• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278
 • Trabzon 15 °C
 • Giresun 13 °C
 • Ordu 13 °C
 • Rize 13 °C
 • Gümüşhane 5 °C
 • Samsun 14 °C
 • Bayburt 5 °C
 • Artvin 11 °C

Müdürlerden Cadı Avına İsyan

Müdürlerden Cadı Avına İsyan
17 aralık süreci ile birlikte Emniyet'te başlatılan görevden almalara tepki tepki devam ediyor.
Müdürlerden Cadı Avına İsyan Müdürlerden Cadı Avına İsyan

19 AYRI TAKDİRNAMESİ BULUNUYOR

Bir dönem Uluslararası Polis Birliği ( International Police Association, IPA ) ülkemiz temsilciliği Genel Başkan Yardımcılığını yapan Taştekin; Hollanda, Almanya, İtalya, İsviçre ve Türkmenistan'da yapılan çeşitli uluslararası çalıştaylarda Türkiye'yi temsil ederken, çalışmalarından dolayı İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve çeşitli Valiliklerce 19 ayrı takdirnameye layık görüldü.

“Ezber Bozan Polislik” kitabı da bulunan Taştekin, kitabı ile polislere tavsiyelerde bulunuyor. Taştekin ayrıca 2. Sınıf emniyet müdürü olarak EGM Asayiş Dairesi Başkanlığı yaptı. Bu dönemde Taştekin'in teşvikleriyle daire bünyesinde, CSI ekibi kuruldu. Bu ekip, Türkiye'nin farklı noktalarında yaşanan çocuk kayıpları ve cinayetlerin aydınlatılmasında önemli başarılara imza attı. Özellikle 2011 yılında Kayseri'de Ramazan Bayramı'nda şeker toplamak için evlerinden çıkan ve 18 aydır bulunamayan 3 çocuğun öldürülmesi olayını da Taştekin'in ekibi çözmüştü.

 

SON 3 AYDA İSTİFA EDEN 4. EMNİYET MÜDÜRÜ

Taştekin son 3 ay içerisinde istifa eden 4. Emniyet müdürü oldu. Daha önce de Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, Düzce Emniyet Müdürü Ayhan Buran ve Hakkari Eminiyet müdürü Hakkâri Emniyet Müdürü Tufan Ergüder istifa etti.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası başlatılan cadı avının emniyette ciddi rahatsızlıklaara yol açtığı biliniyordu. İstifa eden Emniyet Müdürüleri özellikle zülme dönüşen görevden almalara dikkat çekerek isitifa kararı almış oldu.

 

ARTIK BU ZÜLME DAYANAMIYORUM

Hakkâri Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra hükümetin emniyette başlattığı görevden almaların zulme dönüştüğünü belirterek istifa etti. "Artık bu zulme dayanamıyorum” diyen Tufan Ergüder, 27 Şubat'ta istifa dilekçesini Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderdi.

GÖREVDEN ALMALARA TEPKİ

Tunceli'ye 10 Kasım 2001 tarihinde atanan ve 20 Mart'ta görevinden istifa eden Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz'ın dilekçesinde, haksızlığa isyan eden zehir zemberek ifadeler kullandı. Yılmaz istifasının gerekçesini de "Terörle cansiperane mücadele eden kahramanlarım, iradem sorulmadan, zamansız ve hiçbir gerekçe gösterilmeden görevlerinden alındılar" ifadeleriyle dile getirdi.

MESLEK ONURU İLE BAĞDAŞMIYOR

İçişleri Bakanlığı’nın baskısıyla önemli birimlerdeki 90 personeli 2 ay içinde yeniden tayin etmesi istenen Düzce Emniyet Müdürü Ayhan Buran , yaşanan hukuksuzluklara daha fazla dayanamayarak istifa etmişti. Buran, atamalar için “Meslek onuruyla bağdaşmıyor.” ifadelerini kullandı. 

Emniyet müdürünün çalışma arkadaşlarına, “Biz teşkilatın her biriminde gece gündüz demeden çalıştık. Buralara tırnaklarımızla geldik. Mutadın dışında birileri tayin çalışmaları yapıyor. Hakkımı o yanlış yolla tayin yapanlara da helal ediyorum. Sizler de bana hakkınızı helal edin.” diyerek veda ettiği öğrenildi.

KAYNAK:ROTAHABER

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim