• BIST 107.284
 • Altın 151,606
 • Dolar 3,6790
 • Euro 4,3207
 • Trabzon 14 °C
 • Giresun 6 °C
 • Ordu 7 °C
 • Rize 9 °C
 • Gümüşhane 2 °C
 • Samsun 13 °C
 • Bayburt 2 °C
 • Artvin 7 °C

Hakkari’de 845 Tablet Dağıtıldı

Hakkari’de 845 Tablet Dağıtıldı
Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitimde “Fatih projesi” kapsamında Hakkari’de 845 öğrenciye tablet dağıtıldı.
Hakkari’de 845 Tablet Dağıtıldı Hakkari’de 845 Tablet Dağıtıldı

- Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitimde “Fatih projesi” kapsamında Hakkari’de 845 öğrenciye tablet dağıtıldı.

Hakkari Valisi Necmettin Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve beraberindeki daire amirleri Sümbül Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tablet dağıtım törenine katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitimde “Fatih projesi“ kapsamında tablet dağıtım törenini öğrencilerle birlikte izleyen Vali Kalkan ve beraberindekiler başbakanın konuşmasının ardından kendi elleriyle öğrencilere tablet dağıttılar.

Vali Kalkan, Ankara’dan Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan’nın tablet bilgisayar dağıtım töreninde projenin detayları konusunda gençlere hedef çizme noktasında gereken bilgileri verdiğini söyledi. Kalkan, ”Bugün 81 ilde ve Hakkari’de 4 okulumuzda toplam 845 tablet bilgisayarı 9. sınıf öğrencilerine dağıttık. Bugün Sümbül Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve öğrencileri tablet bilgisayar ile buluşturduk. Canlı yayında sayın başkanımız ve milli eğitim bakanımızı ifade ettikleri gibi buradan temel amaç dünya gençliği ile eşit imkanlarla yarışa bileceği ortamı sağlamak ve bunun araçlarını sizlere temin etmektir. İnanıyoruz ki bugün burada dağıttığımız tablet bilgisayarlar Hakkarili gençlerimizin eğitiminde önemli bir kilometre teşkil edecektir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise yaptıkları basın açıklamasında, Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Türkiye geneli için etkileşimli tahta, altyapı, erişim bileşenleri tamamlanma aşamasında olan okullarımızdaki öğretmen ve öğrencilerimiz için tablet bilgisayar ihtiyacını karşılamak üzere 675 bin adet tablet bilgisayar, 125 bin adet klavye, 550 bin adet kılıf alımı işi 11.11.2013 tarihinde gerçekleştirildiği belirtidildi.

Açıklamada,” Hakkari’de yapılan çalışmalar 9 “Fatih projesi” eğitmeni bakanlığımızın talimatları doğrultusunda kurulum yapılan okullardaki tüm öğretmenlere, fatih projesi tahta tanıtım semineri, fatih projesi eğitimde teknoloji kullanımı kursu, fatih projesi bilişim teknolojilerinin ve internetin bilinçli, güvenli kullanımı semineri verilmiştir. Fatih projesi tahta tanıtım semineri ve fatih projesi bilişim teknolojilerinin ve internetin bilinçli, güvenli kullanımı semineri 2. fazda kurulum yapılacak okullarda verilmeye devam edilmektedir. Birinci etap pilot okul olarak Merkez Türk Telekom Anadolu öğretmen lisesinde 2013 yılı şubat ayında 153 adet tablet bilgisayar dağıtımı yapılmıştır. Birinci faz kapsamında 13 okulda altyapı kurulumu tamamlanmış. Türk Telekom tarafından fibernet kablo ve cihazları bağlanmıştır. Hakkari’de Haziran ayında ikinci faz kapsamında 60 okula daha etkileşimli tahta kurulumu yapılacaktır. Bugün ise ikinci etap pilot okullar tablet dağıtımı merkez ilçede 3 ve Yüksekova ilçesinde 1 olmak üzere toplam 4 okulda gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda 131 öğretmen ve 845 öğrenciye tablet bilgisayarlar dağıtılacaktır” denildi.

Hakkari’de 845 Tablet Dağıtıldı

Hakkari’de 845 Tablet Dağıtıldı

Hakkari’de 845 Tablet Dağıtıldı

Hakkari’de 845 Tablet Dağıtıldı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tayfa Haber - ÖZEL-
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Tayfa Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0538 363 9461 | Haber Yazılımı: CM Bilişim