• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242
 • Trabzon 14 °C
 • Giresun 15 °C
 • Ordu 14 °C
 • Rize 13 °C
 • Gümüşhane 7 °C
 • Samsun 14 °C
 • Bayburt 3 °C
 • Artvin 11 °C

Halilhodzic "Gündüz Antreman Gece Transfer Çalışıyoruz"

Halilhodzic "Gündüz Antreman Gece Transfer Çalışıyoruz"
Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, kampın beşinci gününde bugün Türkiye saati ile 15.00'te basın toplantısı düzenledi.
Halilhodzic Halilhodzic

Boşnak teknik adamın açıklamaları şöyle; 

-Birçok şey yaptık. Trabzon'da kaldığımız sürede gereken testleri yaptık tıbbi, kardiyo testler, kilo yağ gereken bütün tıbbı testleri yaptık. Yüksek performanslı sporcuların her zaman olması gereken testler bunlar. En önemlisi dayanıklılık testi bu futbolcularımızın şu anki performansı hakkında bilgi verdi. Trabzon'da sonra da buraya bu kasabaya geldik. Fizik çalışmalarımızı burda başlatmak için yoğun bir tempoda testler sonrası aldığımız bilgilere dayanarak bu testin bize verdiği neticeler doğrultusuda çalışmalarımız ilerledi. Neticelere baktığımızda birçok oyuncunun uzun zamandır idman koşu yapmadığının farkına vardık idmansız kalmışlar. O yüzden burdaki çalışmalarımız bu yorgunluğu aşıp performans yükseltme çalışmalarımız devam etmektedir. Birçoğu bu çalışmaya zorlukla bu tempoya yaklaşıyor. Bu çalışmalar kişiye özel çok sabit neticeler veren çalışmalar. Oyuncularımız airobik ve aneorobik performanslarını yükseltecek. Akabinde diğer fiziksel çalışmalarımız devam edecek.
 
3 gün boyunca günde 3 defa antrenmanlarımız oldu. 3 gün olmasının nedeni de idmanların zorluğunu 2'ye değil 3'e böldük. İlk aşamada oyuncuları bu performansa yetiştirmem ulaştırmam için en iyi tenkittir. Bu bilgi ve tecrübeme dayalı bir şeydir. Aynı anda salonda vücut geliştirme egzersizlerimiz çalışmalarımız olmuştu. Yani baldır, bacak gibi futbolcuların önemli çalıştırması gereken kasları çalıştırdık. göğüs üst kaslar, alt kaslar bu çalışmalar dünyanın bütün kulüplerin sezon başlamadan yaptığı her çalışmalardan biridir. Bu süreci futbolcular tabiki pek hoşlanarak yapmıyor. Muhtemelen birçok oyuncu bu şekilde çalışmaya alışkın ve istekli değil. Ama herkes maksimun sınırını zorladı ve çalışmaya başladı. Birçoğu çok acı çekti ama genel anlamda çok güzel bir kamp geçiriyoruz.
 
Fenerbahçe maçı için Beni korkutan bir durum yok. İstanbulun üç kulübüyle aramızdaki rekabetten başka bir şey değildir bu. Bu tarz karşılaşmaların genel anlamda yoğun ilgi çektiğini biliyorsunuz. Taraftarların yoğun ilgiyle stata gelmek istediğini biliyorsunuz. Ama bazen disiplin konularında bazı hatalar olabiliyor ve umarım bundan sonra sıkıntısız ağrısız sancısız güzel bir maç olur Fenerbahçe ve Trabzonspor için.
 
Geldiğimden beri transferler hakkında yoğun çalışıyoruz. İlk izlenimim takımızın fiziksel açıdan yüksek seviyede olmadığı. İkinci izlenimim kararım, bu grubu güçlendirmemiz. Başarıya ulaşmamız için güçlenmemiz gerekiyor. Size ilk basın toplantımızda söylediğim gibi 3-4 yabancı futbolcumuz olacak. 2-3 tane muhtemelen de Türk oyuncu olacak. Yeni gelenler malesef gidişlere de sebep olacak. Kısacası Trabzon'a dönüşümüzde herşeyin halledileceğini, biteceğini umuyorum. Benim de isteğim herkesin burda kalması maalesef böyle bir şansımız imkanımız yok.  O yüzden bizim ilk müsabakalarımız çok zor olabilir. Ama transfer hakkında çok çalıştığımızı bilmenizi isterim ama isim vermeyeceğimizi de tahmin etmelisiniz.
 
Birkaç yabancı buraya gelebilir. Bu kararlar neticeye bağlamak çok zor, uzun süren işler. En önemlisi oyuncunun kalitesiyle insanlık kalitesini birbiriyle karıştırmamız gerekiyor. Kulübe gelen yabancıya daha fazla bir şey vermemiz gerekiyor. Bazen de duyduğum rakamlar bizim imkanlarımızın dışına çıkıyor. O yüzden çok konuşuyoruz, tartışıyoruz. Farklı farklı yollar, karşımıza çıkıyor. O yollarda hata yapmak istemiyoruz. Sahada birkaç görev alanında Türk oyuncu istedim. Şu an bunlar biraz karmaşık. İsterdim ki herkesin burda olmasını ama elimde olan imkanlar şu an bu. Devamı nasıl gelişir, bakacağız.
 
Birçok sorun olduğunu duydum grupta. Bu sorunlar belki tamamen kaybolmuş olmayabilir ama benim yanımda bir oyuncu idmanı terk ederse öyle bir imkanı şansı fırsatı yok. Bende yok bu. Malouda ve Colman ile görüştüm konuştum. Her şeyi anlattım. İdmanlara da katıldınız, kendi gözlerinizle gördünüz bazen 7.30 da nasıl çalıştıklarını görün. Benim mesajım Malouda ve Colman'a gayet iyi iletildi. Bu süreçten sonra kararı vereceğiz. Birkaç yabancı hakkında kararlarımız olacak. Alex'in sakatlığı var. Yarın Münih'e gidecek özel bir doktor ile görüşmesi olacak. Bildiğiniz gibi kesin de diyebilirim, Bamba'nın gidebileceğini. Çünkü toplantıya geç kaldı, gelmedi. Birkaç değişiklikler olabilecek. Yoğun bilgi akışı içindeyim. Her şeyi şu an topluyorum ve çalışmalar neticesinde bir karara varacağım. 
 
Bende kesin olan bir şey varki. Bize takviye güç var. Bu da herhangi bir oyuncuyla olmayacak. Çok sağlam iyi oyuncu bulmamız gerekiyor. Bunun için de çalışıyoruz. 
 
Ben 40 kişiye birden idman yaptıramam kararlarımı aldım. Birkaç oyuncunu getirilmemesi konusunda bana tavsiyelerde bulundular. Getirdiğim grup ile çalışmak zaten zor ama 35-40 daha zor olabilirdi. Her oyuncu da farklı farklı yetenekler görüyorum. Tam nihai kararı kamp döneminden sonra Trabzon'da vereceğim.
 
Bu federasyonun verdiği karar. Buna cevap veremem. İyimi yaptılar, kötü mü yaptılar. Türk futbolcularını korumak için güzel bir karar olabilir. Ama İngiltere'de görüyorsunuz neler olduğunu. milli takımları ne kadar hüzünlü mutsuz. En büyük ingiletered oynayan kulüplerde hep yabancı oyuncular var. Yerli kaliteli oyuncuların kalitesi tartışılıyor.
 
Bu takımı, bu oyuncuları takviye güçle güçlendirmemiz gerekiyor. Her gün daha fazla farklı yetenekler görüyorum oyuncularda. Daha değişik fikirler geliyor aklıma. nasıl tarzda oynucuya ihtiyacım oludğunu biliyorum. Bir Mancehester City gibi oyncuyu seçemez. Çok iyi bir oyuncu pahalı olmayan bir oyuncuyu bulmamız gerekiyor. Transferi bulmamız bu oyuncuy uadaptesyon sorunu da yaşamaması gerekiyor çünkü Trabzon adaptesyonu zor bir yer. Neler yaşandığının transferde herşey den haberdarım bunun için sabit fikirlerim var. 10'uncu 12'nci sıraya oynaka için değil. trabzona gelmemin sebebee en yüksek performansal 1., 2. 3. sıra bunun için kadromuzun sağlam olması gerekiyor.
 
Geçen sezonki ekip kadro biraz sorunluydu. Bu grupu çalıştırmamız gerekiyor.Bu bağlantılar iz bırakmış. Medya mensuplarının oyuncluarla yöneticilerle bağlantınız kulübü zedelemiş bu olayı kaldırmak için bir ekip oluşturmak için bir ekip olmamız gerekiyor. Hem fikir olması için . Bu çabaları ben göreceğim. 
 
Cezayirde birkoç oyuncunun buraya gelip benle oynamak istediğini söyleyebilirim. Belki bir fırsat olabilir. Ama bildiğiniz gibi dünya kupasından sonra oyuncuların ücretleri o kadar yükseldi ki o yüzden pazarlık ve konuşmamız çok uzun sürüyor. Birkaç gün oluyor ben geleli, acele etmem gerekiyor. Elimdeki oyuncu kalitesini keşfetmem gerekiyor. .Ondan sonra elimde ne eksik onun kararını vereyim ki dış transferlere karar vereyim. Benim için önemli olan grutaki insanların kişisel kaliteleri, birbirleriyle bağlantısı. farklı ülkelerden gelen çoukların kaynaşması birden olmuyor. Farkına vardığım diğer konu da bunu düzeltmek. Bunu elde etmek için çok çalışmamız gerekiyor. Trabzon'daki ailelerle görüştüm, konuştum. Sabit belli objektifimiz var. Bunu başarmamız için herkesin bir şekilde desteğe ihtiyacı var. Bireyselellik egoistliği çıkarmamız lazım ki bir grup oluşturalım. Önce dış sorunlarımızı halledelim, sonra sahaya geçeriz. 
 
Benim daha önce ilk gelişimden sonra Trabzon'dan mektup bile aldım. Benden olan beklentileri biliyorum. Geldiğimden beri günde 20 saat çalıştığımı düşünüyorum. Her şey Vahid'e, bana bağlı bu sorunların mozaiklerini çok sağlam oturtmamız gerekiyor, toparlamamız gerekiyor. Trabzon'a yakışır şekilde istek azruyu yakalamamız gerekiyor. Size çok samimi söyleyeyim Trabzonspor'un ne şekilde oynayacağını şu an size söyleyemem. Umarım birkaç iyi oyuncunun gelmesi bizi sevindirir. Ufak neticelerden hiçbir zaman tatmin olmam. İlk 6 ay her şey zor olacak. Seyircilerimizin Trabzonspor taraftarının benden beklentilerini biliyorum. çok yoğun. Elimden geleni yapıyorum. Kaliteli ekip güzel oyuncularla kurmaya çalışıyorum. Bu çocuklara sadece Türk ligi değil Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etme arzusunu aşılamayı istiyorum.
 
İşime odaklandım farklı sıkıntılarım var. Hergün 12 ye kadar telefonda görüşmelerim oluyor, yoğunum. İlk aşamada yoğun tempoda çocuklarla çalışmak gece transferleri kovalamak. Günüm yeterince yoğun fikstürü düşünmeye vaktim yok.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Flaş Tartışma!18 Mart 2016 Cuma 20:06
 • Cardozo Gidiyor Mu? Resmi Açıklama Geldi...11 Şubat 2016 Perşembe 12:42
 • Usta: 'Türk Futbolunda Yeni Bir Dönem Başlıyor'09 Aralık 2015 Çarşamba 10:20
 • Erman Toroğlu: ''Bu Trabzonspor Hesap Bozar''23 Ağustos 2015 Pazar 03:29
 • Çalımbay İmzayı Attı16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Galatasaray’a Mı Gidiyor?16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Şampiyon Yurda Döndü16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Akhisar Belediyespor Artık Ona Emanet16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Demirören’den Fatih Terim’e Yöneticilik Teklifi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Milliler İtalya’yı Yenerek Turu Garantiledi16 Haziran 2015 Salı 12:13
 • Tayfa Haber - ÖZEL-
  Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim