• BIST 107.895
 • Altın 151,838
 • Dolar 3,7068
 • Euro 4,3500
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 20 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 19 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 17 °C
 • Artvin 20 °C

Ömer Kılınç, Siyasete Göz Kırptı

Ömer Kılınç, Siyasete Göz Kırptı
Yıllardır tüm siyasi partilerin kendi saflarına katılması için uğraş vermesine rağmen siyasetten uzak duran Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy ilçesinin ve Tekirdağ’ın tanınmış simalarından duayen sanayici Ömer Kılınç,"Konu Çerkezköy olunca işler değişiyor. Bu ka
Ömer Kılınç, Siyasete Göz Kırptı Ömer Kılınç, Siyasete Göz Kırptı

- Yıllardır tüm siyasi partilerin kendi saflarına katılması için uğraş vermesine rağmen siyasetten uzak duran Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy ilçesinin ve Tekirdağ’ın tanınmış simalarından duayen sanayici Ömer Kılınç,"Konu Çerkezköy olunca işler değişiyor. Bu kapsamda birleştirici rol üstlenmek adına bu dönem siyasette rol alabilirim” dedi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunu olduğunu söyleyen Ömer Kılınç, vatani görevini yerine getirdikten sonra Çerkezköy’e ilk olarak Devlet Planlama Teşkilatı şapkasıyla geldiğini belirterek, “Daha sonra 1974 yılının sonunda Dinarsu’daki işim gereği Çerkezköy’e yerleştim. 40 yıldır da Çerkezköy’de yaşıyorum” diye konuştu.

O dönem ki Çerkezköy’ü çok özlediğini kaydeden Ömer Kılınç, “Herkesin birbirine sevgisi, saygısı vardı. Hiçbir evin kapısı kapalı olmazdı. Değil cinayet, hırsızlık ya da gasp gibi olaylar dahi yaşanmazdı. İnsanlar cenazelerde hep birlikte üzülür, düğünlerde hep birlikte sevinirdi” ifadelerini kaydetti.

1970’li yıllarda Çerkezköy’de yalnızca 19 fabrika olduğunu kaydeden Ömer Kılınç, “Organize Sanayi Bölgesi yoktu. İlçede genç insan kalmamıştı. Herkes iş için İstanbul’a gidiyordu. Daha sonra Çerkezköy Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Çerkezköy Sanayiciler Derneği işbirliği ile OSB kuruldu. Akabinde Çerkezköy’de sanayi hızla gelişti. Bugün bölgede 300’e yakın fabrika bulunuyor” dedi. Ergene’yi kirleten sanayi kuruluşlarının 'Sanayici olarak istihdam yaratıyoruz, daha ne yapalım' şeklinde beyanatlarda bulunduğunu anımsatan Ömer Kılınç, “Biz hiçbir zaman bu tarz açıklamalarda bulunmadık. Sanayici olarak istihdam yaratıyoruz fakat çevreyi kirletme hakkına sahip değiliz. Bizim beyanatlarımız hep bu yönde olmuştur. Bu nedenle de bölgedeki basın mensupları tarafından her zaman takdir görmüşüzdür” dedi.

"VATANDAŞIN MEMNUNİYETİ BİZİ MEMNUN EDERDİ"

Bir dönem Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi Başkanlığı da yaptığını söyleyen Ömer Kılınç, “Amacımız Suudi Arabistan ile olan iş ilişkilerimize katkı sağlamaktı. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum” dedi. Çerkezköy Belediyesi’nin yıllar önce bugünkü kadar güçlü bir yapıya sahip olmadığını bu nedenle bazı hizmetlerin sanayicilerden destek alınarak sağlandığını anımsatan Kılınç, “Yaptığımız çalışmalar vatandaşımızı memnun ederdi. Onların memnuniyeti de bizi memnun ederdi” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kurucu Başkanı olduğunu sözlerine ekleyen Ömer Kılınç, “O dönem ülkede enflasyon yüzde 120 seviyelerindeydi. Sanayi de ticaret de oldukça zordu. Bu nedenle odanın kuruluşunda zorluk yaşadık. Çok sayıda yardımseverin katkılarıyla ÇTSO’yu kurduk” dedi.

Sanayi kuruluşlarının gelmesinden önceki dönemde Çerkezköy ve Kapaklı’nın köy görünümünde olduğunu kaydeden Ömer Kılınç konuşmasına, siyasete yıllarca uzak duruşunun sebebini açıklayarak devam etti. “Her seçim döneminin bir hikayesi var” diyerek söze başlayan Ömer Kılınç, “Dinarsu’da elde ettiğim geliri siyasette elde etmem mümkün değildi. İnsan parayı neden kazanır? Eşinin dostunun işini görebilmek için, itibar için kazanır. Siz eğer kötü bir politikacı olursanız, itibarınızı kaybedersiniz. Bütün politikacılar böyle yapıyor demiyorum. Aksine insanlara hizmet için politika yapanlara büyük saygı duyuyorum" ifadelerini kaydetti.

Dürüst bir şekilde yapılan politikanın ibadet niteliğinde olduğunun altını çizen Ömer Kılınç, “Halka hizmet, hakka hizmettir” dedi.

"BİRLEŞTİRİCİ ROL ÜSTLENMEK ADINA SİYASETTE YER ALABİLİRİM"

Çerkezköy’ün fahri hemşehrisi olduğunu ifade eden Ömer Kılınç, “Çerkezköy Belediye Meclisi, şahsıma, Sakıp Sabancı’ya ve Halit Narin’e Fahri Hemşehrilik Belgesi verdi. Çünkü biz Çerkezköy’ü gözümüz gibi sevdik” dedi. 30 Mart yerel seçimlerinin yaklaştığına dikkat çeken Ömer Kılınç, “Adayların bu süreçte birbirine karşı saygılı olması gerekiyor. Seçimlerden sonra yine birbirimizin yüzüne bakacağız. Karşısındakine zarar verecek bir zihniyetle yapılan siyasette sorunlar hiçbir zaman çözülemez. Bu çerçevede konu çok sevdiğim Çerkezköy olunca, birleştirici rol üstlenmek adına siyasette yer alabilirim. Temennim, sukunet içinde bir seçim dönemi geçirmektir. Tekirdağ Büyükşehir olacak. Alışkanlıklarımız değişecek. Bizim, Büyükşehir’de Çerkezköy için mücadele etmemiz gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim