• BIST 104.123
 • Altın 145,971
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 20 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 22 °C
 • Gümüşhane 17 °C
 • Samsun 21 °C
 • Bayburt 13 °C
 • Artvin 20 °C

"Işid’in İslam’la Alakası Olamaz"

"Işid’in İslam’la Alakası Olamaz"
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İŞİD’in İslam’la akalası olamaz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tay...

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İŞİD’in İslam’la akalası olamaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu’nda konuştu.İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

"Manevi bir değeri alıp yerine maddi bir değer koyduğunuzda insan onunla tatmin olmuyor. Tatmin, kanaat duygusu yok oluyor. Bunların yerine koyan zevkler ve değerler ise insanoğlu tatmin etmiyor, doyurmuyor. İnanın asla da mutlu ve huzurlu yapmıyor. Zengin olmak insanın mutlu, huzurlu olmasını sağlamıyor. Uyuşturucunun tam da böyle bir noktada devreyle girdiğini görüyoruz. Amaçları idealleri elinden almış olanlar çareyi kendilerini uyuşturmakta buluyorlar. Kendilerine bir istikamet aydınlık çizilmeyen o çocuklar oluşan boşluğu başka şeylerle doldurmaya çalışıyorlar. Bu bazen uyuşturucu bazen şiddet oluyor bazen örgüttü şiddet oluyor. Dünya barışını tehdit eden küresel bir terör meselesi var, herkes sonucu konuşuyor, olayların buraya nasıl geldiğini kimse konuşmuyor, Ortadoğu’da devam eden terör olaylarını İslam’la bir tutmak gerçeğe aykırıdır.

IŞİD terör örgütü Ortadoğu’da kendine göre mücadeleyi verirken, 32 yıldır devam eden PKK dünyayı neden rahatsız etmiyordu. Bu sadece benim ülkemde değil Avrupa’da da bu terör örgütünün uzantısı var. Avrupa niçin bu örgütten rahatsız olmadı neden mücadele etmedi. Çünkü onların isimlerinde İslam yoktu. Bu IŞİD’in de İslam ile alakası yoktur. Dinimizin kitabında bu örgütlere kattiyen yer yoktur. En büyük mesele Avrupa’dan gelen gençlerin bu örgüte katılmasıdır. adece sinekleri görmek sorunun küçük bir parçasını görmektir. Asıl görmeniz gerek bataklığı görmektir. Terörü de şiddeti de madde bağımlığını da üreten bataklık hırstır, tatminsizliktir. Biz Irak’tan kaçanlara kapımızı kapatabilir miyiz. Hayır 1.5 milyon insan bizim misafirimiz. Avrupa’nın tamamında 130 bin misafir var. IŞİD’in elindeki silahlar malum. Farklı bir dünya mümkündür. Manevi olana yerel olana geleneksel olana düşmanlık yaparak insanlık kalkınamaz. AİHM Türkiye aleyhine bir karar aldı. Zorunlu din ve ahlak kültürü derslerinden muaf sayılmasını sağlayacak yeni bir düzenleme istedi. Bu karar yanlış batıda böyle bir uyguluma yok. Dünyanın hiç bir yerinde zorunlu matematik kimya dersinin tartışma konusu olduğunu göremezsiniz. Ama din kültür ve ahlak dersleri tartışılacaksa islamifobiden terörden antisemitimizmden neden şikayet ediliyor. Biz ülke olarak büyürken kalkınırken gelişen ülkelerin yaşadığı kötü tecrübeleri yaşamak zorunda değiliyiz. Maddi olarak zenginleşirken manevi olarak fakirleşen bir Türkiye özünden uzaklaşan bir Türkiye olur. Buna izin veremeyiz. Duyarlı olalım gençliğimizi bu modern vebadan uzak tutalım"

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim