• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 16 °C
 • Giresun 11 °C
 • Ordu 12 °C
 • Rize 11 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 14 °C
 • Bayburt 5 °C
 • Artvin 11 °C

Kim Yalan Söylüyor..!

Kim Yalan Söylüyor..!
Bu Bir Tayfa Haber Haberidir..
Kim Yalan Söylüyor..! Kim Yalan Söylüyor..!

Trabzonspor'un resmi internet sitesi 15.07.2014 tarihinde Vahid Halilhodzic ile iki yıllık sözleşme imzaladık diye duyuru yaparken, bugün LigTV'de Vahid Halilhodzic "Trabzonspor ile bir yıllık sözleşme imzaladım" dedi..

Trabzonspor bütün bu maceraya bir yıllık sözleşmeyle mi çıktı? Bu işin aslı nedir? Sözleşme bir yıllık ise neden iki yıl olarak duyuruldu?


VAHİD HALİLHODZİÇ'İN LİG TV'DE 06.10.2014 TARİHİDNE YAPTIĞI KONUŞMA...

BU PROJE BENİMLE, BAŞKANIN PROJESİ"
Trabzon'da kalır mıyım, kalmaz mıyım bu soruları kendime sormuyorum bile. Ben baskıyı severim. Baskının olmasını severim. Sabahtan akşama kadar başarı için çalışırım. Olursa ne güzel hem benim hem de Trabzonspor için. Olmaz sa bu durum benimm için ilk değil. Daha önce bu baskının altından kalkabildim. Yarın başkana teşekkürler ben gidiyorum desem bile bunun yeri ve zamanı yanlış değildir. O yüzden ben Trabzonspor'la 1 yıllık sözleşme imzaladım. Daha uzun vadeli sözleşme imzalardım ama kulübü de zora sokmak istemedim. Başarılı olursak oturur konuşurur anlaşırız. Ama olmazsa arkadaşça ayrılırız. Bitirebiliriz de... Bu proje benimle başkanın projesi.

Trabzonspor'un resmi internet sitesinde 15.07.2014 tarihinde giren o haberin tam metni..

Teknik Direktörümüz Vahid Halilhodzic için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde imza töreni düzenlendi. 

Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da katılımıyla düzenlenen imza töreninde yeni Teknik Direktörümüz Halilhodzic 2 yıllık mukaveleye imza attı.

Toplantıya Türkçe “Merhaba” diyerek başlayan Halilhodzic’in ardından Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu konuştu. Dünya Kupası öncesinde Vahid hoca ile anlaştıklarını belirten Hacıosmanoğlu, “Bu süreçte istişare halindeydik sürekli. Herkes Dünya Kupası sonrasında aldığı tekliflerden sonra Trabzon’a gelip gelmeyeceğini konuşuyordu. Kanaat gelmeyeceği yönündeydi. Hocamıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Dostluğa verilen değerin önemini yitirdiği bir dönemde inancımızı kendisine karşı kaybetmemiştik. Tekrar bizi onurlandırdı. Düzenin maddiyat üzerine kurulduğu dünyada bizim teklifimizin üç katını reddetmesini örnek bir tavır olarak değerlendiriyorum. Türkçede buna Adamlık denir. Gönül bağımız eskiye dayanıyor. 2006’da hocaydı. O gün kurduğumuz bağlar bugün de devam ediyor. Temennimiz ömrümüzün sonuna kadar sürmesi. Gerek ilk görev dönemimden ayrıldığımda, gerek sonraki süreçte hep örnek gösterdiğimiz Boşnak Vahid hocanın tespitleri vardı. Trabzon camiası güçlü bir camia, büyük bir camia, kalıcı başarıları yakalayabilecek bir camia. Köklü değişikliklere ihtiyacı var. O dönemki şartlarda geçici başarılar yakalanabileceğini, kapıdaki bekçiden, en yukardaki başkana kadar anlayışın değişmesi gerektiğini söylemişti Hocamız. Biz de bu sözleri hep örnek göstermiştik. Bu tespitleri hocamız 8 aylık görev süresinde tespit etmişti. Bu tespitlerdeki aksaklıkları gidermeyenleri o gün hain olarak ilan etmiştik. Bugün Vahid hocamız tekrar burada. Biz yarın görevde olmayabiliriz. Ancak hocamız kalıcı başarıları sağlayacak zemini inşallah bulur. Buna herkesin yardım etmesi gerekir. Bunu diliyoruz. Kendisinin rahat çalışması için her türlü desteği vermek durumundayız. Uzun yıllar kurulması gereken sistemle kalıcı başarıları yakalamak için gerekli desteği verirsek sportif anlamda karşılığını alırız. Hem Trabzonsporumuza hem de Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. Her türlü amacın para kazanmak olduğu dünyamızda ve özellikle bizim ülkemizde bizden çok daha güçlü takımların büyük tekliflerine rağmen Trabzonspor’u tercih ettiği ve bize 8 yıl önce vermiş olduğu sözü yerine getirdiği için kendisine şükranlarımı sunuyorum. Bu mübarek günde kendisine canabı Allah’tan başarılar diliyorum.” dedi.

Teknik Direktörümüz Vahid Halilhodzic ise basın mensuplarını selamlayarak konuşmasına başladı. Halilhodzic, “Sizlerden özür diliyorum. Yapmam gereken bir takım işler vardı. Bu nedenle geç kaldım. Geç kalmayı hiç sevmem. Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da söylediği gibi 8 yıl önce verilmiş bir sözüm vardı. Bir takım kişisel düşüncelere sahip oldum. İbrahim başkana yalan söyleyemezdim. Çünkü kendisine söz vermiştim. Birçok teklif aldığım doğru. Eğer başka yere gitmiş olsaydım vicdanım rahat olmayacaktı. Kendim için en mantıklı olan kararı aldım ve bu da Trabzonspor’a gelmekti. İkinci bir kez sizlerle birlikte çalışmaya karar verdim. Burada iyi bir iş çıkarmaya geldim. Trabzonspor’un başarılar kazanması için buradayım. Siz medya mensuplarıyla bir araya geldiğim bu ilk buluşmada ricam şudur ki sizlerle iyi çalışabilmeyi umut ediyorum. Herkes karşı tarafa saygı göstererek çalışmalı. Türkiye’de ve daha da üzerinde Trabzon’daki medyanın nasıl işlediğini biliyorum. Her iki tarafın da uyumlu çalışabilmesi için karşılıklı saygı şart. Trabzonspor’un antrenörü olmaktan dolayı eleştiriler mutlaka alacağım. Her antrenör gibi arkamdan iyi şeyler konuşulmasını isterim. Ancak bunun da mümkün olmadığını biliyorum. Bu benim için büyük bir sorun değil. Benim en büyük kaygım Trabzonspor’dur. Sizlerle profesyonel bir ilişki içerisinde olmak istiyorum. Kulüp medya iletişim direktörü aracılığıyla her türlü sizlerle birlikte olacağım. Demokratik bir ülkede her türlü eleştiri kabul edilebilir. Ancak bu eleştiri yalan, hakaret ya da aileye yapılan saldırıya dönüşürse olayın boyutu farklılaşır.  Bir kez daha söylüyorum. Arkadaşım ve dostum İbrahim başkanla bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Dünden bu yana çalışmamızı daha da iyileştirmek için ne yapmam gerektiği konusunda epey bilgi edindim. Çalışmaktan korkmuyorum. Taraftarların geldiğim gün gösterdiği teveccühe teşekkür ediyorum. Ben üzerime düşeni en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Trabzonspor’un iyi bir sezon geçirmesi için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Vahid Halilhodzic toplantının devamında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Monaco’dan 5 milyon Euro’luk teklif aldığınızı duyduk. Bu doğru mu?

Birçok teklif aldım. Gerek Avrupa, gerek bir çok elit takımdan çalışma teklifi geldi. Hatta Amerika’dan da bir çok kulüpten teklif geldi. Şimdi bunlar hakkında konuşmak istemiyorum. Çünkü Trabzonspor için çalışmaya geldim. Bu benim kararımdı. Bir çok yerden teklif almak gurur vericiydi. Şuandan itibaren tek endişem Trabzonspor’un başarılı olması. Teklif edilen rakamlar iyiydi ama benim verdiğim söz paranın ötesindeydi.

Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu bazı kulüplerin Halilhodziç konusunda kendilerine tazminat ödeme teklifi geldiğini açıkladı.

8 yıl önce gelirken bir hedefiniz vardı. Hangi hedefi tamamlayamadınız, bugünkü hedefiniz nedir?

Trabzon’a ilk geldiğimde tesadüfen buradaydım. Fransa’yı bir an önce terk etmek istiyordum. Benimle de ilk temasa geçen Trabzonspor’du. O dönem Beşiktaş, Trabzonspor’un iki katını teklif etmişti. Ancak Trabzonspor’a söz vermiştim daha öncesinde. Bu şekilde çalışan belki tek çılgın benimdir. Bu benim ve benim çalışma tarzım. Şimdi yeniden buradayım. Bu gelişimde İbrahim başkan ve diğer yöneticilerle konuştum. Başarılı bir takım oluşturma konusunda mutabıkız. Geçen yıldan daha başarılı olacak bir takım yaratacağız. Belki Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak sonuçlar alacağız. Ancak benim başarmak istediğim bunların çok üzerinde. Ancak bu tek başıma benimle doğrudan ilgili değil. İyi bir takım oluşturmaya çalışacağız. Bu takım üç İstanbul takımıyla mücadele edecek. Başarıp başaramayacağımızı zaman gösterecek.

8 Yıl önce de birlikteydik. Görüyoruz ki hedeflerinizle birlikte daha sağlam bir yapıyla geri dönmüşsünüz. Özveriniz için ayrıca teşekkürler. Bildiğimiz bazı teknik özellikleriniz var geçmişe yönelik. Bir mağlubiyet sonrası futbolcularınızı göstererek maaş almaya koşuyorlar ancak topun peşinde koşmuyorlar ifadeniz vardı. Bu dönemde de aynı tutumunuz devam edecek mi oyunculara karşı?

Futbola hayranım. Ona aşığım. Futbol bana çok şey verdi. Bugün başka yerde çok daha fazla para kazanabilirdim. Bugünkü zenginliğimi futbola borçluyum. İdmana geldiğim her gün büyük bir mutluluk ve keyifle geliyorum. Büyük bir kazanma azmim var. Çalışacağım son güne kadar bu böyle olur. Futbol adına hırsımı kaybettiğim ve sadece parayı düşündüğüm gün futbolu bırakacağım. İyi bir şekilde yaşamak için yeterince param var. Her şey para da değil. İçinde yaşadığımız toplumda paranın getirdiği güç hepimizi sarmış durumda. Bunu kabul ediyorum. Çalıştırdığımız futbolculara bu azmi, disiplini ve özveriyi aşılamak bize parayı da, başarıyı da getirecektir. Benim gibi düşünen çok az sayıda antrenör ve futbolcu var.

Parayı çok konuştuk sanıyorum. Hayat için para önemli ancak her şey değil. Futboldan ve yapacağımız işten konuşmayı tercih ediyorum. Gerek antrenörlük ve gerekse futbolculuk kariyerimde öncelikli olarak parayı düşünmedim. Buna karşın iyi paralar kazandığımı da saklamayacağım. Ben kendi kazanma azmimi kendim yaratırım. Cezayir’de çok çok büyük futbol tutkusu yok. Ama Cezayir de Trabzon halkı gibi futbolu seviyor. Dünya kupasında gördünüz, çok iyi hazırlandık. Şampiyon olan takımı neredeyse mağlup edebilirdik. Bunlar küçük şeyler. Bugün buradayız. Trabzon’da yeni bir kazanma azmimiz var. Hırsımız var. Futbolda sadece zirvede kalanlar konuşulur. Vasat ya da vasatın altındaki başarı beni ilgilendirmiyor. Zirveden olmak için çok ama çok çalışmak gerekiyor. Bunun için rekabet gerekli. Benim için kazanma hırsı hiçbir şekilde azalmış değil. Dostum İbrahim’e bu konuda asla ihanet edemem. Başarılı olabilecek miyiz bugün bilemiyorum. Ancak hiç şüpheniz olmasın ki yapacağımız çok iş var.

Üst düzey bir teknik adam olarak Türk futbolu dışarıdan nasıl görünüyor. Türk futbolun bir sıkıntısı var. Bu sıkıntının bir ayağı da Trabzonspor. Bu konu Avrupa’da nasıl konuşuluyor. Bir de Trabzonspor kadrosunun eksikleri neler?

Burada çok soru var. Dürüstçe söylemem gerekirse bir parça Trabzonspor’u izledim Türk futboluyla ilgili Türkiye’nin Dünya kupasında olmaması normal değildi. Gerek antrenör gerekse yöneticilerin Türk Futbolunun Dünya Kupası’nda olmamasını sorgulaması gerekiyor. Her Dünya Kupası’na Türkiye katılabilmeli. Türkiye’deki bazı yöneticiler hemen sonuca gitmek istiyor. Bazı kulüp yöneticiler de kariyerinin sonuna gelmiş futbolculara inanılmaz paralar ödüyorlar. Bu benim için doğru bir politika değil. Bunu daha çok İstanbul’un üç büyük kulübü yapıyor. Ekonomik durumlarının iyi olması bunu yapmalarını sağlıyor. Bu kadar büyük yatırımlara rağmen Avrupa kupalarında yeterli sonuçlar alınamıyor. Trabzonspor’un daha önceki sezonda oynadığı maçlarla ilgili kasetler izledim. Şuan yeni transferler yapabilmek için oyuncu isimleri üzerinde çalışıyoruz. Çok iyi 3-4 oyuncu almamız gerekiyor. Buraya gelebilecek oyuncular olmalı. Sıkı bir çalışmayla iyi bir takım oluşturabileceğimizi düşünüyorum. Sonucu şimdiden kestirmek zor. İbrahim başkanın ulaşmak istediği hedefler son derece yüksek. Şampiyonlar Ligi’nde oynamamızı istiyor. Dünya Kupası’ndan sonra en güzel lig Şampiyonlar Ligi. Söz vermek çok kolay bir şey. Bugün oyuncularıma başkanın ve benim hedeflerimin yüksek olduğunu söyledim. Aynı kazanma hırsının oyuncularda da olması gerektiğini söyledim. Bu noktadan sonra herkes elinden gelen gayreti göstermek zorunda.

Cezayir’de üç yıl geçirdiniz. Ayrılırken sizin için bir imza kampanyası başlatıldı. Devlet üst düzey yetkilileri de sizden ayrılmamanız konusunda ricacı oldu. Bu konularda birşeyler söylemek ister misiniz?

Cezayir’de aldığımız başarılardan gurur duyuyorum. Cezayir Milli Takımı başına geldiğimde Afrika takımları içerisinde 11. Sıradaydı. Bugün 1. Sıraya ulaşmış durumda. FIFA’da 52. Sıradaydı Cezayir. Elde ettiğimiz sonuçlar sonrasında 12. Sıraya yükseldik. Bunun arkasında önemli bir çalışma vardı. Gerek Brezilya gerek Avrupa ülkeleri vatandaşları Cezayir’in performansını büyük bir keyifle izledi. Sadece sonuçları değil oyunumuzu da beğendiler. Bunun arkasında üç yıllık bir çalışma vardı. Brezilya’dan döndüğümüzde Cezayir Devlet yetkilileri tarafından çok iyi karşılandık. Bu benim için büyük bir mutluluktu. Cezayir Cumhurbaşkanı ve Başbakanıyla 45 dakikalık görüşmelerim oldu. Bu herkesin hoşuna gider. Taktir edilmek güzeldi. Cezayir Milli Takımı’ndan ayrılmak kolay olmadı. Gitmemi istemediler. Ancak ben kararımı almıştım ve bugün Trabzonspor’dayım. 8 Yıl önce tekrar buradaydım. Taraftarlar beni unutmamışlar. İbrahim başkan ve Burak Bey olsun, gerek siz basın mensuplarını da unutmuş değilim. En çok unutmadığım kişiler beni en çok eleştirenlerdi.

Colman ve Malouda konusunda neler düşünüyorsunuz? Cezayir Milli Takımı’ndan oyuncu almayı düşünüyor musunuz?

Colman ve Malouda bizlerle çalışmaya başlayacaklar. Geçen sezon iyi bir sezon geçirmediklerini biliyorum. Hazırlık döneminden sonra onlarla ilgili kararımı almak istiyorum. Öncelikle onlarla biraz konuşmak istiyorum. Çünkü iyi oyuncular olduklarını biliyorum. Bazıları iyi oynamadı, bazıları da iyi bir tutum ve davranış içinde değildiler. Bu sabah yaptığım toplantıda da bazı hususların altını çizdim. Onlara buraya sadece para kazanmaya değil, iyi çalışmaya, iyi sonuçlar almaya ve örnek bir tavır içerisinde olmaları gerektiğini söyledim. Bunları kabul etmeyenler gidebilir. Yeni oyuncularla ilgili konuşmak şuan için zor. Konuşulan rakamlar çok inanılmaz düzeyde.  Trabzonspor’un Beşiktaş ya da Galatasaray’ın verdiği çılgın rakamları verme durumu yok. Transfer sezonunu sakin yürütmek gerek. Bununla birlikte 3-4 belki de 5 oyuncu almamız gerekiyor. Ancak tabi ki makul fiyatlarla.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Flaş Tartışma!18 Mart 2016 Cuma 20:06
 • Cardozo Gidiyor Mu? Resmi Açıklama Geldi...11 Şubat 2016 Perşembe 12:42
 • Usta: 'Türk Futbolunda Yeni Bir Dönem Başlıyor'09 Aralık 2015 Çarşamba 10:20
 • Erman Toroğlu: ''Bu Trabzonspor Hesap Bozar''23 Ağustos 2015 Pazar 03:29
 • Çalımbay İmzayı Attı16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Galatasaray’a Mı Gidiyor?16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Şampiyon Yurda Döndü16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Akhisar Belediyespor Artık Ona Emanet16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Demirören’den Fatih Terim’e Yöneticilik Teklifi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Milliler İtalya’yı Yenerek Turu Garantiledi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim