• BIST 108.489
 • Altın 151,356
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3266
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 19 °C
 • Ordu 19 °C
 • Rize 20 °C
 • Gümüşhane 18 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 17 °C
 • Artvin 18 °C

MHP'den AK Parti Adaylarına Çağrı !

MHP'den AK Parti Adaylarına Çağrı !
MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, MHP gibi tüm partilerin belediye başkan adaylarının mal varlıklarını açıklamaları çağrısında bulundu.
MHP'den AK Parti Adaylarına Çağrı ! MHP'den AK Parti Adaylarına Çağrı !

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon İl Başkanı Muammer demeli yaptığı yazılı basın açıklamasında, Trabzon’daki tüm belediye başkan adaylarının seçim öncesi mal varlıklarını beyan etmelerini istedi. MHP’nin bunu gazete ilanıyla yaptığını belirten Demeli şu ifadeleri kullandı.

TEMİZ VE DÜRÜST SİYASET İÇİN MHP’DEN HODRİ MEYDAN
17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk soruşturmasıyla Türkiye’de açık, temiz ve dürüst siyaset, artık ertelenemez ve ötelenemez bir ihtiyaç haline gelmiştir. Rüşvet, yolsuzluk, dolandırıcılık, imar yağması, kara para ve daha bin bir türlü yöntemlerle kirlenen siyasetin bir temizlenmeye ve arınmaya tabi tutulması gerektiği muhakkaktır. Siyasette yaşanan kirlenmeyi arınmaya çevirecek olan yine siyaset kurumudur. Siyasette yaşanan itibar ve güven kaybını yeniden tesis edecek olan da yine siyaset kurumudur.

MHP olarak temiz, dürüst ve sorumlu siyaset anlayışımız gereği; Trabzon’dan bütün Türkiye’ye örnek olacak bir adım attık. Geçtiğimiz günlerde Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar Belediye Başkan adaylarımızın mal beyanlarını tam sayfa olarak gazetelerde yayınlattık; Trabzon halkının ve bütün Türk milletinin bilgisine ve denetimine sunduk.

Telefon, e-posta ve sosyal medya üzerinden Türkiye’nin her yerinden yoğun bir ilgi, destek ve teveccüh gördük. Sokakta, partide, işyerinde görüştüğümüz bir çok hemşerimizden bu örnek adımın, kamuoyuna mal edilmesi gerektiğine dair görüş ve öneriler aldık. Bu bakımdan temiz ve dürüst siyaset adına; başta Trabzon Belediye Başkanı olmak üzere, diğer partilere ve adaylara hodri meydan diyor, aynı hassasiyeti onlardan da bekliyoruz.

TRABZON BELEDİYE BAŞKANI DA MHP ADAYLARI GİBİ; SERVETİNİ KALEM KALEM AÇIKLAMALIDIR

Gündemdeki rüşvet ve yolsuzluk soruşturmaları ve yerel seçimler dolayısıyla gözler özellikle Trabzon Belediye başkanına çevrilmiş durumdadır. Temiz, açık, şeffaf ve dürüst siyaset adına MHP’nin gösterdiği hassasiyeti AKP’nin Trabzon Belediye Başkanı da göstermeli, aynen MHP adayları gibi kendisi de servetini kalem kalem açıklamalıdır.

Trabzon Belediye Başkanı mal beyanını kamuoyuna açıklamayı bir fırsat olarak kabul etmelidir.Böylece kendisinin de bir yerel televizyonda şikayet ettiği; “yüzlerce dairesinin bulunduğu”, “villa, arsa ve hisse zengini olduğu” ve “en zengin belediye başkanları arasında yer aldığı” gibi söylentileri de teker teker çürütmelidir.

Trabzon kamuoyu ve özellikle Sayın Başkan’a oy veren Adalet ve Kalkınma Partisi’nin samimi tabanı bu beyanı kendisinden ısrarla beklemektedir.Sayın Başkan’ın daha önce bir yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaların beklentileri karşılaması mümkün değildir. Bu konu sıradan bir demeçle, toptancı yaklaşımlarla geçiştirilecek bir konu değildir.

Yapılması gereken MHP adaylarının yaptığı gibi; kalem kalem, yaklaşık değerleriyle birlikte bütün malları yazılı olarak beyan etmektir. Bu samimi çağrımız, sadece mevcut Belediye Başkanın için değil, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne tabi olan bütün adaylar için geçerlidir. 

 ŞEHR-İ EMİN OLANLARIN SERVETLERİ; HALKIN BİLGİ VE DENETİMİNE AÇIK OLMALIDIR

MHP olarak; kimsenin malını, mülkünü, birikimini sorgulamak, araştırmak ve incelemek gibi bir düşüncemiz yoktur ve olamaz. MHP olarak; hiç kimsenin şahsını veya partisini karalamaya ve zan altında bırakmaya yönelik bir politikamız olmamıştır ve olmayacaktır.

Siyasi tarihimizde ve literatürde Belediye Başkanı demek; “şehr-i emin” demektir. Bu bakımdan Belediye Başkanı’nın dürüstlüğünden emin olmak, bütün şehir sakinlerinin en doğal hakkıdır. MHP olarak; bu adımdan muradımız gayet açık ve nettir: Şehr-i emin olanların servetleri, halkın bilgi ve denetimine açık olmalıdır.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gümrükçüoğlu mal varlığını 8 Ocak Tarihinde açıklamıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim