• BIST 107.826
 • Altın 151,897
 • Dolar 3,7047
 • Euro 4,3489
 • Trabzon 20 °C
 • Giresun 17 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 19 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 17 °C
 • Bayburt 6 °C
 • Artvin 13 °C

Kupa Cumhurbaşkanında Göndermesi!

Kupa Cumhurbaşkanında Göndermesi!
Trabzonspor Divan Kurulu’nun düzenlediği toplantıda ilginç anlar yaşandı. Bazı konuşmacılar birbirlerine göndermede bulundu.
Kupa Cumhurbaşkanında Göndermesi! Kupa Cumhurbaşkanında Göndermesi!

Trabzonspor Divan Kurulu’nun düzenlediği toplantıda ilginç anlar yaşandı. Bazı konuşmacılar birbirlerine göndermede bulundu.

Özellikle 2010-2011 sezonu şampiyonluğu ile ilgili sözler öne çıktı.

Trabzonspor Divan Başkanı avukat Ali Sürmen konuyu konuşmasında ilk gündeme getiren olan. Sürmen, “Şike sürecinde Trabzonspor'umuzun mağdur edilişini unutmak ve unutturmak mümkün değildir. Anamızın ak sütü kadar helal olan 2010-2011 şampiyonluk Kupası'nın müzemizde yer alması için mücadele sonsuza kadar sürsede devam etmelidir. Ancak yöneticilerinin yada yönetime talip olanların kupa taahhütlerinde dikkatli olması, hedef şaşırtmadan kupanın verilmesinin kimin iradesine kaldığını artık açıkça söylemeleri gerekir. Ayrıca kupa mücadelemiz başka kupaları almamıza engel olmamalıdır. 2010-2011'den sonra kaybedilen tüm kupalar da irdelenmelidir” dedi.

Trabzonspor’un eski avukatlarından olan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de kürsüden birlik mesajı verirken, “Şike yapanların arkasında sonuna kadar caması durdu. Biz neden haklı olduğumuz davada birlik hareket etmedik? Neden top yekün hareket etmiyoruz. Neden Sadri Şener’in neden şu andaki başkanımızın arkasında olamıyoruz?” diye serzenişte bulununca söz alan Trabzonspor Başkan Adaylarından Sebahattin Çakıroğlu, “Trabzonspor’u siyasete bulaştırdılar. Ayrıca sizde bildiğiniz gibi bu sürecin böyle gelmesinin baş nedeni sayın divan başkanımızın dediği gibi teşhisi iyi koyalım, Cumhurbaşkanıdır! Sorunuzun cevabı oldu mu sayın Genç?” diyerek seslendi.

Trabzonspor Başkan adayı Celil Hekimoğlu Divan Kurulu Başkanlığı'nın düzenlediği toplanltıda açıklamalarda bulundu.

Celil Hekimoğlu şunları söyledi;

"En önemli konu birlik beraberliğin olmadığıdır. İkinci konu ekonomidir. İstanbul’daki Trabzonluların Trabzon’a bakışını öğrenmek istedim. İstanbul’daki taraftarlar kendilerini ötekileştirilmiş hissetmeye başladı. Buna da inşallah zamanla dur deriz. Benim asıl işe alanım işin dolayısıyla ekonomidir.

Bir bilanço önümüze koyarsak Trabzonspor’un geliri 70 milyon civarında. Gelirin düştüğü görülüyor. Neden düştü Taraftar maça gelmiyor. Stat gelirleri azaldı. Trabzonspor’un sponsorlukları önemli ölçüde azaldı. Bu gelirler artmıyor.

70 milyon gelire karşı önümüzdeki yıl sadece futbol takımına ödeyeceğimiz rakam 110 milyon TL bu para hiç transfer yapılmadığında geçerli 3 futbolcunun sözleşmesi bitiyor. Bu oyuncuları almaya kalktığımızda 30-40 milyon daha ek külfet getirecektir. 70 milyon geliri olan kulüp sadece futbol takımına 110 milyon TL ödemek zorunda.

Trabzonspor’un sadece bankalara 210 Milyon borcu var. Bu kulübün borcu nasıl 280 milyon olabilir. Diğer kalemlerle takribi olarak yıllık gider 160 milyon gider. Diyoruz ki hallederiz. Nasıl hallederiz. Trabzonspor 100 milyon açık verecek. Benim şirketim bu durumda olsa maliye iflasımı isterdi. Trabzonspor uçuruma Ferrari ile gidiyor. Bu finans olanaklarını ele alıp kulübü 50. Ve 100. Yıllarına iyi taşımak lazım.

Hazır bir yargı kararı var. Yeni yıla yeni bir yönetimle geleceklere daha sağlam daha kararlı gitmemiz lazım."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim