• BIST 103.929
 • Altın 147,321
 • Dolar 3,5490
 • Euro 4,1819
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 23 °C
 • Ordu 23 °C
 • Rize 23 °C
 • Gümüşhane 19 °C
 • Samsun 22 °C
 • Bayburt 16 °C
 • Artvin 20 °C

Ordu’nun 52. Gün Raporu

Ordu’nun 52. Gün Raporu
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 52 günlük faaliyetlerini, düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı.
Ordu’nun 52. Gün Raporu Ordu’nun 52. Gün Raporu

- Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 52 günlük faaliyetlerini, düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın yaptığı sunum ile Büyükşehir Belediyesi’nin 52 günlük hizmet sürecinin anlatıldığı basın toplantısına, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, basın meslek kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda basın mensubu ve davetliler katıldı. Başkan Enver Yılmaz, Ordu ilinin fiziki durumu ve sayısal verilerini aktararak başladığı sunumuna, Büyükşehir Belediyesi’nin nasıl bir yapılanma süreci geçirdiğini ve hangi çalışmaları gerçekleştirdiğini kamuoyu ile paylaşarak devam etti.

“HER ŞEY PLANLI, HER ŞEY ZAMANINDA”

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminden sonra kurulan Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin 19 ilçe, 728 mahalle, 5 bin 952 km2 yüzölçümü olduğunu belirten Başkan Enver Yılmaz, “2014 Ocak ayı istatistiklerine göre 731 bin 452 kişilik nüfusa sahip, bölgesinin en genç ve güçlü Büyükşehir Belediyesiyiz” dedi.

30 Mart seçimlerinden önce tecrübeli ve donanımlı bir kadro ile Büyükşehir Belediyesi’ni nasıl yöneteceklerini tüm ayrıntıları ile planladıklarını belirten Yılmaz, 1 Nisan 2014’te göreve başlamalarının ardından ilk olarak belediye bütçesini ve teşkilat yapısını hazırladıklarını, ardından yönetici ve personel görevlendirmeleri, devrolan araç envanterlerinin çıkarılarak birimlere tahsisi ve diğer yapılandırmaları hızla gerçekleştirdiklerini kaydetti.

“LOGOYU BİZ DEĞİL HALK BELİRLEDİ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, geçtiğimiz hafta halk oylaması sonucu belirlenen Ordu Büyükşehir Belediye logosu ile ilgili tartışmalara değindi. Türkiye’nin ünlü bir ajansına yaptırılan 4 adet logonun web sitesinden halk oylamasına sunulduğunu ve toplam 73 bin 820 kişinin oy kullanıldığını belirten Yılmaz, en fazla oyu alan logonun seçildiğini belirtti. Yılmaz, “Halkımız böyle takdir etti. Beğenilmeyebilir, tartışılabilir ama demokrasi budur” diye konuştu.

YENİ STAT DURUGÖL’E

Yılmaz, merakla beklenen yeni stadyum için belirlenen araziyi de açıkladı. Yeni stadyumun Durugöl’e yapılacağını belirten Yılmaz, “Yeni stadı Gençlik ve Spor Bakanlığı mülkiyetinde olan Durugöl’de amatör futbol maçlarının oynandığı 1 ve 2 nolu sahaların bulunduğu alanda yapacağız. 27 bin kişilik kapasiteli olarak inşa edeceğiz. Tamamen Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak ve 220 milyon liraya mal olacak” şeklinde konuştu.

ÇÖP İÇİN YENİ SAHALAR

52 günlük süre içerisinde ilk olarak 10 kişilik ‘Beyaz Masa’yı hizmete aldıklarını ve belediyeye gelen vatandaşlara danışmanlık hizmeti verildiğini belirten Yılmaz, daha sonra diğer birimlerin temel görev mevzuatlarını hazırladıklarını, Büyükşehir Belediyesi’ne dönüşen Ordu İl Belediyesi, tüzel kişiliği sonlandırılan Ordu İl Özel İdaresi personelleri ve ilçelerden Büyükşehir Belediyesi’ne devrolan yönetici ve personelleriyle çok sayıda bilgilendirme ve koordinasyon toplantıları yapılarak kurum personeline yönelik farklı konularda 3 defa hizmet içi eğitim toplantısı yapıldığını vurguladı.

Bütün bu çalışmaların ardından yapılacak yatırımlar ile ilgili çalışmaları başlattıklarını belirten Yılmaz, katı çöp depolama alanı için 4 sahanın proje hazırlıklarına başlandığını, 2 sahanın ÇED ve İnşaat Uygulama Projelerinin hazırlanıp ihale aşamasına geçildiğini, Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Tesisi imalat çalışmalarının yakından takip edildiğini kaydetti.

Devamı Sayfa 2'de

Haberin Devamı  1 2  
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim