• BIST 105.324
 • Altın 146,596
 • Dolar 3,4727
 • Euro 4,1687
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 22 °C
 • Ordu 21 °C
 • Rize 23 °C
 • Gümüşhane 17 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 16 °C
 • Artvin 18 °C

Muharrem Usta'dan Flaş Açıklamalar!

Muharrem Usta'dan Flaş Açıklamalar!
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta Lig TV'de konuk olduğu programda flaş açıklamalarda bulundu.
Muharrem Usta'dan Flaş Açıklamalar! Muharrem Usta'dan Flaş Açıklamalar!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Lig Tv'de Şansal Büyüka'nın konuğu oldu. İşte Usta'nın açıklamalarından satır başları.

- Ersun Yanal'la yolculuğumuza devam edeceğiz. Hayırı olur inşallah. Buradan diğer bir başarılı hocamızı da tebrik etmek istiyorum. Şenol Güneş bizim efsanemiz, bizim ağabeyimiz. Şampiyonluğu kutlu olsun. Şampiyonluk için çok emek sarf etmek gerekiyor, o da bunları yaptı. Tebrik ediyorum. 

- Teknik Direktör konusunda bir camianın tek bir isimde mutabık olmasını beklemek mümkün değil. Trabzonspor için de böyle. Son 3 yılda çok isim geldi, geçti. Bütün bunlar bize şunu gösteriyor, bu düzen böyle devam etmemeli. Biz de acaba Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumda yerli mi olmalı yabancı mı olmalı sorusuna cevap aradık. Ve tercihimizi kullandık.

- UEFA süreci yaşadık. Bugün itibariyle biz imzalarımızı verdik, UEFA'ya yolladık. Trabzonspor tarihinin en düşük maliyetiyle mücadele etme noktasına geldi maalesef. Sadece oyunculara ayrılacak kısmı hesaplarsak Trabzonspor'un sadece 50 Milyon TL oyuncu bütçesi olmak zorunda. İstesek de harcayamayız. 55 Milyonluk bütçe Trabzonspor'un 7-8 yılın en düşük bütçesi olmak zorunda. Biz bunun içine sığmak zorundayız. 

- Tamam yabancı hoca olsun ama bütçemiz bu. 55'e kadar indireceksiniz oyuncu alamayacaksınız, önce 55'e kadar inip transfer yapabiliyorsunuz. 55'ten aşağı inerseniz yeni oyuncu getirebiliyorsunuz.

- Anlaştığımız hocanın hem bu konuyu bilmesi hem de buna göre davranması gerekiyor. Dar bir bütçeyle, sağlıklı bir yolculuğa çıkmamız gerkiyordu. 

- Biz Ersun Hocayla Leicster'ı da masaya yatırdık. Trabzonspor görülmedik kadar küçük bir bütçeyse başarılı bir sürece girmesi gereken yolculuk başlıyor. O yüzden yönetim ve hocanın birlikte hareket etmesi gerekiyor. 

- Anlataya'daki 7-0'dan sonra şunu dedik. Bu iş bitmiştir. Yeninden, yeni bir yapılanmayla bir süreç yaşamamız lazım. 7-0 ilk önce bana engel gördüğünüz hiçbir şeyi tanımayın dedi. Yeni bir düzen kurmalıyız, bu düzenin önünde hatır gönül, arkadaş, dost hiçbir şey engel olamaz. Yeniden radikal bir şekilde başlıyoruz. 

-Kulübün tarinde ilk defa 5 saat süren bir toplantı yaptık. Ama ben dedim ki buradan tek bir isimin altında imza atarak kalkacağız. Biz orada her şeyi tartışık ve oy birliğiyle böyle bir karar verdik. Bu imzada biz şunu söyledik. Yeniden yapılanıyoruz, yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Ama artık karar verdik, şimdi arkasında durma zamanı. 

- Camiamızın şunu bilmesi laızm, biz Ersun'la masaya her şeyi yatırdık, her şeyi konuşutk. Bir başarı için öyle bir yükün altına giriyoruz ki Ersun bizden daha heyecanlı, biz ondan daha heyecanlıyız. 

- Ersun Yanal'la biz yarım kalmış bir yolculuğu tamamlamak için yola çıktı. Bu kulübe birlikte sahip çıkalım. Teknik direktörümüzün, yönetimizin arkasında duralım. Yönetim de kucaklayıcı olsun. Beşiktaş'ın yaşadığı süreci, biz de yaşacağız.

- Radikal kararlar alma dönemine geldik. Yapacağımız işlerin, atacağımız adımların hepsinin olmazsa olmaz kanunlar olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. 

- Bazı oyuncular, teknik direktörler, yöneticiler Trabzonspor kimliğinin üzerine geçmiş durumda. Bunlara neşter vuracağız. Kimse Trabzonspor'un üzerinde değil. Trabzonspor'a zarar veren unsuların tamamını temizleyeceğiz. 

- 25 kişilik kadro olacak. Bunun 5'i gençlerden olacak, 15'i direkt oynayacak oyunculardan olacak. Bir sürü sakat oyuncu var. Böyle bir şey olamaz. Ben bunun sebeplerini biliyorum. Bakın, burada yapacaklarımızı biliyoruz. Lütfen kimse önümüze çıkmasın. 

- Bu 25 nerden geliyor, UEFA'dan geliyor. O gelecek, bu gelecek, bu gidecek, şunu aldım. 35 kişi, 45 kişi yok. Bu 25 kişiyle beraber olacağız. Gelecek yıl daha az sakatlık olacaktır. Bunu göreceksiniz. 

- Bunları yapamadığımızda bedel öderiz. Artık bedel ödeyemeyiz. 

- Ey Trabzonspor camiası, eski başkanlar, basın, taraftar bunu yapacağız, yapmak zorundayız. Arkamızda durun. 

- Takımdaki tasnifleri yapmış durumdayız. Gönderilecekler belli, kalacaklar belli. Kontratlarn değeri yüksek. Elden çıkartmanın ne kadar zor olduğu malum. Yollarımızı ayırmak istediğimiz oyuncularla şunu söylüyoruz. Bu iş olmadı, gelecekte de olmayacak. Ama kalacak olanlar takım içinde her hangi bir hizipçilik çıkartacak Allah'ın kulu kalmayacak. 

- Trabzonspor'un ayağa kalkması için ben bütün camiadan olağanüstü destek bekliyorum. E Muharrem bey destek mi yok size, var ama bu desteğin en üst düzeyde olması lazım. Benim Trabzonspor'dan nasıl bir beklentim olabilir. Merak etmesinler, ben de dahil bu kulüpten kimsenin kulüpten beklentisi yok. Gelinen durum bize tarihi bir sorumluluk yükledi. 

- Gelecek yıl sağlıklı bir iskelet oturtma dönemi yaşıyoruz biz. Bunu yapacağımızdan eminim. O zaman biz bir sonraki seneye, tırmalayan, zirveye oynayan, koşan bir takım olabiliriz. Yola girdik, gidiyoruz. Önemli olan hep birlikte şunu görmeliyiz. Oluyor bu iş! 

- Beşiktaş örneğini Trabzonspor camiası olarak herkesin irdelemesini istiyorum. Bu süreçte Beşiktaş nereye geldi, Trabzonspor nereye düştü. Bunları görmek lazım. Doğru işler yapacakları desteklemezsek, doğru işler yapacakların arkasında durmazsak 4 - 5 sene daha geçer gider. 

- Trabzonspor'un 50. yıl zaman dilimi bizim için önemli. Biz bir hedef koyduk, UEFA kriterleiyle engellerimiz var. Doğruları yapıyorsak camiamızın mutlu olacağını göreceğiz. 

- İddiasız olamayız, Ersun'la da bunları konuşuyoruz ama bizim gibi iddia koyan insanların gecesini gündüzüne katarak hayallerini peşinde düşmesi lazım. 50. yılda olmasın 51'de olsun, 52'de olsun. 

- Ben camiamıza şunu vaat ediyorum, lütfen sabırla arkamızda durun. O fotoğrafı göreceksiniz. Bir sene erken gelir veya geç gelir ama gelir. Bizim bunu yapmamız lazım. 

- Şu anki kadronun brüt maliyeti 105 Milyon Lira. Bizim 55 Milyon Lira'ya inmemiz lazım. Camiamıza da bir fotoğrafı göstermek istiyorum. Önce 105 Milyon'dan 55 Milyon'a ineceğiz. Bunun için bir grupla vedalşamalıyız. Bunu taraftar da herkes biliyor. Tablo belli. Hatta Ersun Hocaya dedim ki sen ne dersin, o da bir liste yaptı. İki liste de örtüştü. 1 tane artı - eksi ile mutabığız. 

- Bu bütçeyle Türkiye'de yeni bir model oluşturma sorumluluğunu üstleniyoruz aslında. Bunları yaptığımızda elimizden bir sürü oyuncu çıkartmak zorundayız. 55'e inene kadar oyuncu alamıyorsunuz. Kalanların bütün bir çoğunluğu Ersun Yanal'ın talepleri doğrultusundadır. 

- 55'e ineceğiz ama inemedik ne olacak? Ersun'la bütün bunlarda anlaştık. Her hangi bir yabancı hoca 55 Milyonluk bütçe benim yarattığımız bir bütçe değil. Bunu gevşetemedik, bu kadar. Bir çok oyuncuyla yolu ayrımak zorundayız. 

- Bir ekibimiz var, ayrımamız gereken oyuncuların satışıyla uğraşacak. 

- Kampa kadar bu işlerin tamamını bitirmek istiyoruz. Sağlıklı bir kamp süreci geçirmek zorundayız. 

- Camiamız çok bilmez ama ben Uğur Demirok, Zeki Yavru ve Mustafa Akbaş'la görüşüp ara ara biz sizi izliyoruz diyerek cesaret verdim. Şu an bizden ayrılıp başka takımlara gidip çok oyuncumuz var. Yeni stadla birlikte kamp dönüşü biz takımın sportif tarafını yeni stadın yanına taşıyacağız. Benim canımı çok sıkan, laçkalaşmış durumun içine sokmak istemiyorum.

- Camiamız bana lütfen bir şey demesin. Telefonla, başka türlü bana bir şey demesinler. Olmuyor... Olmuyor... Bizim takımımız 2. kamp döneminden sonra Akyazı'daki tesislere yerleşeceğiz. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Trabzonspor'un Kongre Kararı!20 Eylül 2017 Çarşamba 13:34
 • Kaya Çilingiroğlu'ndan Trabzonspor İçin Flaş Sözler!20 Eylül 2017 Çarşamba 13:30
 • Trabzonspor'a Onur Şoku!20 Eylül 2017 Çarşamba 13:26
 • Trabzonspor'a Sosyal Medya Kısıtlaması!20 Eylül 2017 Çarşamba 09:16
 • Usta'dan Ersun Yanal Açıklaması!20 Eylül 2017 Çarşamba 09:12
 • Burak Yılmaz Demek Puan Demek!20 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • Muharrem Usta Böyle Açıkladı!20 Eylül 2017 Çarşamba 09:07
 • Ersun Yanal Kadroyu Değişiyor!20 Eylül 2017 Çarşamba 09:04
 • Şenol Güneş Trabzonsporlu Çocuklarla İlgili Konuştu!19 Eylül 2017 Salı 18:13
 • Trabzonspor'dan Acil Durum Toplantısı!19 Eylül 2017 Salı 18:10
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim