• BIST 104.123
 • Altın 145,809
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • Trabzon 22 °C
 • Giresun 21 °C
 • Ordu 21 °C
 • Rize 22 °C
 • Gümüşhane 13 °C
 • Samsun 21 °C
 • Bayburt 10 °C
 • Artvin 17 °C

Hekimoğlu'ndan Akyazı Uyarısı

Hekimoğlu'ndan Akyazı Uyarısı
Trabzonspor Başkan adaylarından Celil Hekimoğlu bordo-mavili yönetimi uyardı.
Hekimoğlu'ndan Akyazı Uyarısı Hekimoğlu'ndan Akyazı Uyarısı

Trabzonspor’un son kongresinde 3049 oy almasına rağmen 13 oyla kaybettiği kongrde oyları yeniden saydırmayan, kulübü mahkemelere getirmeyen isim o. Yine ilk günden itibaren Muharrem Usta ve yönetime destek verin diyen, hala aynı yerde duran ama eleştirilerini de demokratik zeminlerde ve seviyeli yapan isim yine Hekimoğlu.

Bu kadar feraset sahibi ve düzgün duruşlu bir isim. Başarılı bir iş adamı, Trabzonspor’lu taraftarların uzun vadede güvencesi.

TAKA Gazetesi yayın kurulu olarak ziyaret ettik ve gündeme ve Trabzonspor’a ilişkin sorular sorduk.

Bu Millet Kurşuna Yumruk Attı

TAKA: Sayın Hekimoğlu, 15 Temmuz darbe kabusu ile başlayalım, neler söyleyeceksiniz?

CELİL HEKİMOĞLU: Türkiye çok önemli bir dönemi geçiriyor. 15 Temmuz darbe kalkışmasını atlattık. Direnen, kurşunlara yumruk atan insanımız var. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Milletimize, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu beye ve tüm demokratik tepkisini gösterenlere teşekkür ediyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Çok uyanık olmamız lazım, üzerimize oynanan son oyun bu değil.

Çakıroğlu Spor Camiasını Birleştirdi

TAKA: Yakın bir dostunu kaybettin, İstanbul’da cenazede idin, Sebahattin Çakıroğlu’nu anlatırmısın?

CELİL HEKİMOĞLU: Cenaze mahşeri kalabalık oldu. Gerçekten herkes oradaydı. Aziz Yıldırım çelenk gönderdi,  Trabzonspor Başkanı Muharrem bey, TFF eski başkanı Haluk Ulusoy’a kadar bütün spor camiasından insanlar geldiler. Şöyle söyleyeyim, Sebahattin Çakıroğlu’nu bir yıl önce tanıdım. Trabzonspor sayesinde, bizzat tanışıklığım yoktu. Yönetime alırken biraz endişeyle almıştım. Acaba agresif olur mu, bize sıkıntı yaratır mı? Çevremde bu söylendi. Çok baskı yapıldı ‘yanlış yapıyorsun.’ Çok insan ‘sana güveniyoruz ancak Sabahattin’i alırsan sana oy vermeyiz’ diyen oldu. Ben inandım Sebahattin Çakıroğlu’na ve onunla yola girdim.

10 Numara Adamdı

TAKA: Tanıyınca sevdin, saygı duydun..

CELİL HEKİMOĞLU: En son söylenecek olan sözü en başta söylerdi. Benim insanda en çok aradığım budur. Kıvırmayan adam mert ve delikanlı adam. Böyle insanlardan zarar gelmez ve bu özelliği benim için yeterli oldu. Sonra ki süreçte gördüm ki kendini geliştirmiş bir arkadaşım. Çok kültürlü ve çok donanımlı, ayrıca iş adamıydı. İstanbul’da çok önemli işler yapıyordu. Bir yemeğe gittik, genç çocuklar vardı. Bütün masaları dolaşarak oy istedik, her masada ‘Hekimoğlu, Çakıroğlu’na gerek var mıydı’ sözleriyle karşılaştım. Bir dakika durun dedim, çağırdım Sebahattin Çakıroğlu’nu. O gençlerle oturttum ben başka masaya gittim ve 5 dakika sonra oradaki olan herkes bana ‘ağabey bu 10 numara adam’  dediler. Gerçekten insanlar Sebahattin Çakıroğlu’nu tanımamıştı. Çok yürekli, çok mert güzel bir arkadaşımız. Ancak hayat böyle, acele gitti.

Seçimi Kazanmak İçin Popülis Davrandılar

TAKA: 7 ay oldu, seçildiğinde yönetime destek verelim dediniz, hala aynı fikirde misiniz?

CELİL HEKİMOĞLU: Şimdi küçük bir sitem yapacağım sonra gerçeklere geleceğim. Yönetim seçilirken en büyük sloganı 50.yılda şampiyonluktu. Bu sözü tamamen seçim için kullandığı ortaya çıktı. Göreve geldiklerinden sonra yaptıkları doğru şeyler var. Ama bunlar bizim söylediğimiz sözlerdi. Kulübün en az 1, 2 yıl toparlanması gerektiğini, sıkıntılı bir ekonomik süreç olduğunu  söyledik. Zaten Muharrem bey de göreve geldiğinden 1 ay sonra gerçeklerle yüzleşme zamanı dedi. Aynen bu şekilde bir tweet attı. Onlar bu tabloyu böyle söylemediler, hep şampiyonluktan bahsettiler.

5 Banko Transfer Yapacaktım

TAKA: Transferleri izliyorsun, siz nasıl planlama yapacaktınız?

CELİL HEKİMOĞLU: Önemli olan Trabzonspor’un başarılı olmasıdır. Şuan itibariyle yaptıkları ekonomik toparlanmayı ben doğru buluyorum. Biz de aynı şeyleri yapmayı planlıyorduk. Belki ben 8 değil de 5 banko transfer yapardım. Ancak hemen, hemen aynı şeyleri düşünüyorduk. Trabzonspor’un doğruları zaten aynı, bence transfer politikası ve ekonomik gidişat iyi.

Alt Yapıya Yazık Ettiler

TAKA: Sadi hocaya sahip çıktınız, bunun sebebi kongredeki duruşu mu?

CELİL HEKİMOĞLU: Hayır, çok başarılı olan Sadi Tekelioğlu hamlesini asla kabul etmem. Süper isimler çıkardı alt yapıdan. Orda Trabzonspor’un içerisinden gelmiş bir adam var onun yerine geleni kabul etmem. Alt yapı başarısı olmayan bir adama Trabzonspor’un geleceğini teslim etmek bence hiç doğru değil. Bunları da söylememiz lazım, kırmadan dökmeden, eleştiri yapmak yıkıcılık değildir. Biz destek verme amaçlı eleştiri yapmamız lazım. Pilot takımda kabul etmediğim bir yönetim anlayışı var. Yönetim de bunu kabul etmiyor ancak değiştiremiyor da. Trabzonspor’un geleceği alt yapı ve pilot takımdır. Biz A takımda dışarıdan takviyelerle nereye kadar gidebiliriz, mutlaka alt yapıya ihtiyacımız var. Biz bu konuda doğru yönetilmiyoruz. Bu eleştiriyi yapayım ki yönetimde bu anlamda doğru hamleler yapabilsin.

Ekonomik Planlamaları İyi

TAKA: Yönetimin ekonomik tedbirlerini nasıl buluyorsunuz? 

CELİL HEKİMOĞLU: Ekonomik yapılanma hamlelerini kesinlikle doğru buluyorum. Güzel gidiyorlar, İbrahim Hacıosmanoğlu’da ilk 6 ayında çok doğru başlamıştı. Mustafa Akçay hamlesi ve Trabzonspor’un gerçekleri ile başlamıştı. Sonradan taraftar ve tribün baskısı derken milyon dolarlık transferler oldu. Ben bu seçimde yönetimin en büyük rakibiydim ancak şuan en büyük destekçileriyim. Ben her zaman söylüyorum destekleyin ve sabredelim taraftarlara mesaj yazıyorum, acele etmeyelim. İnşallah Muharrem Usta ve ekibi bu doğru yapıdan vazgeçmez, aynı yolda ilerler.

Bağımsız Kurullar Denetleme Yapıyor

TAKA: Trabzonspor’un borcu konusunda sizin de tereddütleriniz var mı, daha mı yüksek borç?

CELİL HEKİMOĞLU: Trabzonspor bağımsız kurullar tarafından denetlenen bir kulüptür. Trabzonspor’un bu denetlemeler sonrasında ekstra borcu çıkmaz. Madem çıktı yönetim neden suç ihbarında bulunmadı. Demek istediğim olan borcun üzerinde başka bir borç yok. O bence birilerinin ilerde doğabilecek borçlara kılıf hazırlamasıdır. Bunu bu nedenden ötürü kabul etmiyorum. Eğer varsa çıkartsınlar. Defterde kitapta olmayan bir borç yoktur. Hacıosmanoğlu kongrede bağırdı ‘varsa başka borç çıksınlar söylesinler, söylemeyen namerttir’ dedi ve burada kimse sesini çıkartmadı.

Akyazı Da Acele Edilmemeli

TAKA: Trabzonspor yönetimine talip olurken en önemli güvence Akyazı idi, neler söyleyeceksiniz, mevcut yönetime Akyazı ile ilgili öneriniz var mı?

CELİL HEKİMOĞLU: Gerçekten Akyazı hem bizim için hem de Muharrem bey için bu ağır ekonomi sorunlardan kurtulmak adına en büyük varlık. Fakat şurada şöyle bir durum var, Akyazı’yı biran önce bitirebilmek uğruna sanki birkaç yanlış yapılacak gibi görünüyor. Tabi Akyazı bitirilmeli ki Trabzonspor orayı bir an önce Spor bakanlığından alsın. Ancak bunlar stat bitmeden önce yapılamıyor. Bugün TOKİ stadı Trabzonspor’a veremez çünkü henüz stat bitmedi. Trabzonspor biran öne bitsin bizde isim hakkını satalım istiyor. Yönetimin burada acele etmesi haklı ancak şimdi biz Trabzon’da yaşıyoruz, orada çalışan mütahitlerin çoğunu tanıyorum. Ve konuşuyorum, birçok işin acele edildiğini biliyorum. Mesela şimdi zemine başlanacak ama stadın ortasında devasa direkler var. İşte bu direkler iki ay sonra sökülecek, eğer şimdi biz çimi yaparsak bu direkleri nasıl sökeceğiz. Çimi mahvederiz. İşlerin sırasıyla yapılması lazım, önce direkler sökülecek sonra çimi ekeceğiz. Çok acele edelim dersek bu stat çok yanlışlara gebe kalır. Doğrusu iki üç ay daha sabrederek en güzel stadı almaktır.

Başkan Gaza Gelmemeli..

TAKA: Yeni sezona yetişmeyeceğini mi söylüyorsunuz?

CELİL HEKİMOĞLU: Ülkemiz direkten döndü. Belki bu bizim daha sağlıklı düşünmemizin yolunu açar. Mümkünse ikinci yarının başında dört dörtlük bir stat alalım. Zaten yetişmeyecek, acele ederek inşaatı kötü yapmak iyi değil. İlerde bize kalır ve çokta maliyetli olur. Ciddi söylüyorum yönetimi de anlıyorum oradan önemli bir para gelecek. O paraya çok ihtiyaç var. Yönetim ister istemez buna sarılmış durumda. Bakalım ne olacak iyi bir para gelmesi lazım ki bu dertten kurtulalım. Ancak şunu da söyleyeyim yönetime mesajım olsun, ben yönetimin ekonomik anlamda en doğrusunu yapacağını düşünüyorum çünkü başkan iş adamı, tecrübeli. Gaza gelmeden doğru yapacağını düşünüyorum.

Kaynak: YUSUF TURGUT - TAKA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Maç Öncesi Geçen Seneyi Hatırlattı!22 Eylül 2017 Cuma 17:50
 • Trabzonspor'un Alanyaspor Maçı Kadrosu Belli Oldu!22 Eylül 2017 Cuma 16:04
 • Trabzonspor-Alanyaspor!22 Eylül 2017 Cuma 12:20
 • Trabzonspor Örnek Olacak!22 Eylül 2017 Cuma 12:16
 • Yusuf Yıldızlar Kulübünde!22 Eylül 2017 Cuma 12:12
 • Lucescu Trabzon'a Geliyor!22 Eylül 2017 Cuma 12:09
 • Trabzonspor'dan Onur Kıvrak Açıklaması!22 Eylül 2017 Cuma 11:52
 • Trabzonspor'da 5 Forma 11 Aday!21 Eylül 2017 Perşembe 16:50
 • Sadi Tekelioğlu Flaş Açıklamalar Yaptı!21 Eylül 2017 Perşembe 16:46
 • Onur'un Sorunu Ne?21 Eylül 2017 Perşembe 16:40
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim