• BIST 104.123
 • Altın 145,971
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 21 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 18 °C
 • Gümüşhane 10 °C
 • Samsun 22 °C
 • Bayburt 14 °C
 • Artvin 21 °C

Koray Aydın'a Mersin'e Büyük Destek

Koray Aydın'a Mersin'e Büyük Destek
Aydın, bir takım ziyaretler için gittiği Mersin'de partililerle bir araya geldi.
Koray Aydın'a Mersin'e Büyük Destek Koray Aydın'a Mersin'e Büyük Destek

Eski MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, parti içinde bir olağanüstü kongre talebinin bu kadar kitleselleşmediğini belirterek, "Bunun Türkiye çapında büyük bir kitleselleşmeye yöneldiğini, tabanın neredeyse yüzde 90'ının bu işin arkasında olduğunu, destek verdiğini biliyor ve gözlemliyorum" dedi.
 
Aydın, bir takım ziyaretler için geldiği Mersin'de partililerle bir araya geldi. Burada partililerle selamlaşıp sohbet eden Aydın, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı.
 
Aydın, yaptığı açıklamada, Mersin'in Türk siyasetinde önemli bir yeri olduğunu, kendisinin de daha önce siyasi çalışmalar ve bir takım özel işleri için Mersin'e geldiğini söyledi.

Mersin'in siyasi havasını ve nasıl teneffüs edildiğini bildiğini ifade eden Aydın, "Bugün Mersin'de arkadaşlarımızın bizim başlatmış olduğumuz harekete ilgi ve alakası beni ziyadesiyle memnun etti. Çünkü güneyin nabzını tutmak için buraya geldik. Burada atan nabzın bütün güneyi kapsayacağını biliyorum. O bakımdan buradaki hareketlilik heyecan, umut verici" diye konuştu.
 
Milliyetçi Hareket Partisi'ndeki olağanüstü kongre talebinin kişisel bir talep olmadığını belirten Aydın, şöyle konuştu:
 
"Yani MHP'ye gönül vermiş milyonlarca insanın ortak bir talebi şeklinde tezahür etti. Tabanımız bunu benimsedi. Bu şimdi büyük bir yürüyüşe dönüştü. Ben bunun adına iktidar yürüyüşü diyorum. Yani bu artık bir iktidar yürüyüşüdür. Çünkü hiç bir zaman parti içinde bir olağanüstü kongre talebi bu kadar kitleselleşmemiştir. Bunun Türkiye çapında büyük bir kitleselleşmeye yöneldiğini, tabanın neredeyse yüzde 90'ının bu işin arkasında olduğunu, destek verdiğini biliyor ve gözlemliyorum. O bakımdan MHP'de bu dip dalganın mutlaka Milliyetçi Hareket Partisi'nde bir değişiklikle sonuçlanacağını söyleyebiliriz. En azından ben böyle düşünüyorum, böyle tahmin ediyorum. Çünkü bu böyle geçici bir heves değil. Yani seçim bitti işte şok yaşadık. Bir tepki koyalım tarzında değil. Yani bu biçimleniyor, şekilleniyor bir ortak hedefe kitlenme şekline dönüştü. Dolayısıyla bu sahiplenme ben aynı zamanda Türkiye'nin geleceğine duyulan kaygıların MHP'nin kurumsal kimliğinde bir umuda dönüştüğünü gördüm. Çünkü buna halkımızın ihtiyacı var. Çünkü aslında kerhen AKP'ye oy veren milyonlar var. Kerhen diyorum aslında bunu ben demiyorum bunu bütün araştırmalar söylüyor. O bakımdan kerhen oy veren bu kitleler ve şu anda daha önce AKP'ye oy vermiş olan insanlar Türkiye'nin nasıl bir bataklığa saplandığını, nasıl bir çıkmaz sokağa girdiğini, iyi olan hiçbir şeyin kalmadığı bir Türkiye manzarası içinde artık siyasetten bir şeyler yapmanın bir zaruret olduğunu halkımız da görüyor."

Aydın, sadece Milliyetçi Hareket Partisi'nden ve onun tabanından destek almadıklarını, hemen hemen bütün parti tabanlarından Milliyetçi Hareket Partisi'ne karşı büyük bir ilgi ve alakanın olduğunu vurguladı.
 
Dik duruşlu bir Milliyetçi Hareket Partisi'nin Türkiye'nin siyasi geleceğini şekillendireceğini anlatan Aydın, "Artık Türkiye'de her şey hukuk dışına çıktı. Oldu bittiler ile oluyor. Zorbalıkla karşı karşıyayız. Yani bu zorbalık nereye kadar devam edecek. Artık bu milletin bu olaya bir el koyması 'bu kadar da olmaz yetti artık demesi' gerekiyor. O bakımdan işte o yetti artık sözünün Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurumsal kimliğinde şekillenebileceği, işte bu atılan adımları ben şahsen önemsiyorum, ciddiye alıyorum. Siyasi hayatımın geleceği bakımından da önemli buluyorum" ifadelerini kullandı.
 
Aydın, daha sonra partililere hitap etti.
 

Öte yandan, Mersin Bölge Trafik önünde Aydın'ı karşılamak için bekleyen grubun yanına gelen ve protesto amacıyla pankart açmaya çalışan 8 kişi emniyet ekiplerince olay yerinden uzaklaştırıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim