• BIST 104.918
 • Altın 147,092
 • Dolar 3,4930
 • Euro 4,1820
 • Trabzon 23 °C
 • Giresun 23 °C
 • Ordu 24 °C
 • Rize 24 °C
 • Gümüşhane 14 °C
 • Samsun 24 °C
 • Bayburt 15 °C
 • Artvin 22 °C

Haluk Pekşen Uyardı

Haluk Pekşen Uyardı
Kurban Bayramının 2. gününde Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon’da İl Binasında bayramlaştı. Partililerin büyük katılım gösterdiği bayramlaşma töreninde konuşan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen önemli konulara vurgu yaptı.
Haluk Pekşen Uyardı Haluk Pekşen Uyardı

 

* Türkiye’de iç barışı en çok isteyen parti, CHP’dir
* Ne kadar yayla evi varsa hepsine kanun ile el konuldu
* Önlem alınmazsa Karadeniz ormanlarının yüzde 20’sini kaybedecek
*Ben Yeşil yola değil yolsuzluğa karşıyım, söylediğim yalan değil

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ile İl Başkanı Güzide Uzun, erken genel seçimde CHP Trabzon Milletvekili Adayları Yavuz Karan, Ahmet Kaya, Murat Özçilingir, Bülent Bozbaş’ın da katıldığı bayramlaşma törenine CHP Trabzon eski Milletvekili Şevket Arz’da yer aldı. Bir önce ki dönemde 2. sıra Trabzon Milletvekili adayı olan ancak bu dönem 5. sırada gerilediği için istifa eden Ali Türen Öztürk’ün gelmediği bayramlaşma törenine partililer büyük ilgi gösterdi. Bayramlaşma töreninde ilk olarak CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun konuştu. Uzun, “Trabzon’da yönümüzle seçime hazırız. Partililerimiz, partilerine yürekten bağlılar. Türkiye’de iç barışı en çok isteyen parti, Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi.

Yayla Evleri Vurgusu

İl Başkanı Güzide Uzun’un ardından konuşan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Mekke’de Hac görevini yerine getirirken ölen hacı adaylarına Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında dikkat çeken ifadeler kullandı. Pekşen, 31-12-2011 tarihinde yapılmış olan ne kadar yayla evi varsa çıkarılan kanun ile el konulduğunu kaydederken bundan sonra yapılacakların da yıkılacağını ifade etti. Pekşen, “Yayla evlerinin tamamına lojman şeklinde kira tahakkuk ettirilecektir diyor kanunda. Seçimler sebebi ile bu durum sumen altı ettirildi. Bütün bölge valililerine sorduk hepsi evet dediler. Hangi ülkede mülkiyet hakkına el koymak var” dedi.


 
Karadeniz Ormanlarının Yüzde 20’sini Kaybedecek

Karadeniz Bölgesinde ormanlarda böcek dehşeti yaşandığını kaydeden Pekşen, “Karadeniz Teknik Üniversitesi bizlere teşekkür mektupları yazdı. Rusya’da zararlı böceklerin kuruttuğu ağaçları kesiyorlar, tomruk olarak alıyor. Avrupa ve Amerika’dan gelen firmalar bu tomrukları almıyorlar. Türkiye’den bir kaçtane AKP’li firma gidiyor ve biz bağlarız bu işi diyorlar. Rusya’da devlet kayıtlarına, bunlar böceklidir, zararlıdır diye kayıt edilen tomrukların hepsi Türkiye’ye geliyor. Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Bilim insanları diyor ki 5 yıl içinde önlem alınmazsa Karadeniz ormanlarının yüzde 20’sini kaybedecek” iddiasında bulundu.

Hükümet Yok, Parlamento Yok

Pekşen, “Aday olarak geldiğimde Ankara’dan bir aday geliyor, acaba bölgeyi tanıyacak mı, bölgeyle bağlantısını sağlayacak mı? Bölgenin sorunlarını gerekli şekilde algılayıp Ankara’ya taşıyacak mı?” bu soru işaretleri çok haklı olarak kafanızda vardı. Bu soru işaretlerini cevaplamam doğru olmaz. 100 gün vekillik yaptım. Hükümet yok, parlamento yok. Bu günler içinde hangi iline gidersek gidelim ‘Haluk bey sizi kutluyorum’ dediler.” dedi.

Yolsuzluğa Karşıyım

Yeşil Yol ile ilgili de konuşan Pekşen, “Bu yeşil yol ile ilgili ben yeşil yola karşıyım dediğim tek bir şeyi hatırlamıyorum. Ben yolsuzluğa karşıyım dedim. Ben belgelerle konuştum. Hiç bugüne kadar bir söylediğim yalan değil. Hepsi doğru. Emin olmadığım, doğru olduğuna inanmadığım hiç bir şeyi söylemedim” dedi. Pekşen, törenin sonunda istifa eden 5. sıra adayı Ali Türen Öztürk’ün yerine ise yine aday adayı olan isimlerden bir kişiye yer verileceğini kaydetti. Türen’in CHP’yi eleştiren açıklamalarına ise Pekşen, “4 Genel Başkan yardımcımız aday olamadı. Ama partimizin başarısı için çalışıyorlar. Hiç kimse darılma kırılma lüksü yok. Bugün Türkiye’nin çok daha önemli sorunları var. Ben de geçmişte liste dışı kaldığımda, o zaman seçmenimiz o şekilde takdir etti liste dışı kaldık. Ama bugün listenin önündeyim. Yarın başka görev verecekler, diyecekler ki gel ‘Karadeniz’in Bakanı ol’ hazırım zaten” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim