• BIST 108.936
 • Altın 151,021
 • Dolar 3,6663
 • Euro 4,3295
 • Trabzon 20 °C
 • Giresun 18 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 15 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 14 °C
 • Artvin 16 °C

Nihat Hatipoğlu’ndan Ailelere Öneriler

Nihat Hatipoğlu’ndan Ailelere Öneriler
Bağcılar’da vatandaşlara seslenen ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, "Çocuklarımıza namaz kılmayı öğretelim. Uyuşturucu kullanan değil, Allah’ı seven ve Allah’ı bilen çocuklar yetiştirin” dedi.
Nihat Hatipoğlu’ndan Ailelere Öneriler Nihat Hatipoğlu’ndan Ailelere Öneriler

Bağcılar’da vatandaşlara seslenen ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, "Çocuklarımıza namaz kılmayı öğretelim. Uyuşturucu kullanan değil, Allah’ı seven ve Allah’ı bilen çocuklar yetiştirin” dedi.

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Bağcılar Meydanı Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen sohbet programında “Bağışlanma Ayı Ramazan” konulu konuşma yaptı. Ramazan ayında insanların birbirlerinin kusurlarını ve hatasını aramaması gerektiğini belirten Prof. Hatipoğlu, Soma’daki maden faciası ile ilgili Bağcılar’da yaptıkları programın büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Bağcılar’dan Soma’daki şehitler için dualar yükseldiğini kaydeden Prof. Hatipoğlu, “Allah’ın razı olduğu bir nesil yetiştirmeyi Allah bizlere nasip etsin” dedi.

Her türlü engele rağmen ülkemizdeki gençler arasında Allah sevgisinin büyüdüğünü ifade eden Prof. Dr. Hatipoğlu, Allah’ın insanlardan razı olmasının önemine vurgu yaptı. Peygamber Efendimiz’in (s.a.v), savaş döneminde zengin ve yoksul sahabelerden yardım istediğini hatırlatan Prof. Hatipoğlu, bütün sahabelerin elinde ne varsa yardıma koştuğunu söyledi. Sahabelerin fedakar ve samimi insanlar olduğunu anlatan Prof. Hatipoğlu, onlardan ders alınması gerektiğini kaydetti. Hazreti Ömer’in, her zaman en çok yardımı getiren Hazreti Ebubekir’den daha çok yardım getirmek istediğini belirterek şöyle dedi: “Hazreti Ömer diyor ki, ‘elimde ne varsa yarısını getirdim, ortaya serdim beklemeye başladım. Ebubekir’i bekliyordum. Çünkü o her seferinde beni geçiyordu. Ben, ‘bu kez malımın yarısını getirip onu geçeyim’ dedim. Biraz sonra Hazreti Ebubekir yularından tuttuğu develerle geldi. Elinde olanın tümünü getirmişti. Hazreti Peygamber’in (s.a.v) yanına geldi oturdu.”

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v), Cebrail Allah’ın, ‘Ben Ebubekir’den razıyım, o benden razı mı” mesajını getirdiğini söylediğini de anlatan Prof. Hatipoğlu, mübarek zatın bu haberi aldığında keyfinden çevresinde dönmeye başladığını kaydetti. Allah’ın kulundan razı olmasının önemine de vurgu yapan Prof. Hatipoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dostluk birlik beraberlik niçin azaldı? Biz böyle değildik. Günah karşısında yüzümüz kızarırdı. Allah bize Hz. Hasan, Hz. Hüseyin gibi evlatlar nasip etsin.”

“ALLAH’I BİLEN ÇOCUKLAR YETİŞTİRİN”

Medineli bir adamın abdest aldıktan sonra mescide gitmek için adım attığı sırada iki çocuğu fark ettiğini belirten Prof. Hatipoğlu, 13 yaşındakinin, ‘amca senden bir ricam var. Abdest aldığını gördük. Bizi izler misin, hangimiz doğru abdest alıyoruz.” dediğini anlatan Prof. Hatipoğlu, çocuklar abdest aldıktan sonra, adamın, “Çocuklar sizleri izledim. Benden daha doğru ve güzel abdest alıyorsunuz. Sizin adınız ne?” diye sorduğunu anlattı. Çocuklardan birinin, “Benim adım Hasan o da kardeşim Hüseyin” dediğini belirten Hatipoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Adam, çocukların Peygamber Efendimiz’in (s.a.v), torunları olduğunu öğrenince ağlayarak, ‘Siz saçı sakalı ağarmış bir adamı incitmeden abdest almayı öğrettiniz. Allah sizden razı olsun’ diye konuşuyor.”

Ailelere evlatlarına sahip çıkmaları ve onları topluma faydalı çocuklar olarak yetiştirmeleri tavsiyesinde bulunan Prof. Hatipoğlu, “Çocuklarımıza namaz kılmayı öğretelim. Uyuşturucu kullanan değil, Allah’ı seven ve Allah’ı bilen çocuklar yetiştirin” diye konuştu. Prof. Hatipoğlu konuşmasının ardından davetlilerle dua etti.

Programın sonunda Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Prof. Hatipoğlu’na teşekkür plaketi sundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim