• BIST 104.123
 • Altın 145,814
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 22 °C
 • Giresun 20 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 19 °C
 • Gümüşhane 11 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 9 °C
 • Artvin 17 °C

Kaybolan Arkadaşları İçin Seferber Oldular

Kaybolan Arkadaşları İçin Seferber Oldular
İzmir’in Çeşme ilçesinde 7 gün önce botla denize açıldıktan sonra kaybolan 20 yaşındaki Orhan Bingöl’ü bulmak için arkadaşları da seferber oldu.
Kaybolan Arkadaşları İçin Seferber Oldular Kaybolan Arkadaşları İçin Seferber Oldular

Geçtiğimiz cuma gününden bu yana haber alınamayan 20 yaşındaki Orhan Bingöl’ü arama çalışmalarını sahil güvenlik, AKUT ve AFAD denizde sürdürürken, arkadaşları da karadan çalışmalara destek veriyor. Yağmur çamur dinlemeden seferber olan gençler, Orhan bulunana kadar aramaya devam edeceklerini belirtti. Orhan’ın arkadaşlarından Umut Akdağ profesyonelce olmasa da ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Grup halinde dolaşıyoruz. Biri görmezse diğeri görür diye umuduyla kalabalık dolaşıyoruz. Bakabileceğimiz, girebileceğimiz her yere giriyoruz. Tabi bu işte profesyonel değiliz ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Biz bunu yapmak zorunda hissediyoruz kendimizi. Ama yok. O bizim canımızdı. Denizde yok, karada yok, biz bulamıyoruz. Gören duyan olursa haber vermesini rica ediyoruz” diye konuştu.

Olayın olduğu ilk gün işini gücünü bırakıp Tekirdağ’dan İzmir’e gelerek Orhan’ı aramaya koyulan Mehmet Aras ise, Orhan’ın hiçbir izine rastlayamadıklarını ifade etti. Aras, “20 yaşında bir genç, birkaç gün sonra askere gidecekti. Her şeyden öte ben bir can olarak bakıyorum bu olaya. Devletin kurumları çalışıyor, biz de kendi çabamızla dağa taşı, kıyıları, taşların arasını, denizin her köşesini arıyoruz. Bu saatten sonra en azından bir dikili taşı olsun hiç değilse, iyi bulmak istiyoruz. Temennimiz denizden çıkması ama hiçbir şeyine rastlayamıyoruz. Denizden çıkmayınca karada olma ihtimalini düşünerek kayıp ilanı verdik. Sadece köylere değil, her mahalleye, her güzergaha, her yere ilanları astık, asmaya da devam edeceğiz. Biz denizde bulamadık diye bu olay bitti gözüyle bakmıyoruz. Sonuçta bir insan, yaşanan olayın saati itibariyle de biraz şaibeli bir olay. Saat çok geç, karanlık. Artık kayıp durumuna düştü, denizde bulamıyoruz çünkü. Denizde bulunamaması şüphelendiriyor. Arama kurtarma ekipleri de bu insan boğulduktan en az 48 saat sonra deniz dışarı vurur diyorlar ama yok” dedi.

“ARAMALARIN BIRAKILMASINI İSTEMİYORUZ”

Orhan’ın beraber yatıp kalktığı canciğer arkadaşı olduğunu söyleyen Bülent Dürüst de, gece gündüz, yağmur çamur demeden aradıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Hava muhalefeti nedeniyle denize çıkamıyoruz. Bende bugün malzemelerimi getirmeme rağmen giremedim. Biz istiyoruz ki devlet kuruluşları bize daha çok yardımcı olsunlar. Aramaları bırakmasınlar. Çünkü hala bulunmadı. Deniz polisimiz sağ olsun denizin dibini de taramış. Bu denizde değilse aklımıza küçük de olsa bir umut var. Bu umut, gece karaya çıkmış, yolu bulmaya çalışırken ayağını burkmuş bir yerde kalmış olabilir. Bu Gerence Körfezi’nde daha önce 570’e yakın vaka oldu ve bunların hepsi bulundu, Orhan’ın da denizdeyse eğer bulunması gerekiyordu. Bulunmadığı için biz aramaların bırakılmasını istemiyoruz. Deniz polisi ve AKUT’un da yardımcı olmasını istiyoruz. Çünkü biz bırakmayacağız. Bulana kadar arayacağız. Burası küçük bir yer, biz buralarda bir yerlerde olduğuna inanıyoruz.”

Gerence’ye yakın köylere ve her güzergaha kayıp ilan afişleri astıklarını belirten Dürüst, sosyal paylaşım sitelerinden de Orhan’ın bulunması için seferberlik başlattıklarını ifade etti.

Orhan’ı bulana kadar arayacaklarını ifade eden Orçun Bingöl de, aramaların sonlandırılmaması gerektiğini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim