• BIST 105.324
 • Altın 146,596
 • Dolar 3,4727
 • Euro 4,1687
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 22 °C
 • Ordu 21 °C
 • Rize 23 °C
 • Gümüşhane 17 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 16 °C
 • Artvin 18 °C

"Mhp Ve Chp’yi Pensilvanya’dan Kurtaracağız"

"Mhp Ve Chp’yi Pensilvanya’dan Kurtaracağız"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı seçim kampanyası kapsamında Muğla’da halka hitap etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı seçim kampanyası kapsamında Muğla’da halka hitap etti.

Aydın mitinginden sonra helikopterle saat 18.45’de Atatürk Stadyumu’na inen Erdoğan, buradan otobüsle mitingin yapılacağı eski garaj alanına geçti. Erdoğan, konuşmasında Muğla’ya 12 yılda 8 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını açıkladı. Başbakan Erdoğan’a Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Muğla milletvekilleri de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan 5 Temmuz’da Samsun’dan yola çıktıklarını belirterek, “Bugün 27’nci mitingimizi yapıyoruz. İlçeler ile birlikte 35’i bulduk. Allah’a hamdolsun, hepsinde büyük coşku ile karşılandık. 10 Ağustos’un heyecanı artık tüm Türkiye’yi sardı. İnşallah 10 Ağustos’ta yeni Türkiye’nin kapılarını ardına kadar aralıyoruz. Demokrasi mücadelesini bir üst aşamaya taşıyoruz. Toplumsal barışı ve dayanışmayı daha da güçlendiriyoruz. Yeni reklam filmini izlediniz mi? Millet artık devleti ile daha bir muhabbet ile kucaklaşıyor. O yıldızı ve forsu ehline teslim ediyor” dedi.

“REKLAM FİLMİNDEN RAHATSIZ OLDULAR”

Erdoğan, “MHP o reklam filmindeki ezandan, seccadeden, o teyzemizin yaptığı duadan rahatsız olmuş. Fakat şimdi filmi yine aynı değişik bir versiyonu ile devam ediyor. Onlar ne kadar rahatsız olursa olsun devlet ve milletin aynı istikamette bakacağı süreç Pazar günü başlıyor. 10 Ağustos sandığa gidiyoruz. Gitmeyenleri ikna ediyoruz. Tatile gidenleri çağırıyoruz. Bu tarihi günde ilk kez yapılacak bu seçimde herkesin oy kullanmasını temin ediyoruz. Yurt dışında yaşayıp da Muğla’da tatil yapanları en yakın gümrük kapılarına giderek oylarını kullansınlar. İstedikleri zaman oylarını kullanıp tatillerini devam edebilirler. Bu seçimde Muğla’dan çok farklı bir sonuç bekliyoruz. Muğla’nın yeni Türkiye’ye öncü Türkiye’ye çok güçlü destek vereceğine yürekten inanıyorum. Muğla’da CHP’ye, MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimin de milletin adayını destekleyeceğini ümit ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“ADAY BULAMADILAR”

CHP ve MHP’nin kendi içinden bir aday bulamadığını belirten Erdoğan, “Hiç kimseye danışmadılar. CHP ve MHP Genel Başkanları, partililerine danışmadan bir adayı tezgaha sürdüler. Tam dikta. Kim var bu adayın arkasında, Pensilvanya var. Başka kim var? O malum medya kuruluşları, uluslararası çevreler var. Almanya’da bir dergi Türkçe özel ek yapmış. Bizi eleştiriyor. Bu dayatma adaya da övgüler yağdırıyor. Ta Almanya’dan buraları karıştırmak niye. Bir Alman dergisi Türkiye’deki seçimlere karışmaz. Bunların sözünü dinleyecek istikamette yürüyecek birisinin Cumhurbaşkanı olmasını istiyor: Çünkü biliyorlar ki Tayyip Erdoğan bunların istikametinde değil, milletin istediği istikamette yürür. Bunları rahatsız eden bu. Çünkü 12 yıldır bize söz geçiremediler. Bizden önce hükümet kurup hükümet devirdiler. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Parolamız bu” diye konuştu.

DOĞAN GRUBUNA ELEŞTİRİ

“İstiyorlar ki Cumhurbaşkanı CHP ve MHP gibi Pensilvanya’nın dizine otursun” diyen Erdoğan, “Doğan grubunun yayın organında manşette ne vardı. ‘İsrail saldırı altında’ Doğan grubunun yayın organı Radikal gazetesi ‘İsrail saldırı altında’ diyor. 2 bine yakın Gazzeli, Filistinli öldürülüyor. Utanmadan sıkılmadan İsrail saldırı altında diyor. Kardeşlerim bu Doğan grubunun nereye hizmet ettiğini öğrenin. Doğan grubu Tayyip Erdoğan ile iyi geçinemez. Çünkü Tayyip Erdoğan bunları açık açık ifşa ediyor. İstiyorlar ki eski Türkiye’yi muhafaza etsin. Şunu bilsinler ki Erdoğan sizin idare edeceğiniz bir siyasetçi değildir. Bu başlığı atanlara bizden saygı olmaz. Şimdi malzeme çürük. Tezgaha öyle birisini sürdüler ki her konuşması facia. Babası neymiş babası Mehmet Akif’in arkadaşı imiş. Ey Ekmel! Bu okuduğun sıradan bir şiir değil. Bu İstiklal Marşı, İstiklal Marşı. Kendine gel. Biz bunu söyleyince utanmadan sıkılmadan inkar ediyor. Biz çarkçı Kemal’i biliyorduk ama birde Çarkçı Ekmel çıktı. Görüntüler ortada. Dün diyor ki; halk şiirle uğraşmak istemiyor. Ey Ekmel, biz 12 yıldır bunu ispat eden bir iktidar ve ben de başbakanım. Bu arada MHP, DSP ile beraber CHP’nin yavrusu. Söylediğim zaman kızıyorlar. Ne oldu şimdi hepsi bir araya geldi. DSP’liler ‘Yavru o’ diyor. Al birini vur ötekine. Şimdi bir araya geldiler” dedi.

“GÜÇLÜYÜZ BİZ”

İktidara geldiklerinde IMF’yi 23,5 milyar dolar borç ile devraldıklarını belirten Erdoğan, “Geçen 14 Mayıs’ta biz bunu sıfırladık. Şimdi bizden 5 milyar dolar borç istediler. Merkez Bankası’nı bize 27,7 milyar dolar ile bıraktılar. Şimdi 133,5 milyar dolar döviz rezervi var. Güçlüyüz biz. Milliyetçilik nedir? Kafatası milliyetçiliği mi? Yoksa millete ve vatana hizmet etmek mi? Ziraat ve Halk Bankasını çökerttiler. Vakıfbank’ı çökerttiler. Biz bu bankaları ihya ettik. Şu anda bu bankalarımız bizim dünyada yüz akımız. Utanmadan sıkılmadan dönemlerindeki bu yolsuzlukları görmemezlikten gelebiliyorlar” şeklinde konuştu.

“PENSİLVANYA’DAKİ ZAT 30 MART’TA DENGESİNİ YİTİRDİ”

Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Pensilvanya’nın adayı olmakla suçlayan Erdoğan, şöyle devam etti: “Sayın Ekmel, Pensilvanya’da bir hocanız var. Beddua üstüne beddua ediyor, sana da methiyeler düzüyor. Ağzına aldığı ifadeler bir hocaya yakışır mı? Pensilvanya’daki zat, 30 Mart’ta dengesini tamamen yitirmiş artık hezeyan içine batmış. Allah ıslah etsin. Allah akıl fikir versin. CHP Genel Başkanı da aynı şekilde, edep kalmadı. Fren tutmuyor. MHP Genel Başkanı desen küfürden başka bir şey söylemiyor. Bu ittifak 30 Mart’ta iflas etti. 10 Ağustos’ta seçim kaybetmekle kalmayacaklar, koltuklarını da kaybedecekler. Bahçeli bizim karşımızda 8 seçim kaybetti. Şimdi 9’uncusunu kaybedecek. CHP Genel Başkanı dördüncüsünü kaybedecek. İrili ufaklı medyayı arkalarına alıyorlar yine olmuyor. Eşit şartlarda yarışmıyoruz diyorlar. Ya biz tek partiyiz. 11 parti bizi destekliyor diyordunuz ne oldu. Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez. Bunların durumu bu. CHP devlet yardımı alıyor mu, alıyor. MHP’de alıyor. Gazeteleriniz, TV’leriniz var. Bunların hepsi ipe un sermektir. Tilki yetişemediği üzüme goruk der. Bunlar da goruk diyor. Bahçeli sen çırak bile olamayacaksın bu gidişle. Biz 16 aylık parti iken iktidar olduk. Devletin yardımları ile mi? Millet sahip çıktı, millet bizi kucakladı. Bugüne kadar ne CHP, ne de MHP millet ile kucaklaşabildi. Bizim farkımız var. İşlerine geldi mi utanmadan sıkılmadan Başbakan çok gergin, Başbakan çok sert diyorlar. Başbakan yumuşak başlı ama uysal koyun değil.”

“CHP’Yİ DE, MHP’Yİ DE PENSİLVANYA’DAN KURTARACAĞIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gittiği yabancı ülkelerde Türkiye’yi yabancı basına şikayet ettiğini hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti: “Hatta İsrail’de gazetecilerin özgür olduğunu iddia ediyor. Gazze’deki İsrail operasyonunda İsrail 10 gazeteci katletti. Bu Kılıçdaroğlu’ndan ses var mı, kınadı mı, yok. Pensilvanya kınadı mı yok. Duyamazsınız çünkü kendi ülkesini yurt dışında karalar. Ama bebek, çocuk, gazeteci katili İsrail’i kınayamaz. İnanın bu adam 10 yıllar bu işin içinde kalsa, çıraklıktan terfi etmez. Kılıçdaroğlu Kürecik’teki Radar üssünü kaldır da göreyim diyor. Kürecik’teki radar üssü Türkiye’nin emniyeti için NATO tarafından kuruldu. Bunun İsrail ile alakası yok. Sen kimi aldatıyorsun. Derdi iftira at iz kalsın. Buradan sana ekmek yok Kılıçdaroğlu. Bizi böyle bir tartışmanın içine çekerek Musul’daki vatandaşlarımız ile alay ediyor. Bunların diplomasi anlayışı, sırtlarında yumurta küfesi, akıl da yok izah da yok. Bahçeli de Türkmen kardeşlerimizin hayatını tehlikeye atıyor. O konuştukça Türkmen kardeşlerimizin hayatını tehlikeye atarken, yaptığı açıklamaların nereye gideceğini hesap edecek kapasitesi yok. Pensilvanya bunları esir aldı. Kayıtlar ile montajlar ile esir aldı. Polisler gözaltına alınıyor. CHP ve MHP bunu eleştiriyor. İpin ucunu Pensilvanya’ya kaptırmışlar. Ama biz CHP ve MHP’yi de o şantajdan kurtaracağız. Milletimizden yetki aldık ve paralel yapının inlerine gireceğiz dedik ve inlerine giriliyor mu? Daha işin başındayız. Cumhurbaşkanı olursam şunu bilmenizi istiyorum. Paralel yapı ile sonuna kadar devam edilecektir.”

"MUĞLA’YA 12 YILDA 8,5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’yı "Zeybeklerin şehri, yiğitlerin şehir ve kahramanların şehri" diye tarif ederek, bu sevgiyle Ulaştırma, Haberleşme, Eğitim, Sağlık, Adalet, Orman ve Su işleri, Enerji, Çevre, TOKİ, Tarım ve Hayvancılık, Spor, Turizm, Vakıflar, Teknoloji, Köydes, Spor, Üniversite ve birçok alanda 8,5 milyar liranın üzerinde yatırım ve desteğin 12 yılda gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Erdoğan, 79 yılda Muğla’ya 90 kilometre bölünmüş yol yapıldığını belirtirken, 12 yılda 308 kilometre yol yaptıklarını söyledi. Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Karayollarında devrim yaptık. Aynı şekilde havayollarını halkın yolu yaptık. Eskiden hava yolunu büyük ölçüde varlıklı kesim kullanıyordu. Bizden önce havayolu seçkinlerin yolu idi. Bodrum-Milas 5 milyon yolcu kapasiteli terminal binası yaptık. Bu yatırımlar devletin kasasından beş kuruş para çıkmadan yap-işlet anlayışı ile yapıldı. Para olmadan bu işi yapmak mesele. Ören ve Datça yat limanları yapımı sürüyor. Menteşe’ye 500 yataklı hastane, Milas, Bodrum ve Yatağan’da yeni devlet hastaneleri kazandırıyoruz. Muğla’ya 700 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Proje çalışmaları devam ediyor. Türkiye’nin 6’ncı büyük barajını biz tamamladık. Akgedik. Bayır Muğla’ya kazandırdığımız diğer sulama yatırımları. Şimdi Ekmel’e sorun. Ekmel, Kılıçdaroğlu, Bahçeli senin var mı bir eserin. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Ne diyor. Cumhurbaşkanlığı makamı yol yapma makamı değil diyor. Bodrum’un su sorununu biz çözdük. Bunu belediyenin çözmesi gerekiyordu. Bundan sonra Büyükşehir Belediyesi su sorunu çözmek zorundadır. 12 yılda turizmde rekorlar yaşadık. Gezi olaylarına rağmen 2013 yılında 37 milyon turist ziyaret etti. Bu yıl 40 milyonu aşacağız inşallah. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 arttı. Dünyada Türkiye 6’ncı sırada. Hedefimiz ikincilik. Muğla geçtiğimiz yıl 3 milyondan fazla turist ağırladı. Cumhurbaşkanı seçilmem durumunda Muğla’daki tüm projeleri takip edeceğim. Biz sizin hizmetkarınızız. Sizin efendiniz değiliz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim