• BIST 104.001
 • Altın 145,669
 • Dolar 3,5083
 • Euro 4,1894
 • Trabzon 25 °C
 • Giresun 25 °C
 • Ordu 26 °C
 • Rize 25 °C
 • Gümüşhane 27 °C
 • Samsun 24 °C
 • Bayburt 19 °C
 • Artvin 30 °C

Melik Gökçek'ten Yeni Bir Açıklama

Melik Gökçek'ten Yeni Bir Açıklama
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da ilçe seçim kurullarına yapılan itirazların sonuçlandığını, AK Parti’nin 1 milyon 416 bin 770 oy aldığını, CHP’nin ise 1 milyon 385 bin 35 oy aldığını açıkladı.
Melik Gökçek'ten Yeni Bir Açıklama Melik Gökçek'ten Yeni Bir Açıklama

AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ve İl Başkanı Murat Alparslan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Ankara’da ilçe seçim kurullarına yapılan itirazların neticelendiğini belirten Melih Gökçek, “İtirazlar neticesinde AK Parti 1 milyon 416 bin 770 oy al, kesinleşti, CHP 1 milyon 385 bin 38 oy aldı. Bu durumda ilçe seçim kurullarında itirazlar sonuçlanmış oldu, açık ara farkla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı AK Parti kazanmış oldu. İlçe tutanaklarının altı bütün partilerin temsilcilerinin imzaları var” dedi.

Ankara’da 342 adet kendilerinin, 919 adet CHP’nin itirazı olduğunu fakat bu itirazların hepsinin Büyükşehir Belediyesi için olmadığını söyleyen Gökçek, “Bu neticelere rağmen maalesef inanılmaz bir hazımsızlıkla CHP’liler seçime hile katıldığını etrafta söylemekten çekinmiyorlar. Çankaya’da 15 bin oylarının muhtar oyları ile birlikte kullanıldığını söyleyerek seçimlerin iptal edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Keçiören’de de 27 bin 266 tane oy iptal edildi, Sincan’da 13 bin 426 oy iptal edildi, Altundağ’da 9 bin 646 tane, yani bizim çok güçlü olduğumuz ilçede iptal edilen oy miktarı 40 bin 388, oradaki 15 bin. Yani sen hangi konuyu birbiri ile mukayese ediyorsun bunu anlayabilmek mümkün değil” diye konuştu.

CHP’nin içinin kaynamaya başladığını ve iç muhalefetin ayağa kalktığını söyleyen Melih Gökçek, parti içi muhalefetten bazı örnekler verdi. CHP’nin kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını söyleyen Gökçek, CHP’lilerin Anayasa Mahkemesine itiraz etmek için dilekçe hazırladıklarını iddia etti. Gökçek, “Yargıya istedikleri zaman güven duyuyorlar, kaybettikleri yerde yargıya güvenmiyorlar. Tam Bir CHP mantığı. Acziyetlerinden direkt YSK’ya ve seçim kurullarına yüklenmeye çalışıyorlar. Twitter’dan gelen bütün itirazların hepsini topluyorlar, akşam toplanıp binin üzerinde dilekçe hazırlıyorlar, bu Twitter’dan gelen seçim sonuçlarına dayanarak. Yaşlı bir hukukçu yanlarına geliyor ve ‘bunların çoğu sahte çıkar, sahtekarlıktan içeriye girersiniz’ diyor. Bu sefer 100 küsur tane dilekçeyi ayırarak müracaat ediyorlar. CHP’nin acziyetini düşünebiliyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

Daha önceden kendisinin yaptığı bir açıklamayı hatırlatarak, CHP’nin 140 kişilik belediye meclisinde 30 tane meclis üyesi çıkartması durumunda her türlü iddiaya girmek istediğini belirten Gökçek, kendisi ile iddiaya girecek hiçbir CHP’linin çıkmadığını söyleyerek, “140 kişi arasında CHP 24 tane meclis üyesi çıkarttı. 14 MHP, 2 tane DP, 1 tane BBP, AK Parti olarak 99 üye çıkarttık” açıklamasında bulundu.

Antalya’da yaşanan evrak yakma iddialarına değinen Melih Gökçek, “Bizden duman çıkmadı, Antalya’dan duman değil ateş çıktı” diyerek Antalya’nın yandığını ifade etti. Gökçek, “Kim yakar evrakı? Bugün mü buldun fazla evrakları yakacak zamanı. Oraya giden son derece tecrübeli bir arkadaşımız var. CHP’nin orada yaptığı bütün yolsuzluklar teker teker ortaya çıkmaya başlarsa şaşırmayın. Bizde yamyam yok, Ankara’da yamyamların olduğu mahkeme zabıtlarına kadar girmişti, onlar kendilerini düşünsünler. Biz seçim zaferini kazandık. Biz televizyonlara çıkmıyorsak edebimizden çıkmıyoruz. Bir iki gün içinde inşallah mazbatamızı alacağız” dedi.

Prosedür nedeniyle sürecin uzadığına dikkat çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, “İlçe seçim kurullarındaki itirazlar incelendi ve kesinleşti. Şuandan itibaren il seçim kuruluna ve YSK’ya müracaat edilebilir. Asıl olan bugüne kadar alınan kararlardır. Bu sürecin uzamasının bir tek sebebi var, o da kanunu prosedürdür. İnanıyorum ki, başkanımız mazbatasını en kısa sürede alacak. Açık ve net Türkiye’de AK Parti yüzde 45,6, Ankara’da Melih Gökçek yüzde 44.8 olmak kaydıyla seçimleri kazanmıştır” açıklamasında bulunurken, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, “İtirazların sonucu biline biline halkı kandırmak anlamında, bile bile yalan söylemek suretiyle yapılıyor olması siyasi bir ahlaksızlıktır. Kendi başarısızlıklarını örtmek anlamında bir takım şaibeler oluşturmak suretiyle galibiyetin meşruiyetini tartışmaya açma gayretleri CHP’nin alışılagelmiş psikolojisidir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim