• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 15 °C
 • Giresun 11 °C
 • Ordu 11 °C
 • Rize 11 °C
 • Gümüşhane 5 °C
 • Samsun 12 °C
 • Bayburt 4 °C
 • Artvin 8 °C

Koray Aydın'dan Projeler..

Koray Aydın'dan Projeler..
TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Ortahisar’ın çeşitli mahallelerinde seçim çalışmaları yaptı.
Koray Aydın'dan Projeler.. Koray Aydın'dan Projeler..

TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, beraberinde MHP Ortahisar İlçe Başkanı Burhan Bekar, parti yöneticileri Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Sağır ve partililerle birlikte Ortahisar’ın çeşitli mahallelerinde seçim çalışmaları yaptı. Yaptığı işyeri ziyaretlerinde esnafın, çalışanların ve Trabzon ekonomisinin nabzını tutan Aydın, ‘Vizyon Trabzon’ projesiyle şehrin önünü açacaklarını söyledi. Trabzon’un tarihten gelen unnamed-003.jpg, elverişli coğrafi konumu ve uygun iklim koşullarıyla bölgenin doğal cazibe merkezi olduğunu belirten Koray Aydın, Vizyon Trabzon projesi kapsamında 9 öncelikli belirlediklerini, bu alanların Tarih, Turizm, Ticaret (3T), Sağlık, Spor, Sanat (3S) ve bunların vazgeçilmez tamamlayıcısı olarak da Eğitim, Ulaşım ve Tarım oluğunu bildirdi. Aydın, projelerini “Trabzon’a Umut Olan, 9 Öncelikli Alan” şeklinde sloganlaştırdıklarını ifade etti.Yıllardır ekonomisi ranta dayalı inşaatla dönen Trabzon’un bu yapısının artık sürdürülemez hale geldiğini belirten Koray Aydın, Vizyon Trabzon projesi kapsamında gerçekleştirilecek bir dizi proje ve yatırımla Trabzon’u geleceğe hazırlayacaklarını anlattı. 

unnamed-(5).jpg

 

Aydın şöyle devam etti: “Trabzon’un kalkınması için cazibe merkezi olması şarttır. Cazibe merkezi olmak için, turisti, yatırımcıyı, ihracatçıyı, işadamını bu kente çekmeniz gerekiyor. Bütün bunlar hayali ve çılgın projelerle değil, ayakları yere basan, şehrin ihtiyaç ve beklentilerine cevap veren ayakları yere basan akıllı projelerle olur. AKP iktidarı, tam 13 yıldır Trabzon’u TOKİ konutlarıyla oyalıyor. Akyazı ile eş zamanlı olarak başlanan başka kentlerdeki statlarda yıllardır maç oynanıyor. Bizler, Akyazı ne zamana yetişecek onu tartışıyoruz. Çamburnu Tersanesi buhar olmuş, Lojistik Merkez elimizden alınmış şimdi de Arsin 

Yeşilyalı Yatırım Adası ile oyalanıyoruz. Artık bir 10 yıl da Yatırım Adası’nı konuşuruz.”

unnamed-(4)-001.jpg

 

GÜNEY ÇEVRE YOLU’NU YAPACAĞIZ, TRABZON’U HIZLI TRENLE BUŞUTURACAĞIZ

Trabzon’un artık kaybedecek zamanı olmadığını belirten TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, MHP’nin koalisyon ortağı olarak Trabzon’a 3 yılda yaptıklarını, tek başına iktidar olan AKP’nin 13 yılda yapamadığını ifade ederek: “Projesini bitirip, yapıma hazır hale getirdiğim Güney Çevre Yolu’nu önce tozlu raflara attılar. Biz gündeme getirince de alel acele Güney Çevre Yolu vaadinde bulundular. Bu da bir aşama ancak, endişemiz bunun da boş bir vaat olarak havada kalacağı yönündedir. Biz Güney Çevre Yolu’nu da yapacağız, Trabzon’u demiryolu ve hızlı trenle buluşturacağız. Vizyon Trabzon projesi kapsamında yer alan Demir İpek Yolu Projesi’ni 7 Haziran seçimleri öncesi tarihi Trabzon mitinginde Genel Başkanımız Sayın Bahçeli vaat etti. Demirunnamed-(1)-004.jpg

 

İpek Yolu Projesi ile Türkiye ve Türk Dünyası’nı Trabzon Üzerinden birleştireceğiz. Trabzon’a yılların özlemi olan demiryolunu kazandıracağız ve böylece bu şehir her türlü araçla ulaşılan bir cazibe merkezine dönüşecektir. Zamanında düşündüğüm, tasarladığım, projesini ve yapım ihalesini yaptığım ve iktidardan ayrıldığımızda yüzde 40 tamamlanmış olan Trabzon Sahil Geçişi Projesi, 500 Milyon lira (eski parayla 500 Trilyon) tamamlanma maliyetiyle halen Trabzon’un cumhuriyet tarihi boyunca 1 defada aldığı en büyük yatırımı olma özelliğini korumaktadır. Yeni dönemde MHP iktidarında kendi rekorumuzu da kırıp, Trabzon’a daha bir dizi büyük eser kazandıracağız.”

Vizyon Trabzon’u 7 Haziran seçimleri öncesi proje bazında gazetelere tam sayfa ilanlar vererek ayrıntılı olarak kamuoyuna sunduklarını aktaran Koray Aydın, 1 Kasım seçimleri öncesinde zaman darlığı nedeniyle vaatlerin ayrıntısına giremediklerini belirterek, ziyaretlerde fırsat buldukça MHP iktidarında Trabzon’a yapacaklarını vatandaşlara anlattıklarını söyledi. 

 
unnamed-(2)-004.jpg

TRABZON’UN KALKINMASI İÇİN CAZİBE MERKEZİ OLMASI ŞARTTIR

Trabzon’un artık kaybedecek zamanı olmadığını belirten TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, MHP’nin koalisyon ortağı olarak Trabzon’a 3 yılda yaptıklarını, tek başına iktidar olan AKP’nin  13 yılda yapamadığını ifade ederek: “Projesini bitirip, yapıma hazır hale getirdiğim Güney Çevre Yolu’nu  önce tozlu raflara attılar. Biz gündeme getirince de alel acele Güney Çevre Yolu vaadinde bulundular. Bu da bir aşama ancak, endişemiz bunun da boş bir vaat olarak havada kalacağı yönündedir. Biz Güney  Çevre Yolu’nu da yapacağız, Trabzon’u demiryolu ve hızlı trenle buluşturacağız. Vizyon Trabzon projesi  kapsamında yer alan Demir İpek Yolu Projesi’ni 7 Haziran seçimleri öncesi tarihi Trabzon mitinginde Genel  Başkanımız Sayın Bahçeli vaat etti. Demir İpek Yolu Projesi ile Türkiye ve Türk Dünyası’nı Trabzon  Üzerinden birleştireceğiz. Trabzon’a yılların özlemi olan demiryolunu kazandıracağız ve böylece bu şehir  her türlü araçla ulaşılan bir cazibe merkezine dönüşecektir.unnamed-(3)-002.jpg

 

Zamanında düşündüğüm, tasarladığım,  projesini ve yapım ihalesini yaptığım ve iktidardan ayrıldığımızda yüzde 40 tamamlanmış olan Trabzon  Sahil Geçişi Projesi, 500 Milyon lira (eski parayla 500 Trilyon) tamamlanma maliyetiyle halen Trabzon’un  cumhuriyet tarihi boyunca 1 defada aldığı en büyük yatırımı olma özelliğini korumaktadır. Yeni dönemde  MHP iktidarında kendi rekorumuzu da kırıp, Trabzon’a daha bir dizi büyük eser kazandıracağız.”

Vizyon Trabzon’u 7 Haziran seçimleri öncesi proje bazında gazetelere tam sayfa ilanlar vererek ayrıntılı  olarak kamuoyuna sunduklarını aktaran Koray Aydın, 1 Kasım seçimleri öncesinde zaman darlığı nedeniyle  vaatlerin ayrıntısına giremediklerini belirterek, ziyaretlerde fırsat buldukça MHP iktidarında Trabzon’a  yapacaklarını vatandaşlara anlattıklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim