• BIST 107.302
 • Altın 151,442
 • Dolar 3,6681
 • Euro 4,3165
 • Trabzon 14 °C
 • Giresun 6 °C
 • Ordu 7 °C
 • Rize 9 °C
 • Gümüşhane 2 °C
 • Samsun 13 °C
 • Bayburt 2 °C
 • Artvin 7 °C

İlk ve Tek Rektör Adayı

İlk ve Tek Rektör Adayı
Giresun Üniversitesi’nin Şubat ayı içinde yapılacak rektörlük seçimleri için Prof. Dr. Cevdet Coşkun dışında aday çıkmadı.
İlk ve Tek Rektör Adayı İlk ve Tek Rektör Adayı

Giresun’da siyasetin ve STK’ların hemen tamamının eski rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ın gitmesi yönünde kanaati oluşurken, yine Coşkun etrafında bir konsensüs oluştuğu belirtildi. Prof. Dr. Coşkun, dağıttığı tanıtım broşüründe Giresun Üniversitesi mensubu olmaktan gurur duyacağımız itibarlı adaletli ve özgürlükçü bir yapı sözü verdi. Erzurumlu olan Coşkun, Fen Edebiyat Fakültesi eski dekanı. Halen aynı fakültede öğretim üyesi...


GİRESUN ÜNİVERSİTESİ DEĞERLENDİRMESİ
GİRESUN Üniversitesi rektörlüğüne dört yıl önce atanan Prof. Dr. Aygün Attar ile Giresun siyaseti ve sivil toplum kuruluşları karşı karşıya geldi. Aradan geçen dört yıllık süreçte Prof. Dr. Attar’a karşı ilk karşı duruşu GÜNİDER başlattı.


Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (GÜNİDER) Prof. Dr. Attar ile ilgili hazırladığı raporda 28 Mart 2012 tarihinden bugüne kadar Attar’ın icraatlarını sıraladı. Dışa karşı milliyetçi bir anlayış sergileyen Attar’ın içeride pragmatist bir yaklaşımla üniversite yönettiği ve sanılanın aksine diktacı bir yönetim belirlediği iddia edildi. Rektör Attar’ın özellikle GÜNİDER üyesi öğretim üyelerine karşı acımasız davrandığı kendine itaatkâr görmediği yöneticileri etkisizleştirdi ve bezdirme politikalarını sistematik olarak uyguladığı belirtildi. Çok sayıda saygın bilim adamının baskılar dolayısıyla Giresun Üniversitesinden ayrıldığı ve üniversitenin güç yitirdiği ifade edildi.


Teröre destek veren 1128 akademisyen içinde Giresun’da bir akademisyenin imza vermiş olmasının sayısal anlamda birle sınırlanamayacağını, 40’a yakın aynı görüşte bilim adamının Giresun’da çöreklendiği ve bunların tamamının Prof. Dr. Attar tarafından alındığı ve çoğunun önemli mevkilere getirildiği ifade edildi.


AKASYAM HABERDE YER ALAN İLGİNÇ ATTAR İDDİALARI
Prof. Dr. Aygün Attar dışarıda AK Parti sempatizanı gibi gözükmeye devam ederken Giresun’da tam bir AK Parti düşmanlığı yaptığı bilinmektedir. AK Parti Giresun İl Eski Başkanı Hasan Aydın’ın aracını o dönemde yerel seçim öncesinde üniversiteye almamış. Yine yakın zamanda Nurettin Canikli’yi üniversite kampüsüne aldığı için bazı güvenlik görevlilerinden savunma istediği ileri sürülmüştür. İddiaya göre Canikli bunu bilmektedir.


Rektör Attar Kemal Alemdaroğlu, Doğu Perinçek ve Emin Gürses gibi isimlerle birlikte Talât Paşa Komitesi Yürütme Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. Paralel Yapı’nın kendisini desteklediği bilinmektedir. Bir önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün üniversitemizi ziyareti sırasında moderatör görevi yapan üçüncü şahsın Paralel Yapı’yla üniversite arasında diyalogu sağlayan kişi olduğu düşünülmektedir.


CANİKLİ DÖRT YILDIR ATTAR’A KARŞI MÜCADELE EDİYOR
Giresun AK Parti Kurucusu Giresun Milletvekili ve Eski Bakan Nurettin Canikli Giresun Üniversitesinin ilk dönemlerinde yaptığı hataların bedelini ödüyor. Yanlış isimlere verdiği destek nedeniyle göreve getirilen Prof. Dr. Aygün Attar dün de bugün de Canikli’yi hiçbir biçimde dikkate almıyor. Canikli de en başından beri Giresun Üniversitesinde bilimin değil bilim dışı gelişmelerin öne çıktığını belirterek Rektör’ü eleştiriyor. Bunlardan biri 26 Nisan 2012 tarihli açıklama.


CANİKLİ: ATTAR KIYIM YAPIYOR
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar'ı "Ağır bir ideolojik yaklaşım sergilemek" ile suçlarken, üniversitede kıyım yaptığını belirtti.
Yazılı açıklama yapan Canikli, Giresun Üniversitesi'ne ve Giresun Üniversitesi'nin gelişimine çok büyük zararlar verecek şekilde baskıcı bir anlayışın sergilendiğini belirterek şunları ifade etti:
"Baskıcı bir anlayışla Yüksekokul Müdürleri, Rektör Yardımcıları ve Bölüm Başkanları bir gecede görevden alınmıştır. Böyle bir kıyım üniversite camiasında eşine az rastlanan bir olaydır. Bu yıkım Giresun'un akademik ve kültürel geleceğini olumsuz yönde etkileyecek acımasız bir kıyımdır. Böyle bir anlayışın bilim dünyasında yeri yoktur."


Rektör Attar'ın "İdeolojik öncelikler ve intikam" duygusuyla hareket ettiğini düşündüğünü belirten Canikli, "Bu tasfiye operasyonunu kınıyoruz. Haksız yere görevlerinden alınan tüm akademisyenlerin en kısa zamanda görevlerine iade edilerek yapılan yanlıştan geri dönülmesi gerekir" dedi. Yaşanan olayın akademik özgürlüğe ve akademik iklime yakışmadığının da altını çizen Canikli, "Bu siyasi kadrolaşma üniversite özgürlükleri açısından çağdışı" bulduğunu ifade etti.


Canikli son olarak da Giresun Üniversitesi'nin "Bu tür ideolojik atama haberleriyle değil, bilimsel başarılarla gündeme gelmesini temenni ediyoruz" dedi.


Canikli’nin Prof. Dr. Attar’a karşı verdiği mücadele halen devam ediyor. Bugün gelinen noktada Rektör’ün gideceğine inanan Canikli 2 Kasım 2015 tarihli açıklamasında Rektör’ün değişeceğini ifade ederek şu ifadelere yer veriyor, şimdi gazetelerden o haberi alıyoruz:


CANİKLİ: REKTÖR MUTLAKA DEĞİŞECEK
2 Kasım Canikli, Giresun Üniversitesi´nin son 4 yılında önemli bir gelişme sağlanamadığını bildirdi ve yönetimin değişeceği sinyalini verdi
AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun Üniversitesi´nde yönetimin değişeceğini söyledi.


Giresun Tıp Fakültesi´nin çok daha etkin ve verimli hale getirileceğini kaydeden Canikli, önümüzdeki aylarda yapılacak rektörlük seçiminde rektörün değiştirileceği sinyalini verdi.
Milletvekili Canikli, Giresun Üniversitesi´nde yaklaşık 4 yıl içinde önemli bir gelişme sağlanamadığını belirterek, şunları söyledi:


 “İnşallah orada göreve gelecek olan yeni yönetimden sonra, 3,5 yıllık zaman kaybını telafi edecek, ortadan kaldıracak. Çünkü hakikaten son 3,5 yıl içerisinde maalesef orada istenilen gelişme sağlanamadı. Bunu üzülerek söylüyorum. Tıp fakültesi Giresun için büyük bir yatırımdı, büyük beklentilerimiz vardı. Genelde Giresun Üniversitesi ile ilgili, özelde tıp fakültesiyle ilgili ama son 3,5 yılda bu konuda maalesef hiçbir adım atılmadı.”


Giresun Üniversitesi Rektörü’nün, Giresun’la ilişkisine yalnız siyaset değil Giresun’daki STK’lar da tepkili. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyen Giresun  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu Rektör Prof. Dr. Attar’ı eleştirerek üniversitenin bilimin çok uzağına düştüğünü söyledi. Şimdi Çakırmelikoğlu’nun o açıklamasına yer veriyoruz:


GÜ: BÖLGENİN VE ÜLKENİN EN ZAYIF ÜNİVERSİTESİ
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Üniversitesi'nin kuruluşundan itibaren emeklerinin bulunduğunu belirterek Giresun Üniversitesi'nin mevcut tablosunun karşısında suskun kalmalarının mümkün olmadığını söyledi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi Başkanları ile bir araya gelerek Giresun Üniversitesi'nin son dönemlerini değerlendiren Çakırmelikoğlu, üniversitenin faaliyetlerini değerlendirme ve süreci takip etme sorumluluğunu kendilerinde gördüklerini dile getirerek “Giresun Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren emeği bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın, mevcut tablolar karşısında suskun kalmasının mümkün olmadığını, bununla birlikte üniversite çalışmalarının incelendiği bu değerlendirmenin tarafsız ve Giresun'un menfaatleri doğrultusunda yapıldığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.” dedi.


Giresun Üniversitesi’nin proje, Ar-Ge ve iletişim konusunda çok zayıf olduğunu kaydeden Çakırmelikoğlu, “Göstergelerin en önemlilerinden olan TÜBİTAK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği projelerinde üniversitemizin kayda değer herhangi bir başarısının olmadığı resmi tablolar ile ortaya çıkmıştır.” şeklinde konuştu.


HEDEF VAR, GİRİŞİM VE SONUÇ YOK
Giresun Üniversitesi 2014 Yılı Performans Programı hedeflerini de değerlendiren Çakırmelikoğlu, “Üniversitenin hedeflerinde 2014 yılı sonuna kadar AB ve diğer yurt dışı kaynaklardan yararlanarak 15 adet proje üretilmesi, 25 adet TÜBİTAK projesi geliştirilmesi, 25 adet Kalkınma Bakanlığı projesi geliştirilmesi, 2014 yılı sonuna kadar akademik personeli uluslararası araştırmalara yöneltmek için teşvik sistemlerinin oluşturulması, akademik personelin proje planlama, yürütme ve koordinasyon konusunda eğitilmesine yönelik program hazırlanması projeleri vardı. Üniversitemiz, 2014 yılı için belirlemiş olduğu yukarıdaki hedeflerin hiçbirini gerçekleştirememiştir.” diye konuştu.
Giresun Üniversitesi’nin 2014-2015 akademik performans sıralamasında dünya genelinde ilk 2 bin üniversite arasına giremediğini söyleyen Çakırmelikoğlu, şöyle konuştu: “Giresun Üniversitesi, akademik performans açısından bölgenin ve ülkenin en zayıf üniversitelerinden biri olup URAP-2014 yılı sıralamasına göre Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi olan 64 üniversite arasında 63. olup sondan 2. sıradadır. URAP-2015 yılı devlet üniversitesi genel sıralamalarında 95 üniversite arasında 81. sırada yer almaktadır. Gümüşhane Üniversitesi ve KTÜ, 2014-2015 akademik performans sıralamasında dünya genelinde ilk 2 bin üniversite arasına girmiş olup Giresun Üniversitesi sıralamaya dahi girememiştir. URAP'ın ülkelere göre alan bazlı sıralamasında Giresun Üniversitesi sıralamaya dahi girememiştir.”


“Giresun Üniversitesi 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında performans sıralamasında 2010 yılında 51 üniversite arasında 19. sırada yer alırken, 2015 yılında 58 üniversite arasından 38. sırada yer aldı.” diyen Çakırmelikoğlu, şunları söyledi: “Devlet üniversiteleri akademik performans sıralamasında ise 2010 yılında 96 üniversite arasından 69. sırada, 2015 yılında ise 95 üniversite arasından 81. sırada yer almıştır. Doğu Karadeniz Bölgesi illerinde bulunan üniversitelere bakıldığında Giresun Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi dışında kalan üniversiteler içerisinde en fazla akademisyen ve öğrenciye sahip üniversitedir. Bünyesinde bu kadar akademisyen ve öğrenci bulunduran bir üniversitenin Giresun'un sanayi, turizm, tarım ve diğer sektörlerine destek verecek projeler üretmesi gerekmektedir. Ülke genelinde 2012-2014 yılları içerisinde 1189 San-Tez (Sanayi Tez Programı) proje başvurusu arasında 430 tanesi desteklenmeye uygun görülmüştür ancak Giresun Üniversitesi’nin desteklenmeye uygun görülen herhangi bir projesi bulunmamaktadır. TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri'nin Geliştirilmesi Programı'na (ARDEB) sunulan proje sayısına bakıldığında performansımızın iyi olmadığı görülüyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından 62 tane önerilen proje sayısından 55 tanesi desteklenirken, Giresun Üniversitesi'nin 8 tane önerilen proje sayısında 1 tanesi desteklendi.”


AR-GE'YE BÜTÇE AYIRMAYAN ÜNİVERSİTE
Giresun Üniversitesi'nin Ar-Ge’ye 2013 yılında pay ayırmadığını kaydeden Çakırmelikoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “2013 yılında açılan üniversite ile Ar-Ge bütünleşmesinin en önemli göstergelerinden olan TÜBİTAK Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO) Destekleme Programı üniversitelerdeki bilgi ve teknolojinin uygulamaya dönüştürülerek ticarileştirilmesi, üniversite ve özel sektör kuruluşları arasında iş birliği oluşturulması ve sanayinin ihtiyaç duyduğu bilgi ve teknolojinin üniversitede üretilmesini amaçlamaktadır. Türkiye'de birçok üniversite bu destek programına başvurmuş ve üniversite bünyesinde özel sektörün faydalanıcı olduğu 'Teknoloji Transfer Ofisleri' kurmuştur. Giresun Üniversitesi bu destekten faydalanmamıştır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen önemli desteklerden olan Ar-Ge merkezi kurulumu, teknoloji geliştirme bölgeleri kurulumu için üniversitemizin kayda değer bir başvurusu ve ön çalışması bulunmamaktadır. Yine önemli bir gösterge olan Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki üniversitelerin Ar-Ge’ye 2013 yılı rakamlarına göre Artvin Çoruh Üniversitesi yüzde 3,90, Karadeniz Teknik Üniversitesi yüzde 3,11, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yüzde 1,75, Gümüşhane Üniversitesi yüzde 0,45 pay ayırırken, Giresun Üniversitesi’nin pay ayırmadığı görülmektedir.”


GİRESUN TİCARET VE SANAYİ ODASI’NIN GİRESUN ÜNİVERSİTESİ
DEĞERLENDİRMESİ

117 yıllık bir tarihe sahip olan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, günümüze kadar, Giresun’un ekonomik ve sosyal gelişimi ile ilgili çalışmaların neredeyse tamamında yer almıştır.
Bu süreç içerisinde Odamızın, Giresun Üniversitesi’nin kuruluşunda,  yer tahsisinde, tarihi rektörlük binasının restorasyonunda ve teknik cihaz alımları gibi çeşitli katkıları bulunmuştur. Bu kapsamda Odamız, üniversitenin faaliyetlerini değerlendirme ve süreci takip etme sorumluluğunu kendisinde görmektedir.


Dolayısıyla; Giresun Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren emeği bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın, mevcut tablolar karşısında suskun kalmasının mümkün olmadığını, bununla birlikte, üniversite çalışmalarının incelendiği bu değerlendirmenin tarafsız ve Giresun'un menfaatleri doğrultusunda yapıldığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu nezdinde bir araya gelen Meslek Komitesi Başkanları, Giresun Üniversitesi’nin son dönemini altı başlıkta analiz ettiler.


Hedef Var, Girişim ve Sonuç Yok!


Akademik Performans Açısından Bölgenin ve Ülkenin En Zayıf Üniversitelerinden
Proje Üretimi Yetersiz (900'e Yakın Akademisyen ve Yaklaşık 30.000 Öğrenci)


Ar-Ge'ye Bütçe Ayırmayan Üniversite


Fındık Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin İsmi Var, Çalışması Yok
Diyalog Problemi (Giresun TSO ve Üyeleri) başlıklarında değerlendirilmiştir.
Yapılan toplantılar neticesinde Giresun Üniversitesi’nin Proje, AR-GE ve iletişim konusunda çok zayıf olduğu ve göstergelerin en önemlilerinden olan TÜBİTAK, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,  Avrupa Birliği Projelerinde üniversitemizin kayda değer herhangi bir başarısının olmadığı resmi tablolar ile ortaya çıkmıştır.


Attar’a yönelik tepki STK’lardan yalnızca GTSO’dan gelmedi. Giresun Ticaret Borsası da bir açıklama yaparak Giresun Üniversitesinin hiçbir fikir üretmediğini iddia etti. Bu bağlamda GTB’nin açıklamasına yer veriyoruz:


ATTAR ŞEHRİ KUCAKLAMALI
Giresun Ticaret ve Sanayi Odasının ardından Ticaret Borsası da bir açıklama yaparak Giresun Üniversitesi yönetimini eleştirdi. Açıklamada, Üniversitenin borsanın önünü açabilecek hiçbir fikir üretmediği gibi yapılan etkinliklere de katılmadığı belirtildi.


Giresun Ticaret ve Sanayi Odasının ardından Giresun Üniversitesi yönetimine bir eleştiride Ticaret borsasından geldi. Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Temel Yanıkoğlu ile Borsa Meclis Başkanı Harun Aydın tarafından yapılan ortak açıklamada, GRÜ’nün borsanın önünü açabilecek hiçbir fikir üretmediği, ayrıca yapılan etkinliklere de katılmadığı belirtildi. Açıklamada kurucu rektör döneminde borsa üniversite arasındaki diyalogların çok iyi olduğu da ifade edilerek, “Gelinen noktada yaptığımız etkinliklerde Ordu ve Gaziantep üniversitelerinden gördüğümüz desteği maalesef Giresun Üniversitesinden göremedik” denildi.


Giresun Üniversitesi rektörlük seçimleri şubat ayında yapılacak. Seçimlere bir aydan az bir süre kaldı. Fakat bugüne kadar sadece bir kişi adaylığını ilân etti. Fen Edebiyat Fakültesi eski dekanlarından Prof. Dr. Cevdet Coşkun...  Mevcut Rektör Prof. Dr. Aygün Attar halen tekrar aday olacağını söylemiyor. Hâl böyle olunca öğretim üyeleri arasında “Tekrar aday olmayabilir.” deniliyor.
Giresun Üniversitesi rektörlük seçimleri Türkiye’de yanlış bağlamda iz bırakan seçimlerdi. Yani üniversite ilk yola çıkarken büyük talihsizlik yaşadı. O dönem Giresun’un en öndeki siyasetçisi Nurettin Canikli bize göre süreci yanlış yönetti. Gömleğin birinci düğmesi ilk baştan yanlış iliklenince arkadan gelenlerin hepsi yanlış gitti ve hâlâ bir türlü düzelmedi. Giresun Üniversitesine giydirilen gömlek sırıtıyor.


Geçmişi bilenler hatırlayabilir. Kurucu Rektör Osman Metin Öztürk süresinin dolmasına bir buçuk yıl kala istifa edip bırakıp gitti. Onun ardından vekâleten Halil İbrahim Bahar atandı. Bahar bir ay kadar rektörlük yaptı. Ardından Prof. Dr. Ersan Bocutoğlu altı ay süreyle rektörlüğe vekâlet etti. Bocutoğlu’nun ardından bu kez Prof. Dr. Yılmaz Can on beş ay vekil rektörlük yaptı. İşte her şey bundan sonra değişti. Ankara 4. Bölge İdare Mahkemesindeki o dönemdeki hâkimlerin maharetiyle ve dönemin Cumhurbaşkanı’nın da onay vermesiyle tuhaf bir biçimde Aygün Attar rektör olarak atandı. Üstelik asaleten. Ancak bugün dört yıl sonra gelinen noktada şehrin yöneticileriyle, siyasetçileriyle, öğretim üyeleriyle ve sivil toplum örgütleriyle kavgalı olan bir Rektör var. Kelimenin tam anlamıyla Giresun’la kavgalı bir rektör var.


ATTAR MI CANİKLİ Mİ?
Giresun’da siyasetin önde giden ismi Nurettin Canikli Attar konusunda kararlı. Üniversitenin kuruluşunda yaptığı yanlışı bu kez yapmamaya gayret ediyor. Şimdi çok titiz davranıyor. Bize ulaşan bilgilere göre Canikli STK’larla, öğretim üyeleriyle geniş bir uzlaşı içinde hareket ediyor. Bakalım Attar mı kazanacak yoksa Canikli’nin şahsında Giresun mu?
Rektör Prof. Dr. Attar ise üniversiteye aldığı akademisyenlere güveniyor. Tamamen pragmatist bir yaklaşımla ve teröre destek veren 1128 imzalı bildiriye imza atabilecek 40 civarında akademisyeni bağrında barındıran Giresun Üniversitesinin seçimlerinde Aygün Attar muhtemelen birinci çıkabilir. Lâkin bu atanacak anlamına gelmez. Zira Giresun’un istemediğini açıkça ilân ettiği bir rektör bu saatten sonra Giresun’a rağmen rektör yapılamaz.


 ÖĞRENCİ İSTİYOR DEKAN MESCİT AÇMIYOR
 
Prof. Dr. Attar’ın milliyetçi muhafazakâr bir kimlikle bağdaştırılması pek mümkün gözükmüyor. Atamış olduğu dekanlar ve bölüm başkanlar çok farklı icraatlarıyla öne çıkıyor. Bunlardan biri de Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık. Koca İletişim Fakültesine öğrencilerin yoğun talebine rağmen bir mescit açmıyor. Gerekçe olarak da yer yok diyor. Hâlbuki bina yeni yapılmış ve onlarca odası boş bekliyor. Daha henüz dördüncü sınıf bile oluşmamış durumda. Dekan Prof. Dr. Sarmaşık’ın özgürlükçü anlayışını yalnızca mescitle test edemeyiz. İnternete girdiğinizde İletişim Fakültesinin sınav programında özellikle cuma saatlerinin sınavlara denk düşürüldüğünü göreceksiniz. Unutmamalıyız ki İletişim Fakültesine Sarmaşık’ı dekan olarak Rektör Prof. Dr. Aygün Attar atamıştır. Prof. Dr. Sarmaşık örneklerden yalnızca biridir. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Araplar Trabzon'a akın ediyor!15 Şubat 2017 Çarşamba 18:54
 • Trabzon'da mezarlıkta fuhuş!15 Şubat 2017 Çarşamba 17:34
 • Meteoroloji'den kar uyarısı!15 Şubat 2017 Çarşamba 14:25
 • Trabzon'a kritik kar uyarısı!10 Şubat 2017 Cuma 18:12
 • Karadeniz'e kritik deprem uyarısı!08 Şubat 2017 Çarşamba 17:09
 • Gümrükçüoğlu'dan kuğuları kurtaran işçiye hediye!06 Şubat 2017 Pazartesi 19:08
 • Trabzon zehirden kurtuluyor!28 Ocak 2017 Cumartesi 16:04
 • Trabzon'da uyuşturucu operasyonu!27 Ocak 2017 Cuma 21:54
 • Akyazı'ya Belediye taşıyacak!27 Ocak 2017 Cuma 17:15
 • Trafik kazası: 1 ölü!24 Ocak 2017 Salı 20:30
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim