• BIST 104.123
 • Altın 145,971
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 24 °C
 • Giresun 23 °C
 • Ordu 20 °C
 • Rize 23 °C
 • Gümüşhane 23 °C
 • Samsun 23 °C
 • Bayburt 22 °C
 • Artvin 21 °C

Her Yönüyle Celil Hekimoğlu..

Her Yönüyle Celil Hekimoğlu..
Önce camiada ki birlikteliği sağlayacağız sonra yeniden ayağa kalkacağız…
Her Yönüyle Celil Hekimoğlu.. Her Yönüyle Celil Hekimoğlu..

Trabzonspor’un ihtiyacı olan enerji ve güç biz de var!

HEKİMOĞLU;

Camianın bütün fertleri ile iyi ilişkiler içinde olacağız. Bunun için de herkesle görüşüyoruz. Biz camiadaki birlikteliği sağlarsak başarıyı yakalayabiliriz. Trabzon’da bu kadar cepheleşme varken buraya Roman Abramovic’i getirseniz yine başarıyı yakalayamayız. Bu yüzden ortak bir sevgi ortamı yakalamamız lazım”

“Kadın şefkat ve güzelliğin, erkek doğrunun ve hakkın simgesi olursa, o evde mutluluk olur…” tanımlamasının ne kadar doğru olduğunu bayram sohbeti için gittiğimiz Hekimoğlu ailesinin kapısını çaldığımız ilk anda hissetmek güç olmadı. Şehrinstresinden uzak, yaz aylarında vakitlerini geçirdikleri SubaşıBeldesi’nde ki evlerindekonuk olduk Hekimoğlu ailesine. Evin annesi Vasfiye hanımınilk söyleşisi olması isesohbetimize ayrı bir renk katarken, bayram tadında samimi bir ortamın içinde bulduk kendimizi.

Evin en büyük oğlu Semih Hekimoğlu (Aynı zamanda Hekimoğlu Doğanspor Kulübü Başkanı) ve eşi Pınar hanım; güleç, enerji dolu, pozitif bir çift… Melih, ailesin 2 numarası ve üniversiteyi bitirip hayata atılmanın planlarını yapıyor… Ailenin en küçüğü Kerem ise ‘en küçük çocuklar şımarık olur…’ yakıştırmasıyla tamamen zıt. Mütevazi ve aynı zamanda duygusal bir yapısı olduğu hissini uyandırıyor…

Aile bireylerinden aldığımız bu elektriğin ardından önce hep birlikte kahvaltımızı yaptık, ardından da kahvelerimizi yudumlayıp Trabzonspor Başkan adayı Celil Hekimoğlu ve eşi Vasfiye hanım ile söyleşimize başladık.

Ve ilk sözü bizlere güzel bir kahvaltı hazırlayan Vasfiye hanımın affına sığınıp 7-8 aydır yoğun bir tempoda kongreye hazırlanan başkan adayı Celil Hekimoğlu’na verdik… Geçen süreç içinde yüzlerce delege ile karşılıklı oturupkonuşan, Trabzonspor’u kendisine dert edinen Hekimoğlu, çözüm ve yeniden ayağa kalkmak için projelerini anlatıyor. Delege ile çok iyi bir frekans yakaladıklarını ve Hekimoğlu isminin insanlara güven verdiğini söyleyen Celil Hekimoğlu, “Bu sinerjinin sandığa da yansıyacağını düşünüyorum. Çünkü insanların artık yeni bir maceraya ve boş laflara tahammülü kalmadı” diye konuşuyor…

 

Trabzonspor’da bir ilki yapıp 7-8 ay önce başkan adaylığınızı açıkladınız. Bugün geri dönüp baktığınızda bu hamlenizi nasıl yorumluyorsunuz?

“Çok doğru yaptığımı düşünüyorum. Ayrıca 7-8 ay önce adaylığımı açıklamam yaptığım işe saygı duymamla alakalı bir durum. Çünkü Trabzonspor’un bütün delegesine ulaşmak lazım ve bunun için erken yola çıktık. Bugün geldiğimiz noktada geçen sürecin bile yetersiz kaldığını görüyoruz. Çünkü Trabzonspor delegesinin çok az bir kısmına ulaşabildik. Ayrıca seçime 1 ay kala yapılan adaylıkları da bu yüzden doğru ve sağlıklı bulmuyorum.

Geciken yargı adaleti ve geçen süreç içinde Trabzonspor’un katlanarak artan borç yapısı sizi hiç geri adım atmaya itti mi?

Geri adım atma yönünde hiçbir düşüncem olmadı. Tabi ki adaletin gecikmesinden dolayı gelecekte sürecin daha zor olacağını da biliyorum. Bu yüzden de ‘Keşke 1 yıl önce kongre olabilseydi’ diyorum. Bunu yapabilseydik daha sağlıklı vegüçlü biryönetim ile bugünkü kadar bir borç tablosu da ortaya çıkmazdı. Ancak bu tablo bizi ne korkutur, ne de caydırır.  Sadece daha çok çalışıp, daha çok yorulmamıza neden olur. Buna da her zaman hazırız. Çünkü Trabzonspor’un marka değeri ve büyüklüğü bize cesaret veriyor.

Başkan adaylığı sürecindeki çalışmalarınız ve delegeler ile görüşmelerinizde sizin yüreğinize dokunan, görüntü ya da diyalog ile karşılaştınız mı?

Çok var aslında… Bunun öncelikli nedeni de insanların mevcut yönetime olan güvensizlikleri. Bize gerçekten çok ciddi şekilde sarılıp, ‘bu yoldan geri dönme, bizim size ihtiyacımız var’ diyen,  ailemizden dolayı bize çok güven duyan insanlar var. Hekimoğlu ailesinin Trabzon’a yapmış olduğu katma değerden dolayı da ‘bu işi siz yaparsınız, Trabzonspor’a sahip çıkın…’ söylemleriyle bize destek olan çok ciddi bir delege yapısıyla karşılaştık. Bunlar da bizi olumlu yönde motive edip heyecanlandırıyor.

Bu süreç içinde kibir yapmadan bütün arayan herkesin telefonuna da çıkıyorsunuz. Bu bir seçim öncesi göz boyama mı yoksa Celil Hekimoğlu’nun doğal hali bu mudur?

Benim yaşam tarzım bu zaten. Hayatım boyunca aynı telefonu kullandım ve her telefona da bakarım  (Tam da bu sırada telefon yine çalıyor. Arayan bir muhtar…) Tabi ki bazen çok yoğun oluyorsunuz ve doğal olarak telefona bakamadığınız zamanlar da oluyor. Buna da insanların alınmaması, kırılmaması gerek. Çünkü Trabzonspor başkanlığı için adaylığımızı açıkladığımız günden itibaren tanıdığımız, görüştüğümüz insan sayısı kat kat arttı. Biz Trabzon’da doğan, büyüyen, yaşayan ve işini yapan insanlarız. Doğal hayatımız nasıl ise onu yaşamaya çalışıyoruz.

Genelde Trabzon dışındaki adaylar rağbet görür. Trabzon’da yaşamanız sizin için dezavantaj mı. Bunun olumsuzluklarını yaşadınız mı çalışmalarınız da?

Dışarıdan gelmiş, şehre tepeden bakan yapıda bir insan değilim. Gittiğim her ortamda da umut tacirliği yapmayıp, ‘mucize beklemeyin, uzaydan bir insan gelmiyor. Sizin içinizden birisi geliyor…” diyorum. Zaten içinde bulunduğumuz sıkıntıları da ancak samimi duygular ile bu şekilde çözebiliriz. İstanbul’dan süslü özel uçaklar ile şehre gelip, burada hava atan insanlar da bizim gibi insanlar. Hiç birimizden farkımız yok. Kaldı ki o dönemleri de gördük. O nedenle bu dönemde Trabzonspor başkanının Trabzon’dan olması gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki İstanbul’da ki ve diğer illerde ki taraftarlarımızın da fikirlerine değer vereceğiz. Ancak şunu unutmayalım ki Trabzonspor’un ilk 6 şampiyonluğunda Trabzonspor’un başkanı Trabzon’da yaşıyordu. İlk 6 şampiyonluk yerel alınan şampiyonluktu. Biz ne zaman yabancılaştık, o zaman şampiyonluktan uzaklaşmaya başladık. O yüzden ben yönetim anlamında “tekrar öze dönüş zamanı geldi” diyorum.

Takımın ve ortamın kötü olduğu dönemlerde ortamdan nemalanmanın değil, sağduyulu ve takımın yanında olmanın gerekliliğine sürekli vurgu yapıyorsunuz. Ilımlı bir profil misiniz?

Ben dünyaya pozitif bakarım. Zaten şu anda Trabzonspor’un en büyük sorunlarından biri de camiada ki dağınıklık. Bunu aşmamız lazım. Bunun çözümü de başkandan geçer. Başkan etrafına pozitif enerji verirse camiasını da bir araya toplar. Bu yüzden mevcut yönetim kurulu da dahil olmak üzere camianın bütün fertleri ile iyi ilişkiler içinde olacağız. Bu anlayış ile yola çıktığımız için şu anda da bütün değerlerimizle görüşüyoruz. Bu görüşmeler ışığında da ortak bir düşünce oluşturmak istiyorum. Biz bu camiadaki birlikteliği sağlarsak başarıyı yakalayabiliriz. Başka türlü başarma şansımız yok. Trabzon’da bu kadar cepheleşme varken buraya Roman Abramovic’i getirseniz yine başarıyı yakalayamayız. Bu yüzden ortak bir sevgi ortamı yakalamamız lazım. Bunun için de yoğun çaba harcıyorum. Kavga ruhum yoktur. Ancak yeri geldiğinde kavga da edeceğiz. Ancak o kavgayı yaptığımızda Türkiye’de ki bütün spor kamuoyunun da ‘evet bu adam ya da Trabzonspor haklı…’ demeli. İş olsun diye kavga edip de Trabzonspor’un markasına, imajına toz kondurmam.

Son olarak Trabzonspor’un şu an ki durumunu, sportif, ekonomik ve sosyal açıdan nasıl değerlendiriyorsunuz?

Özellikle sportif başarıya çok bakmak istemiyorum. Sportif başarı gelir-gider ama sosyal olarak Trabzonspor çok büyük itibar kaybetti. Sadece Trabzon’da değil, başka illerle bile insanlar Trabzonspor’a artık el değmesi gerektiğini söylüyorlar. ‘Artık bu düzeni değiştirin’ diyorlar. Trabzonspor’un marka değeri bence zarar görmüştür ve bunu yeniden ayağa kaldırmamız lazım. Takımımız İnşallah bu dönem sportif olarak başarılı olacak ama tek başına bu da yetmiyor. Tribünler dolmuyor, sponsorlar Trabzonspor’a ilgi göstermiyor. Bunların olması için de Trabzonspor’da yeni bir enerjiye ihtiyaç var. O enerjiyi de İnşallah biz vereceğiz.

Trabzonspor için 3 yıl

kendimizi feda edeceğiz!

Celil Hekimoğlu yoğun iş temposunun dışında ki boş vakitlerinde neler yapar?

Yoğun bir çalışma temposunun içinde bulunmamızdan dolayı hayatım işimiz ve ev arasında geçiyor. Fırsat bulduğumda amatör branşları ve salon sporlarını takip ediyorum. Her zaman Trabzonspor’un içindeyiz ancak son dönemlerde kongre çalışmalarının yoğunluğu deyim yerinde ise bize boş zaman bırakmıyor. Daha önce Trabzonspor’da yöneticilik yapmam da bu yönde büyük bir avantaj ve tecrübe benim için. Bu nedenle de hem ben hem de ailem bu ortama ve sürece hazırlıklıyız. 3 yıllık görev süresi boyunca da ‘her alanda kendimizi Trabzonspor için feda edeceğiz’ düşüncesi ile yola çıktık.

Başkan adayı Celil Hekimoğlu’nun bayram tadında mesajlarının ardından sözü evin gülen yüzü anne Vasfiye hanıma verdik ve söze klasik bir soru ile başladık…

Celil Hekimoğlu nasıl bir eştir?

27 yıllık evliyiz…. İyi bir eş, iyi bir baba profiline tam anlamıyla uyan bir yapısı var… Hayata pozitif bakan, kendisini işinde başarılı olmaya adayan, bunun için de gerekirse gece gündüz mesai harcayan bir huyu vardır. Ölçülü, yeri geldiğinde ılımlı, yeri geldiğinde sert bir karaktere sahiptir. Varlığı, ailemize huzur, etrafına güven veriyor. Böyle bir eşe sahip olduğumuz için çok şanslıyız.

Başkanlığa aday olmaya karar verdiği andan itibaren aile yaşantınızda değişen şeyler oldu mu?

Kesinlikle oldu ama biz şikayetçi değiliz. Başkan adaylığına karar verdiği andan itibaren bu alanda ki çalışmalarına doğal olarak zaman zaman ailesinden daha fazla vakit ayırdığı oluyor. Ancak bu bizi ihmal ediyor anlamına gelmiyor. Çünkü ben ve ailem sonuna kadar ona desteğiz ve yanındayız. Böyle bir süreçten geçeceğimizi de bildiğimiz için hiçbir sorunumuz olmuyor. Planlı ve programlı bir insan olduğu için her şeyin üstesinden geliyor.

Delegenin takdiri ile eşinizin başkan olması halinde iş yoğunluğuna bir de spor yoğunluğu eklenecek. Bu durum sizi rahatsız eder mi?

Rahatsızlık değil, mutluluk verir bize onun yoğunluğu. Çünkü ona duyulan güvenin her zaman karşılığını vermek ister. Böyle bir durumda da ailece destekçisi oluruz. Ayrıca böyle durumların olması da gayet doğal ve o yüzden sıkıntı olacağını düşünmüyorum. (Vasfiye hanımın bu sözlerinin ardından Semih Hekimoğlu araya girip, ‘sıkıntı olursa yönetim istifa… Tezahüratında bulunuruz’ diyerek ortamda kahkaha tufanı kopartıyor) Celil’in daha önce Sadri bey döneminde yöneticilik yapmasından dolayı da bu konuda tecrübeliyiz. Her alanda yoğun bir dünyası var ama bizi ihmal ettiğini de görmedik.

Eşinizin özel hayatıyla ilgili bir sıralama yaparsanız, size göre Trabzonspor’u nerede tutuyordur?

Trabzonspor onun hayatının her noktasında vardır. Ancak böyle bir sıralama yaparsak önce ben ve çocuklar, sonra Trabzonspor’dur diye düşünüyorum … (Herkes gülüyor ve Celil Hekimoğlu araya girip ‘güzel cevap oldu’ diyor)

Başkan adayı, belki de ileride başkan eşi olmak farklı sorumluluklar, sosyal aktiviteler de öncü olmanızı gerektirecek. Böyle bir sürece hazır mısınız?

Bu güne kadar fazla içinde bulunmadığım bir durum. Ancak üstüme düşeni de bir profesyonelden yardım alarak, yerine getirmek göverim olsa gerek. Ayrıca kulübün temsil noktasında eşimle birlikte olmamı gerektirecek durumlarda da seve seve katılımcı olurum.

Deplasmanlarda ki maçlara bile giderim

Futbola tutkunuz nasıldır? Eşinizin başkan olması halinde Trabzonspor maçlarında eşinizle birlikte maç izler misiniz?

Eşim için sakıncası olmadığı sürece ve eşim doğru bulduğu sürece stada da deplasmanlara da giderim. Daha önce de birlikte çok maça gittik. Futbolu severim, Trabzonspor’un deplasmanda ki maçlarını birlikte oturup izleriz sürekli. Trabzonspor bizim yaşantımızın hep bir noktasında olmuştur. Öyle ki tüm aile olarak da kongre üyesiyiz.

 

Kaynak: Günebakış / Rahman Turan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Trabzonspor Transfer Sezonunu Erken Açtı!23 Eylül 2017 Cumartesi 19:07
 • Hami Mandıralı'nın Ersun Yanal Yorumu!23 Eylül 2017 Cumartesi 19:05
 • Trabzonspor,Alanyaspor Maçında Ne Kadar Kazandı?23 Eylül 2017 Cumartesi 18:59
 • Fatih Terim'in Yapamadığını Lucescu Yaptı!23 Eylül 2017 Cumartesi 18:54
 • Beşiktaş Maçı Öncesi Trabzonspor'a Müjde!23 Eylül 2017 Cumartesi 18:46
 • Trabzonspor'un Ersun Yanal Kararı!23 Eylül 2017 Cumartesi 15:10
 • AHMET ÇAKAR'IN TRABZONSPOR YORUMU!23 Eylül 2017 Cumartesi 08:57
 • TRABZONSPOR TARAFTARI İSTİFA İSTİYOR!23 Eylül 2017 Cumartesi 08:54
 • ERSUN YANAL'IN TRABZONSPOR ESERİ!23 Eylül 2017 Cumartesi 08:53
 • TRABZON'DA HEP AYNI SENARYO OLUYOR!23 Eylül 2017 Cumartesi 08:52
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim