi. Evet Avni Aker'de o gün tatsız olaylar yaşanmıştı, gerginlikler çıkmıştı ama herhangi bir fiziki saldırı, yaralama gibi bir şey söz konusu değildi. Bunu biz değil, gözlemci raporları söylüyor. Müsabakanın gözlemcilerinden biri Kocaeli bölgesinden üst klasman temsilcisi Kayhan Alyürük.

Zarar görmediler
Alyürük olaylarla ilgili raporunda aynen şunları yazmış: Müsabaka bitiminden 45 dakika sonra ev sahibi kulüp yöneticisi olarak akredite edilen Köksal Güney, Ömer Demir ve Yakup Arslan ile bu müsabaka için akredite olmayan Ali Kemal Başaran, Ali Uzunay, Onur İncehesan, Seyfettin Taygun Kahyaoğlu ve Mehmet Terzi ile akreditasyon kartları olmayan ve isimlerini tespit edemediğim 25 kişilik bir grup hakem soyunma odasının bulunduğu koridora girmişler, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun talimatıyla ve hakemleri protesto etmek amacıyla geldiklerini, hakemlerin kararlarını düşünmeleri için odada beklediklerini söylediler. Uyarılmalarına rağmen de odanın önünü boşaltmamışlardır. Yaklaşık 3 saat süren bu eylemde hakemlere yönelik herhangi bir sözlü ya da fiziki müdahalede bulunulmamıştır. Hakemler stattan ayrılırken yaklaşık 500 kadar taraftar hakemlerin arabasına 5 adet yumurta büyüklüğünde taş, 7 adet 0.5 litre su dolu pet şişe ve 3 adet çakmak atılmıştır. 2 adet taş hakemlerin aracına, bir adet taş da sivil bir şahsın omuzuna isabet emiştir. Ama yaralanan ya da zarar gören kimse olmamıştır.

Kapıya şiddetli vuruldu
Maçta görevli federasyon güvenlik ve akreditasyon temsilcisi Kemal Özbek de raporunda şunları yazmış: 88. dakika: Kale arkası tribününden rakip takım kalecisine 2 adet plastik çakmak ve 2 adet madeni para atılmıştır, bu maddeler kimseye isabet etmemiştir. 90+3. dakika: Hakem kararlarına tepki olarak sahaya kale arkası ve kapalı tribünden toplam 7 adet plastik çakmak, 6 adet madeni para, 4 adet 0.5 pet şişe su atılmış bu maddeler kimseye temas etmemiştir. 4. hakem Bahattin Şimşek'in raporu: Maç sonrası hakemlere soyunma odasına giderken bize herhangi bir sözlü ve fiziki müdahale yaşanmadı. 7-8 dakika sonrası soyunma odasının kapısına şiddetli şekilde vuruldu. Çağatay hoca kapıyı açmamamız için talimat verdi. Temsilci Kemal Özbek, kapıya vuran kişinin TFF yöneticisi İbrahim Usta olduğunu bildirdi. Dışarıdan bağrışmalar geliyordu. 01.00'de emniyet amiri bize Trabzonsporlu yöneticilerin kapının önünde beklediğini ve bu şartlarda çıkmamızın sağlıklı olmayacağını söyledi. Çağatay hoca stadı acilen terk etmek istediğini söyledi. Emniyet sağlanana kadar bekleyişimiz sürdü. Saat 03.45'te çevik kuvvet eşliğinde odadan çıktık. Stadın çıkışına yaklaştıkça yöneticiler sözle tacize başladılar. Çağatay hocanın beyanına göre, ayaklarına 2-3 tekme atılmış ama şahsıma karşı bir fiziki müdahale olmadı.

Sözlü savunma yapılacak
Bu arada başkan yardımcısı Yakup Aslan, ağır cezalar karşısında Tahkim Kurulu'na başvuracaklarını, sözlü duruşma talep edeceklerini söyledi. Trabzonspor'un savunmasını hazırlamaya başladığı, savunmada üzerinde durulacak konuların belirlendiği ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim