• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671
 • Trabzon 17 °C
 • Giresun 14 °C
 • Ordu 15 °C
 • Rize 13 °C
 • Gümüşhane 5 °C
 • Samsun 12 °C
 • Bayburt 2 °C
 • Artvin 10 °C

Koray' Aydın'dan "Biz Gerçekçi Vaatlerde Bulunuyoruz!"

Koray' Aydın'dan "Biz Gerçekçi Vaatlerde Bulunuyoruz!"
MHP Trabzon 1. Sıra Milletvekil adayı Koray Aydın Ak Parti'nin 2011 yılında açıkladığı çılgın projeleri eleştirdi.
Koray' Aydın'dan Koray' Aydın'dan

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, seçim çalışmalarını Trabzon Ortahisar'da sürdürdü. Trabzon'un önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Pazarkapı'ya MHP'li hanımlarla çıkarma yapan Koray Aydın'a MHP'nin Merkez İlçe eski Başkanı Cemal Özçelik de eşlik etti Koray Aydın, MHP'nin bütün unsurlarıyla, tam bir birlik, beraberlik ve kaynaşma ruhuyla hedefe kilitlendiğini, MHP'de yöneticilik yapmış kardeşlerimizin çalışmalara aktif bir şekilde katılmasının vatandaş nezdinde çok olumlu karşılandığını belirtti. MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, esnafın ve görüştüğü vatandaşların sorunlarını dinledi, MHP'nin seçim beyannamesinde ortaya koyduğu vaatleri anlattı.
AKP iktidarının 2011 yılında açıkladığı çılgın projeleri hatırlatan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, "Hatırlayın, bundan 4 yıl önce gittikleri her yerde çılgın projeler açıkladılar. Büyük bir reklam ve algı operasyonuyla bütün yayın organlarında günlerce kampanya yaptılar. Ankara'ya, İstanbul'a 100 bin konutluk yeni şehirler kuracaklarını, şehir hastanelerini bitireceklerini, işsizliği yüzde 5'in altına düşüreceklerini, uçak yapacaklarını vaat ettiler. Bugün gelinen noktada bütün bunların hiç biri gerçekleşmiş değildir. İşsizlik 2001 yılında yüzde 6 iken, bu gün yüzde 11'ler düzeyindedir. AKP'nin tek başına iktidar olduğu, yani hiç bir bahanesinin olmadığı 13 yıl boyunca işsizlik ortalaması yüzde 10'un altına inmemiştir. Türkiye büyüyorsa neden işsizlik düşmüyor? Türkiye, AKP döneminde ithalata ve borca dayalı büyüme modelini seçerek, sadece Türkiye'nin borçlarını büyütmüş, yandaşlarını zengin etmiştir. MHP üretime dayalı büyüme modelini teklif etmektedir. Türkiye'nin çılgın değil, akıllı ve gerçekçi projelere ihtiyacı vardır." dedi. MHP'nin esnafa, çiftçiye, işçiye, kamu çalışanlarına, asgari ücretlilere, köylüye ve toplumun bütün kesimlerine dönük vaatleri olduğunu bildiren Koray Aydın, "MHP toplumun her kesimini kucaklamaktadır, her kesime yönelik vaatleri vardır ve kaynağı da sağlamdır." dedi. Seçim beyannamesi ve vaatlerin hazırlanmasında Türkiye'nin önde gelen ekonomistlerinin ve bilim adamlarının görev aldığını anlatan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, yakından tanıdığı Devlet Bahçeli'nin yapılamayacak bir vaadin altına asla imza atmayacağını söyledi. Vaatlerin kaynağı yok tartışmalarına da değinen Koray Aydın, "MHP'nin vaatlerini gerçekleştirmek için gereken kaynak yaklaşık 70 milyar liradır. Türkiye daha kısa bir zaman önce hiç üstüne vazife olmadığı halde Saray-Merkez Bankası kavgasıyla, kur artışı nedeniyle 60 milyar liranın üzerinde zarar etmiştir.
 
Hiç yoktan yere meydana gelen bu zarar, MHP'nin vaatlerinin tutarına yakındır. Saray-Merkez Bankası kavgasında birilerinin zengin edilmesini sağlayan döviz kuru kavgasının hesabını kim verecek? Bu zarar nereden karşılanacak? Dış borçlara ek yük getiren bu kaynak nereden bulunacak?" diye sordu. Suriyeli göçmenler konusuna da değinen Koray Aydın, "Biz elbette ki millet olarak misafirperveriz. Ülkemizdeki kayıtlı Suriyeli göçmen sayısı 2 milyondan fazladır. Suriyeli göçmenlere harcanan kaynak 15 milyar lirayı aşmıştır. Bu kaynak nereden bulunmuştur? Demek ki bir takım mecburiyetlere ve önceliklere göre kaynakları yönlendirmek mümkündür." şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim