• BIST 103.912
 • Altın 161,198
 • Dolar 3,9233
 • Euro 4,6062
 • Trabzon 17 °C
 • Giresun 15 °C
 • Ordu 15 °C
 • Rize 15 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 13 °C
 • Bayburt 4 °C
 • Artvin 12 °C

Rahat Bırakın Trabzon'u !

Tuncay Çeliköz

Karadenizlinin biri diye başlayan hikayeler veya fıkralar vardır ya, hayatı sadece fıkralara sıkıştırılmış veya ömrü espiriyle geçen insanlar, işte onlar bizleriz. Sadece Karadeniz bölgesine sıkıştırılmak istenen ama onlar yine bir başka karakterleri olan inatçılığı gösteren, Bize her yer Trabzon diyenleriz. Kanı kaynayan ve yerinde duramayanlar olarak ün yapmışız da bunu fıkralara konu olacak şekilde hayata yansıtmışız. "Topalı bile kutuplara giden bu milletin sağlamları nerelere gitmez ki" dedirtmişiz. Yaşadığımız her yeri kendi memleketimiz gibi sevmişiz de, bunu gören diğer insanlara "Karadenizli gibi memleket sevdalısı" olma diye bir algı oluşturmuşuz. Gurbet ellerdeki mahalle ve sokaklarda, iyi ki Karadenizliler var dedirtmişiz. Çok şükür, yalanda değil, gerçek ötesinde bir söz. İnanılmaz dağların eteklerine yaptığımız evlerden sonra, ULA DÜZ ZEMİNDE GÖKDELEN DİKERİZ diyerek ülkenin dört bir yanına dağılmışız. Başarılı iş adamları ile ülkenin dört bir yanında gurur duyulan yaşam yerleri imar etmişiz ve Karadenizlilerin yaptığı inşaatlar diye nam salmışız. Bizim orada SİNORCULUK çoktur. Yani herkes arazisinin sınırlarını iyi bilir ve iyi korur. Belki de bu yüzdendir memleketimize olan aidiyet duygusunun sebebi. Herkes sınırınıda bilir haddinide ama sınır ve hadlerini aşanlarda, Karadenizlinin bir başka yüzüyle tanışır. Alın size başka bir övünç noktası daha. Ülkenin dört bir yanına nam salmışız ve yiğitlerimizle bir adım daha öne çıkmışız. Hırçın, aksi ve lanet taraflarımızda var ama bu huyumuzu hep mazlumdan yana kullanmışız.Bu yüzdendir kavgalarda Karadenizlilerin acil çağırılacakların başında olması. Yine gururluyuz. Bizlere tamam ula yerinizde durun demelerine kalmamış ki rahat durmayarak, birde futbola merak sarmışız. Aksilik bu ya! orada da rahat durmayıp İstanbul hegomonyasının çarkına çomak sokup, ellerinden şampiyonluklarını alın teri ile alıp başlarına bela olmuşuz. Arkamızdan beddualar okutmuşuz hamd olsun. Demem o ki; Karadenizin en büyük temsilcisi olmuşuz ve Trabzonlular olarakda bu görevi bugüne kadar en iyi şekilde yerine getirmişiz. 

Peki Ne oldu bu Karadenizlilere de, dejenere olma yolunda koşar adım gider oldular, şehrine sahip çıkmadılar, beyin göçünü en üst seviyede yaşadılar. Acaba Trabzon eski Trabzon değil mi, bu yüzden mi yaşanmaz ve çekilmez hal alıyor? Milyonlarca Trabzonsporluyu Trabzon şehrine bağlayan tek şey Trabzonspor kaldı. Ama birileri tarafından üstün bir çaba sarf edilerek, bu bağlarında koparılması için ciddi bir operasyona maruz kalıyoruz.  Hayırdır? Nerede bu DİK duran şehir? Daha ne kadar sessiz kalacak? Hayret sınırlarımızı zorlayan bu halk, ne zaman uyanacak? Yalandan birlik çağrıları yapanların tezgahından ne zaman kurtulacak? Gerçek manada Akıllısı da, delisi de bizim dediğimiz bu çocuklar, ne zaman tek yumruk olacak? Buna göre halkımızın en büyük ortak paydası olan Trabzonspor ile birlikte şehrimize sahip çıkalım. 

Bir de Akyazı tesisleri konusuna değinmek istiyorum. Türkiye’de, KAYSERİ, MERSİN, KONYA, SAMSUN, RİZE gibi bir çok şehre stadyum yapan hükümetimiz, 7 kez şampiyon olmuş, Avrupa’da her sene Türkiye’yi temsil eden TRABZONSPOR’a stadyum yapıyor. Karşılığında, Avni Aker’in arazisini bizden alıyor, denize doldurduğu kumun üzerinde bize stadyum yapıyor ve kullanım hakkını tam olarak bize de vermiyor. Türkiye’de stadyum yapılacaksa önce bize stadyum yapılmalıydı ve karşılıksız. Şimdi Trabzonspor’a stadyum yaparlarken  kulübümüzü de satın almış edalarına bürünenler var. Stadımızın veya tesislerimizin isminin sayın Recep Tayyip Erdoğan olmayacağı veya olamayacağını herkes biliyor. Peki belediye başkanımız sayın Gümrükçüoğlu bunu bilmiyor mu? Yoksa inadına mı Trabzon’da böyle bir gündem oluşturuyor? Veya bir başka hedefi mi var? Yahu bu millet sizlere %90 da oy vermiş olsa, sizlerin görev ve yetki alanı TRABZONSPOR'u kapsamaz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim