• BIST 108.162
 • Altın 151,204
 • Dolar 3,6561
 • Euro 4,3295
 • Trabzon 19 °C
 • Giresun 18 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 21 °C
 • Gümüşhane 18 °C
 • Samsun 23 °C
 • Bayburt 17 °C
 • Artvin 20 °C

Lise Öğrencilerinden İlkokul Öğrencilerine Destek

Lise Öğrencilerinden İlkokul Öğrencilerine Destek
Samsun Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri, 5 yıldır yürüttükleri proje dahilinde öğretmenleri Naim Okay öncülüğünde bu kez Kelikler Köyü İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret ettiler.
Lise Öğrencilerinden İlkokul Öğrencilerine Destek Lise Öğrencilerinden İlkokul Öğrencilerine Destek

- Samsun Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri, 5 yıldır yürüttükleri proje dahilinde öğretmenleri Naim Okay öncülüğünde bu kez Kelikler Köyü İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret ettiler.

Uzak köy okullarında bulunan öğrencilerin maddi imkansızlıklarından dershanelere gidemedikleri ve yeterli dokümanlara sahip olamadıklarını düşünen Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri, daha önceki yıllarda ilköğretim okulunda kullanmadıkları kitaplarını okulda kampanya ile topladılar. 10- D yapancı dil sınıfı öğrencileri, Bafra’da faaliyet gösteren dershanelerden konu anlatımlı kitap ve testler temin ederek projeye destek oldular. Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri “Orada Bir Köy Var Uzakta Gitmezsek Görmezsek O Köy Bizim Değildir” sloganıyla başladıkları proje kapsamında ayrıca ağız ve diş sağlığının önemini vurgulamak ve öğrencilere diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak amacıyla 100 adet diş fırçası ve diş macunu da dağıttılar.

Keman, gitar, bağlama ve akordion gibi müzik aletleri çalan öğrencilerden oluşan Altınkaya Anadolu Lisesi Müzik Grubu, müzik öğretmenleri Erhan Gül yönetiminde öğrencilere müzik aletleri çalmayı özendirerek müziğe karşı ilgiyi artırmayı amaçlayan mini bir konser de verdi. Konser sonunda okul öğretmenleri ve öğrencilerle birlikte halay çekerek eğlendi.

Faaliyetle kaynak sorunlarını giderdiklerini söyleyen Kelikler Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Altınkaya Anadolu Lisesi proje ekibine kendilerini unutmadıkları için teşekkür edip girecekleri tüm sınavlarda yüksek puan alma sözü verdiler. Proje koordinatörü İngilizce öğretmeni Naim Okay ise 2008-2009 yılında Kolay Yatılı Bölge Okulu’yla başlattıkları projenin, Dedeli, Boğazkaya İlköğretim Okullarından sonra Kelikler İlkokulu ile devam ettiğini, bundan sonra da unutuldukları hissini yaşayan ve sınavlara hazırlanmakta doküman sıkıntısı çeken uzak köy okullarına müzik yoluyla moral, sağlık ve kitap yardımlarının devam edeceğini söyledi.

Altınkaya Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Canan Çil, öğrencilerin sosyal yönünü geliştiren ve onlara toplum hizmeti bilincini aşılayan bu tür faaliyetlerin devam edeceğini vurgulayarak, Altınkaya Anadolu Lisesi Müdürü Dursun Özcan’a, proje koordinatör öğretmeni Naim Okay’a ve bu projede emeği geçen tüm Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencilerine teşekkür etti.

Kelikler Köyü İlk ve Ortaokulu Müdürü Süleyman Kaplan, başarılarının Altınkaya Anadolu Lisesi tarafından takip edildiğini ve getirdikleri bu yardımla bu başarının daha çok daha ileriye taşınacağını dile getirdi.

Faaliyet, Kelikler Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencilerini okullarında gezdirmeleri ve birlikte öğle yemeği yiyip sohbet etmeleri ile son buldu.

Lise Öğrencilerinden İlkokul Öğrencilerine Destek

Lise Öğrencilerinden İlkokul Öğrencilerine Destek

Lise Öğrencilerinden İlkokul Öğrencilerine Destek

Lise Öğrencilerinden İlkokul Öğrencilerine Destek

Lise Öğrencilerinden İlkokul Öğrencilerine Destek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim