• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 16 °C
 • Giresun 11 °C
 • Ordu 12 °C
 • Rize 11 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 14 °C
 • Bayburt 5 °C
 • Artvin 11 °C

Hekimoğlu İstanbul'u Salladı!

Hekimoğlu İstanbul'u Salladı!
Trabzonspor Kulübü Başkan Adaylarından Celil Hekimoğlu İstanbul’a çıkartma yaptı.
Hekimoğlu İstanbul'u Salladı! Hekimoğlu İstanbul'u Salladı!

Trabzonlu üyelerle bire bir görüşmelerini sürdüren Hekimoğlu, Üsküdar Katibim Restorant'ta kalabalık bir topluluğun katıldığı yemekte konuştu.


Hekimoğlu'nun yemeğine Trabzonspor eski başkan adaylarından işadamı Metin Atasoy da katılarak destek verdi.


"Trabzonspor Trabzon'dan yönetilmeli" Atasoy, "Böyle bir değere sadece ticari gözlükle bakamayız. İşin bir de duygusallık boyutu var" ifadesini kullandı.


Başkan adayı Hekimoğlu, üyelere hitaben yaptığı konuşmada gördükleri ilgiden duyduğu memnuniyetin altını çizdi. Konuşmasında, yaklaşık 1 yıldır Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinde bulunan Trabzonspor üyelerine tek tek ulaştığını vurgulayarak, "Adım adım delegenin dertlerini sokakta dinledik. Taraftarlarımızın ne istediğini çok iyi biliyoruz. Çıktığımız bu yolda kimseye yalan söylemedim bundan sonra da bu şekilde devam edeceğim. İnsanlara yapamayacağımız bir vaadi asla söylemedik söylemeyeceğiz" diye konuştu...

Kulübün ekonomik anlamda çok ciddi sıkıntılar yaşadığını belirten Hekimoğlu, ''7 Aralık günü seçildiğimiz takdirde futbolculara ödemelerini yapacağız. İlk etapta gereken finansmanı yönetim kurulumuzda yer alan arkadaşlarımızla sağlayacağız.  Trabzonspor TV hemen hayata geçirilecek. Köklü bir değişim için ekibimizle birlikte kolları sıvadık" ifadelerini kullandı.

BİRLEŞME KONUSU


Değişim için ekibiyle birlikte kolları sıvadıklarını belirten Hekimoğlu, diğer aday Muharrem Usta'yla birleşmeleri konusunda oluşan gündeme yönelik de "Muharrem Usta ile biraraya geldik, görüştük ve dönüşümlü başkanlık teklifimizi ilettik. Fakat o buna yanaşmadı. Sonra da sanki benim başkanlıktan başka bir şey istemediğim algısını yaratmaya çalıştık. 1 yıldır sahada çalışıyorum. Dönüşümlü başkanlık teklifimizi kendince alaya alan bir başka adayla nasıl bir araya gelelim. Tüzük bahanesine de inanmayın. Bu konunun çözüm yolları vardı. Sorun niyette" görüşünü savundu.

ATASOY'DAN DESTEK MESAJI


Eski başkan adayı Metin Atasoy da desteğini Celil Hekimoğlu'ndan yana açıkladı. Trabzonspor’un zor bir dönemden geçtiğini belirten Atasoy, "Böyle bir durumda Trabzonspor’un başkanlık koltuğuna aday olan tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Ben bu yarışa kişisel bakmıyorum. Trabzonspor’a başkan olacak arkadaşımız sporla ilgili olmalı, bu sistemin içinde bulunmalı, kendisini camianın içinde hissetmeli.Tesadüfen Trabzon’da kulübün önünden geçerken 'ben de bu kulübe üye olayım, bakarsın bu kulübe başkan olurum' diyenlerle hiç işim olmadı. Trabzonspor Başkanı'na herkes dokunabilmeli, elini tutabilmeli, konuşabilmeli, problemleri onunla tartışabilmeli. Geçmişte bunun sıkıntılarını gördük. İstanbul’dan ve Ege kıyılarından Trabzonspor’u yönetmeye kalktılar. Ben de İstanbul’da yaşıyorum. Eğer o seçimi kazansaydım Trabzon’da babamdan kalma yeri yapıp Trabzon’a yerleşip, oğlumu İstanbul’da işin başına bırakacaktım. Trabzonspor’u Trabzon’dan yönetmek için Trabzon’a yerleşecektim" dedi.

TRABZONSPOR TRABZON'DAN YÖNETİLMELİ


Atasoy, "Trabzonspor Trabzon’dan yönetilmelidir. Eğer Trabzonspor’u sportif bir kulüp, duygusal dokuya sahip bir değer olarak görürseniz onunla sürekli yan yana olmalısınız. Hepimizin şirketleri var. Bu şirketleri uzaktan kumandayla yönetebilirsiniz. Gelişen teknolojide sistemi de kontrol edebilirsiniz ama sadece sitemi kontrol edersiniz. İnsanları kontrol edemezsiniz. İnsanları kontrol edebilmeniz için onlara dokunmanız, vücut dillerini anlamanız ve onlarla temas etmeniz gerekiyor" diye konuştu.

ÇAKIROĞLU'NDAN USTA'YA ÇAĞRI


Başkan adaylığını açıkladıktan sonra Hekimoğlu'nun listesinde yer alan Sebahattin Çakıroğlu Muharrem Usta'ya birleşme konusunda çağrıda bulundu. Çakıroğlu şunları söyledi: "Bu dönemde Trabzonspor başkan adayı olarak yola çıktım. Bir çok temaslar gerçekleştirdim. Hatta Almanya’ya kadar gidip orada dernek temaslarında bulundum. Gitmediğim çok az yer kalmıştır. Her yerde birlik beraberlik olmasını istediler. Gelinen süreçte itibarımızın aşağılara indiğini ve bunun yukarılara çıkması gerektiğini gördüm. Bir aday arkadaşımız birleşmeden bahsediyor ama onun görmediği bir şey var. Burada 3 tane başkan adayı var birlikte olan. Sayın Hekimoğlu, Metin abi ve ben. O arkadaşımız için 1 kişilik daha yerimiz mevcuttur"

"TRABZON ŞEHRİ YANIYOR"


Birlikte yola çıktıkları Başkan Adayı Celil Hekimoğlu'na güvendiklerini de vurgulayan Çakıroğlu, "Trabzon şehri yanıyor, Trabzonspor yanıyor. Futbolcuların inanılmaz sıkıntıları var. Büyük parasal zayiat bırakarak gidiyorlar. Futbolcular kavga halinde. Daha Trabzonspor’un sevgili başkanı Trabzon’a gelmemiş. İnsanlar hesap sormak için birini arıyor. Gelin bu yangını söndürelim diyeceği insanı Trabzon’un içinde bekliyor. Bu nedenle Trabzon’un ve Trabzonspor'un iyiliği için başkan adayımıza güveniyoruz. Başkan Trabzonspor yense de, yenilse de orada yaşamalı, gezmeli, galibiyet ve mağlubiyet sonrası Trabzon’da insanların ne hissettiğini görmeli, onlarla konuşmalı ve birlik olmalı. Onun için adayımız Celil Hekimoğlu'"dur ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim