• BIST 107.284
 • Altın 151,606
 • Dolar 3,6790
 • Euro 4,3207
 • Trabzon 18 °C
 • Giresun 17 °C
 • Ordu 18 °C
 • Rize 20 °C
 • Gümüşhane 10 °C
 • Samsun 19 °C
 • Bayburt 9 °C
 • Artvin 12 °C

Hkü Akademik Ödül Töreni

Hkü Akademik Ödül Töreni
Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından Bilimsel Araştırmalar ve Uluslararası Yayınları ile Bilim ve Teknolojiye katkıda bulunan öğretim elemanlarını desteklemek amacıyla “Akademik Ödül Töreni” düzenlendi.
Hkü Akademik Ödül Töreni Hkü Akademik Ödül Töreni

- Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından Bilimsel Araştırmalar ve Uluslararası Yayınları ile Bilim ve Teknolojiye katkıda bulunan öğretim elemanlarını desteklemek amacıyla “Akademik Ödül Töreni” düzenlendi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfisinde düzenlenen törene, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Oğuzeli Kaymakamı Arif Gül, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Yavuz Çoşkun, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, AK Parti İl Başkanı Ahmet Üzer, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve Gazeteci Yazar Abbas Güçlü katıldı.

Program kapsamında 2010-2013 Akademik yıllarında gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalarla Hasan Kalyoncu Üniversitesini temsil eden Akademisyenler ve İdari Personellere de ödül verildi.

Ödül töreni öncesi törenin açılış konuşmasını yapan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Üçüncü faaliyette toplumsal duyarlılık yani sosyal sorumluk faaliyetleriydi. Bu 3 temel bölüm içinde bir takım aksiyonlar içindeyiz. Bu aksiyonlardan bazıları Hasan Kalyoncu Üniversitesi 5 yıllık bir üniversite olmasına rağmen 5 fakülte,15 bölümden oluşmaktadır. Şuan da 2 bin 200 lisans öğrencimiz var. 2 bin Ön lisans öğrencisi toplam 4 bin 200 öğrenci hizmet veriyoruz. Tabii ki eğitim kalitesi fiziksel mekanların kalitesiyle doğrudan orantılı son yıllarda ve son aylarda çok ciddi yatırımlar yaptık. Bir yeni fakülte binamızı aştık. Bu fakülte binasının açılımıyla derslik kapasitesini yaklaşık iki katına çıkardık. Güneş enerjisiyle aydınlatılan tüm enerjisini güneş enerjisinden elde eden yeşil bina konseptindeki fakülte binamızın fiziksel mekanlarımızı oldukça üst seviyeye çıkardığını söyleyebilir. Bu binanın içerisinde inşaat mühendisleri laboratuarları bölgenin ilk çevre analiz laboratuarları da bu binanın içerisinde yer almaktadır” dedi.

Daha sonra açıklamada bulunan HKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, üniversitenin kuruluş aşamasından bahsetti. Kalyoncu, “Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinin ilk fakültesi olarak 2008 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gazikent üniversitesi olarak kurulmuştur. Daha sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak değiştirildi. Gaziantep ile bütünleşen Gaziantep’i çok seven rahmetli abim iş hayatına buradan Gaziantep’ten atıldı. Gaziantep’e olan duygu bağlantıları nedeniyle Gaziantep’e her zaman hizmet etti. Hizmet etmek istedi. Özellikle insanların yetişmesi için gençliğe bir şeyler kazandırmak için eğitim odaklı çalışmalar yaptı. Gaziantep eğitim Vakfı olarak Erdem Kolej’ini kurdu. Daha sonra 2008 yılında üniversite temellerini atacaktı ama ömrü yetmedi. Ruhu şat olsun” şeklinde konuştu.

Bilgi ve ekonomi çağının yaşandığı bir dünyada olduğumuzu belirten AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, “Bu üniversiteye geldiğim zaman rahmetli Hasan abi aklıma geliyor. Bu güzellikleri gördüğüm zaman ruhu şat olsun diyorum iyi ki o gün için bu fikri attı. Ve bu güzelliklerin yaşanmasına fırsat verdi. Mekanı cennet olsun diyorum. Tabi zamanın ruhunu iyi anlamamız değişimi gelişimi dönüşümü çok iyi analiz etmemiz gerekiyor. Dünyayı çok iyi okumamız gerekiyor. Şuan da bilgi ve teknoloji çağının yaşandığı, akıllı ekonominin ve bilgi ekonomisinin büyük bir rekabetin yaşandığı bir dünyadayız. Acımasız bir dünyadayız. Bireyler toplumlar kurumlar, üniversiteler kendi için yoğun bir şekilde yarışıyorlar. Bu yarışta kim daha bilgiliyse kim daha donanımlıysa kim daha dirençliyse bunlar çok daha az farkla olsa bu yarışta öne çıkıyor. Öne çıkan başarıyı yakalıyor” diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ise son 10 yılda Türkiye’nin geliştiğini belirterek,“Üniversitelerin şehre yaptığı katkıyı görmek için ben bir Anadolu üniversitesine gitmenizi öneririm bir Anadolu da üniversite açılmazdan önce şehirde yaşam nasıldı. Üniversite açıldıktan sonra bu yaşam nasıl değişti. Gaziantep buna çok iyi bir örnek değil. Çünkü Gaziantep’te üniversite uzun yıllardan bu yana var. Ama son 10 yılını Türkiye’nin değerlendirirsek. Artık her şehirde bir üniversite var. Şehirlerin sosyal kültürel hayatını üniversiteden önce üniversiteden sonra diye değerlendirmek mümkün olur” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamaların ardından ödül törenine geçildi. Ödül törenin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim