• BIST 106.926
 • Altın 151,429
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3287
 • Trabzon 15 °C
 • Giresun 14 °C
 • Ordu 14 °C
 • Rize 14 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 12 °C
 • Bayburt 3 °C
 • Artvin 9 °C

"O Belgeler Silindi Ancak..."

"O Belgeler Silindi Ancak..."
Başbakan Erdoğan, 25 Aralık’taki darbe girişimleri için polis tarafından hazırlan fezlekelerin emniyet bilgisayarlarından yok edilmek istendiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, 25 Aralık’taki darbe girişimleri için polis tarafından hazırlan fezlekelerin emniyet bilgisayarlarından yok edilmek istendiğini ancak bu bilgisayarların bulunduğunu ve silinmiş dosyaların kurtarıldığını söyledi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu ve Trakya’nın iktidarda olmasını hazmedemeyenlerin sokağı kullanarak, gençleri kullanarak kendilerine göre darbe gerçekleştirmek, milleti bir kez daha iktidardan uzaklaştırmak istediklerini söyledi.

“DEMOKRASİ SANDIKTAN GEÇER”

Bu amaca ulaşmak için her yolu meşru, her yolu mubah gördüklerin dile getiren Başbakan Erdoğan, “Kendi elit zümrelerinin tekrar iktidara gelebilmesi için kaybettikleri o vesayeti tekrar kazana bilmek için kan akıtmaktan dahi çekinmeyecek kadar insaflarını, vicdanlarını, akıl ve mantıklarını yitirmişlerdir. Hukuk, demokrasi, sandık, milli irade umurlarında dahi değildir. Mevcut hükümetin gitmesi, gitmiyorsa bile boyun eğmesi dışında hiçbir sonuç onları tatmin etmeyecek. Demokrasi sandık değildir veya demokrasi sadece sandık değildir mantığını değerli kardeşlerim ben kabul etmiyorum. Kim bu ifadeyi kullanırsa kullansın kabul etmiyorum. Demokrasi sandıktan geçer. Öyle veya böyle sandıktan geçer. Adama sorarlar, ‘demokrasi sandık değilse nedir. Bunu bana anlat’ der. O zaman ne diyeceksin. Sandıktan gitmeyeceksin nereden gideceksin. Ha o zaman şuradan gidersin; dağda eli silahlı olanlarla mezrayı basarsın, gelir şehirdekileri tehdit edersin; ondan sonrada dersin ki, ’bak her ne kadar sandık önünü getiriliyorsa da bilesiniz ki sadece sandık değildir bak silahımız ensenizdedir.’ Buna mı evet diyeceğiz? Sadece sandık değildir diyenlerin cevabı budur. Sadece sandıktır, halkın iradesini birileri ipotek alma girişimine girmesin. Bırakın halk kendi iradesini rahat kullansın. İşte şuanda bakıyorsunuz Ağrı’da Belediye başkanlığını kazanan şahıs şu ifadeyi kullana biliyor; ‘Devlet terörü’ diyor. Ağrı’da devlet terörü estirilmiş. Şu ifadeye bak ya ve o anda hala milletvekili. Bir milletvekili olarak bu ülkede devlet teröründen bahseden bir insan önce aynaya bakmalı. Sen bir defa terörün desteği ile şuanda belediye başkanı seçilen birisisin” diye konuştu.

“SİZİ PİKNİĞE GÖTÜRECEĞİZ DİYE DAĞA KAÇIRIYORSUN”

Başbakan Erdoğan, Ağrı Belediye Başkanlığı’na seçilen Sırrı Sakık’ın yaptığı konuşmayı sert bir dille eleştirdi. “Ağrı’da AK Partili belediyenin olduğu süre içerisinde veya AK Parti’nin 12 yıllık iktidarı döneminde AK Parti’li belediyelerin olduğu yerde kan mı var? Kan varsa sizin olduğunuz yerdedir” diyen Başbakan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bak Diyarbakır’da ağlayan annelerin büyükşehir belediyesinin önündeki oturma eylemine tahammül edemediniz. Onların çocuklarını kandırarak dağa kaçıranlar size destek veren bölücü terör örgütüydü. Bunu neyle izah edeceksiniz. Oradan kaldırdınız devamlı TOMA’lardan sıkılan sudan rahatsız oluyordunuz orada sizler belediye araçlarıyla köpükle oraları yıkama bahanesiyle onları oradan kovdunuz. Orta refüje yerleştiler oraya da dozerleri soktunuz. Yol düzenlemesi yapacaklarmış. Niye? Rahatsız oldular ve tehdide başladılar. İşte 15-20 gün şu bu filan ve ondan sonra dediler ki ‘biz çocukları halledeceğiz. Bize bu kadar müsaade edin.’ Ak Parti olarak, iktidar olarak bunun takipçisi olmaya mecburuz. Yeri geldiği zaman bazı kaçırılan insanları gidip almak suretiyle sükse yapan milletvekillerin sesleniyorum; şimdi BDP’nin Hadi bakalım şunda bu çocukları sizin getirip anne ve babalarına teslim etmeniz lazım. Adreslerini gayet iyi biliyorsunuz. Çünkü burada iktidar olarak, devlet olarak yapılacak şeyde bunların tek silahı nedir biliyor musunuz; getirirler böyle vatandaşları silahların önüne koyarlar. Yaptıkları iş bu oldu bugüne kadar. Fakat dedim ya B-C planı burada devreye girecektir. Onun içinde şuanda özellikle HDP’li milletvekillerini bu işin yakın takipçisi olarak bir defa bu süreci kendilerinin çözmesi zorunluluğu var. Bizim çözüm yolumuz farklı olacak. Bir taraftan çözüm süreci diyeceksin ondan sonra çözüm sürecini engellemenin mücadelesini vereceksin. Bir taraftan barış, barış, barış diyeceksin o akşam yaptığı konuşmanın tamamı barış, barış, barış… ‘Biz olmazsak kan olur’ diyor. Lafa bak. Barış, barış, barış diyorsun analarından alıp sizi pikniğe götürüyoruz diyerek dağa kaçırıyorsun. Bu nasıl barış? Bu nasıl barış? Bazıları taciz, bazıları öldürülüyor. Bu nasıl barış? Ülkenin değişik yerlerde on binlerce insanın katili sizsiniz. Bu bölücü terör örgütüdür.”

“MİLLET; İKTİDARA KARŞI İHTİLAL PEŞİNDE OLAN ŞIMARIK ZİHNİYETE HADDİNİ BİLDİRDİ”

Devamı Sayfa 2'de

Haberin Devamı  1 2 3  
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim