• BIST 107.348
 • Altın 151,590
 • Dolar 3,6566
 • Euro 4,2988
 • Trabzon 16 °C
 • Giresun 16 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 15 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 18 °C
 • Bayburt 4 °C
 • Artvin 8 °C

"Kimin Yeğeni Olursa Olsun, Ayrıcalık Yok"

"Kimin Yeğeni Olursa Olsun, Ayrıcalık Yok"
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, açıklamalarda bulundu.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni Atilla Kılıçdaroğlu’nun işten çıkarılmasıyla ilgili olarak, “Kimlerin yakını olursa olsun, kimlerin yeğeni olursa olsun, kimseye özel ayrıcalık olarak Atakum Belediyesi adına tanıma lüksümüz yok” dedi.
İşini aksatanlar, işe gelmeyenler ve iş esnasında başka işlerle meşgul olanlar hakkında tutanak tutularak gerekli işlemlerin yapıldığını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi’nde 600 personel var ve bunun yaklaşık 250 kişi şirket işçisi. Önceki dönem mevcut belediye başkanı arkadaş, Atakum Belediyesi’ne ait Atakum imar inşaatı batırdığından dolayı mevcut işçileri Atakum İmar İnşaat üzerinden değil de, başka bir özel firma ile anlaşıp, o şirket üzerinden alıp belediye bünyesinde çalıştırıyordu. Atilla Kılıçdaroğlu da o 250 kişiden bir kişiydi” diye konuştu.

"ATİLLA KILIÇDAROĞLU’NU SOKAKTA GÖRSEM TANIMAM"
Yönetime geldikleri tarihten sonra Atakum Belediyesi’nin aktif çalışmamasını masaya yatırdıklarını ifade eden Başkan Taşçı, “Bu manada belediye bünyesinde, personel bazında gerek memur gerek kadrolu işçi gerekse şirket işçisi olmak üzere bütün çalışan personeli irdelemeye aldık. İşlerini aksatanlar, işlerine gelmeyenler, iş esnasında başka işlerle meşgul olan kişiler hakkında bütün birim müdürlüklerin öncelikle uyarmaları daha sonra da tutanak tutmaları noktasında talimatlarımızı verdik. Birim müdürlüklerimiz ile yapmış olduğumuz toplantılar doğrultusunda işe gelmeyen, işi savsaklayan, tembellik yapan kişileri uyarmalarını ve hatta onlara tutanaklar tutulacağını kendilerine bildirdik. Müdürlerimiz bu talimatlar doğrultusunda bu tarz oluşumlar içerisinde oluşan personellerimize gerekli uyarıları yaparak tutanaklarını tutup işlemlerini yaptılar. Bunlardan biri de biz dün basından öğrendiğimiz Atilla Kılıçdaroğlu imiş. Atilla Kılıçdaroğlu bizi üzen ve dün basında çıkan habere göre, benim makamıma gelip, benim onu işten kovacağım noktasında kendi yüzüne karşı ‘Atakum Belediyesi’nden defol git’ tarzı söylemde bulunmuşum. Bu kesinlikle yalandır. Ben Atilla Kılıçdaroğlu’nu sokakta görsem tanımam. Ancak rutin olarak bütün personeller üzerinde yapılan bir işlem doğrultusunda ve birim müdürünün verdiği bilgiler doğrultusunda bu kişi de işe gelmeyen, tembellik yapan bir personelimiz olduğundan dolayı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından tutanak tutulmuş ve bağlı bulunduğu şirkete işten çıkarılması doğrultusunda bilgisi verilmiş. Kesinlikle personelimiz arasında ayrım söz konusu değildir. Biz hatta kendi partilimiz olan işçilerimize bile uyarılar yapılmış ve aynı işlemlerde onlara yapılmıştır” şeklinde konuştu.

“AYRICALIK TANIMA LÜKSÜMÜZ YOK”
Herkese eşit mesafede ve uzaklıkta olacaklarını belirten Başkan Taşçı, “Kimlerin yakını olursa olsun, kimlerin yeğeni olursa olsun, kimseye özel ayrıcalık olarak Atakum Belediyesi adına tanıma lüksümüz yoktur. Şayet böyle bir lüksü tanırsak Atakum halkına en büyük ihaneti yapmış oluruz. Herkese eşit mesafede ve eşit uzaklıkta olacağız. Onun için Atilla Kılıçdaroğlu’na yapılan işlem aynı şekilde eşit mesafede ve eşit uzaklıkta yapılan bir işlemdir. Kesinlikle kendisine özel bir ayrıcalık yönünde uygulama yapılmamıştır” ifadelerini kullandı.

“SOYADIM KILIÇDAROĞLU OLDUĞU İÇİN İŞTEN ATILDIM”
İşten çıkarılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni Atilla Kılıçdaroğlu, “Ben Zabıta Müdürlüğü Telsiz Merkezi’nde çalışıyordum. Herhangi bir siyasi çalışmam olmadı. Ekmek parası için çalıştım. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni olduğum için benim iş hakkımı feshettiler. Demek ki, adamlar benim soyadımdan korkuyorlar. Bununla ilgili avukatıma vekalet verdim ve hukuki süreci başlattım. Hukuk devletinde yaşıyorsak, haklarımı sonuna kadar arayacağım” açıklamasında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim